23 آذر ,1396

به نام حیات بخش عالم

سلام بر ملت فهیم و شهید پرور نی ریز

سلام بر مادران و پدرانی که با پاکدامنی و پاکدستی و تربیت پذیری از منادیان راستین اسلام ناب محمدی توانستند استوانه های مستحکم گردان کمیل را با تقدیم شهداء، آزادگان، جانبازان و ایسارگران بپا داشته و همانگونه که پایداری در بیعت با بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(قدس سره)را با رأی صد در صدی خود در یوم ا... دوازدهم فروردین و هشت سال دفاع مقدّس در مقابل چشمان طمّاع جهان خواران شرق و غرب به نمایش گذاشتند، در هشتم دیماه با راهپیمائی عظیم خود در مقابل فتنه گران دین باخته، ناگسستنی بودن پیوند خویش با رهبر معظم، سکّاندار فرزانه و خلف صالحش حضرت آیه ا... العظمی امام خامنه ای (دامت برکاته) نشان دادند.

سال 1393 با همه نشیب و فرازهای آن گذشت بیائیم از فرصت ایجاد شده توسط رهبر معظّم انقلاب اسلامی (دولت و ملّت، همدلی و همزبانی) کمال استفاده را در جهت جبران عقب ماندگی ها بنمائیم، که در غیر اینصورت قطعاً در مقابل خدا، رسول، ائمه اطهار، عالمان راستین و شهدای عزیزمان پاسخ و حجّتی نخواهیم داشت.

شایسته است در این سالی که با شهادت بزرگ بانوی دوعالم صدیقه کبری فاطمه زهراء(علیها افضل صلوات المصلّین) در راه حمایت و دفاع از ولایت آغاز شد، با الگو گیری از آن بزرگ بانوی اسوه در جدّیّت و استقامت بر حفاظت از حریم ولایت و رهبری برای پیشبرد شهرستان در جهات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و در راستای سیاست های کلی نظام با همبستگی اصولی، ید واحدی باشیم و حدّاقل در مسائل مهم مربوط به شهرستان به استدلال و تعقّل بیش از احساسات و جوّ سازی بها دهیم.

 آیا هیچ فکر کرده ایم که چرا شهرستان نی ریز با دارا بودن بهترین مدیران و متخصصان در رشته های مختلف، اعم از مدیریّت، بهداشت، فرهنگ، اقتصاد، سیاست و... باید از فیض وجودشان محروم باشد؟ و در نتیجه باید شاهد تصدّی برخی مدیران مبتدی، متبختر، ناکارآمد، بی مسئولیّت و غیرپاسخگو باشیم.  

و یا از خود سؤال کرده ایم که چرا بخشهای مختلف شهرستان، هرکدام در تلاشند تا از نی ریز جدا شده و مستقل شده و یا به شهرستانهای همجوار خود بپیوندند؟! آباده، پشتکوه، قطرویه و قسمتی از بخش مرکزی!!

براستی اگر فرزندی در تلاش برای فرار از خانه بود، باید او را حبس کرد و یک نیرو از مجموعه نیروهای مولّد خانه را خنثی کرد؟ و یا اینکه باید علت گریز پایی و عدم دلدادگی او را جستجو و اصلاح کنیم تا نیرویی به نیروهای مولّد خانواده اضافه شود؟

پس بیائیم از فرصت ایجاد شده کمال استفاده را ببریم که حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) فرمودند: فرصت ها مانند ابر می گذرند پس بشتابید و غنیمت شمرید وهمچنین فرمودند ضایع کردن و از دست دادن فرصت ها موجب غصه(بی فایده) خواهد بود. و با استفاده از راهنمائی های قرآن کریم ((که محور وحدت را توحید اعلام و فرموده: از آن کلمه حق که میان ما و شما یکسان است پیروی کنیم که به جز خدای یکتا را نپرستیم و چیزی را با او شریک قرار ندهیم و برخی برخی را به جای خدا به ربوبیّت تعظیم نکنیم پس اگر از این کلمه حق (محور اتحاد یعنی یکتا پرستی و عدم شرک) را نپذیرفتند پس بگو شاهد باشید که ما فقط تسلیم خدا هستیم و لا غیر)) در جهت تهیه و اجرای نقشه راه زمانبندی شده برای پیشرفت همه جانبه شهرستانمان تلاش کنیم.

بنده به عنوان کمترین و کوچکترین فرد از احادّ این امّت فهیم دستان هرکس را که برای پیشبر مادّی و معنوی شهرستان اقدام نماید به گرمی فشرده و در ضمن پیشنهاد می کنم:

1- هرکس پیشنهادی در هرزمینه از موضوعات مادّی و معنوی مربوط به شهرستان دارد، مستدلاًّ و مستنداً به نماینده عالی دولت در شهرستان تحویل و رونوشت آن را به امام جمعه محترم و دفتر حقیر جهت همدلی و همزبانی در راستای هم افزائی ارائه فرماید.

2- با توجّه شعار سال قبل(اقتصاد و فرهنگ باعزم ملّی و مدیریّت جهادی) و شعار امسال(دولت و ملّت،همدلی و همزبانی) مجمعی متشکل از افراد تأثیرگذار در زمینه های مختلف تشکیل و با همکاری رسانه ها، کاستیهای و چالشهای شهرستان مشخّص و اولویّت بندی شده سپس برای اجرای آنها، با توجّه به امکانات موجود مردمی و دولتی برنامه ریزی زمانبندی تدوین، و مردم فهیم و غیور شهرستان را در جریان امر بصورت شفّاف قرار داده تا از همکاری و مشارکت آنها بهره مند شده و طیّ زمان مشخّص شاهد تحقق برنامه مدوّن فوق باشیم.

یادآوری این موضوع خالی از لطف نیست که در سال گذشته که سرمشق آن عزم ملّی و مدیریّت جهادی بود طیّ نامه ای از ادارات وسازمانها درخواست کردیم که چنانچه برنامه ای از مرکز و یا خودتان دارید اعلام، تا در اجرای آن عزم ملّی را ما محقق کنیم و مدیریت جهادی را شما، که متأسفانه فقط دو پاسخ بیش نیامد!!!

اما امسال چنانچه این پیشنهاد تا پانزدهم اردیبهشت با بی مهری مواجه شد، قطعاً با توجّه به حسّاسیت زمان، همراه با مشتاقان آبادانی مادّی و معنوی شهرستان نی ریز در حدّ توان اقدام خواهم کرد.

والسلام علیکم و رحمه لله و برکاته

اقل الائمّه و خادم العباد

سیدمهدی فال اسیری