29 بهمن ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری در همایش مربیان پرورشی مدارس  نی ریز 

از ظرفیت روحانیون و علمای دینی در سطح مدارس استفاده شود 

اگر چه شما معلمان افرادی را در رشته های مختلف علمی تقویت کنید و به درجات عالیه علم برسانید و آنها هدایت گری دینی نداشته باشند و اگر باورهای دینی آنها اصلاح نشده باشد هیچ گونه ارزشی نداشته و عواقب بدی را در پی خواهد داشت . 

اولین جلسه فصلی معاونین پرورشی مدارس دخترانه و پسرانه  با روحانیت  در سال جدید با حضور مربیان پرورشی و اکتسابی مدیر آموزش و پرورش در محل سالن اجتماعات این اداره  برگزار شد .

در این جسله حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری مسئول حوزه علیمه امام مهدی (عج) با اشاره به نقش و جایگاه آموزش و پرورش در جامعه اظهار داشت: وظیفه خطیر آموزش و پرورش تعلیم و تربیت است و در حقیقت می توان آن را یک نهاد انسان ساز دانست.

وی با اهمیت شناختن نقش مساجد در سطح مدارس گفت:  ترغیب افراد و استعدادهی خوب جهت تحصیل در مدارس و حوزه های علیمه از وظایف مهم دینی شما مربیان پرورشی در بین دانش آموزان است چرا که یکی از مولفه های مهم توسعه نیروی انسانی متعهد و کارآمد در سطح کشور  است و این مهم نیز در دانشگاه ها و مساجد و حوزه های علمیه تحقق می یابد.

ایشان با یادآوری اینکه دشمنان ما تاکنون قدرت و توان فرهنگی و مذهبی روحانیت را به خوبی درک نموده و از آن در هراس اند تاکید کرد : افراد بعد از فتوای تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی با برنامه ریزیهایی که برای کشور کرده بودند . و در اذهان مردم طلاب حوزه های علمیه را افرادی ضعیف و ناکارامد جلوه داده بودند که خوشبختانه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بساط آنها برچیده شد .

حاج سید مهدی فال اسیری رئیس حوزه علیمه امام مهدی (عج) همچنین با اشاره به رشد و تقویت نیروهای انسانی در کشور خصوصا مدارس و دانشگاه ها  گفت :

اگر چه شما معلمان افرادی را در رشته های مختلف علمی تقویت کنید و به درجات عالیه علم برسانید ولی آنها هدایت گری دینی نداشته باشند و اگر باورهای دینی آنها اصلاح نشده باشد هیچ ارزشی نداشته و عواقب بدی را هم در پی خواهد داشت .

حاج سید مهدی فال اسیری با بیان اینکه رفتار و کردار شما برای  همگان حجت است و بایستی تلاش نمایید تا با رفتار و کردار خوب و درستی انجام عمل خود آن را برای مخاطبان خود الگو قرار دهید چرا که کار خوب شما از اجرو ثواب زیادی برخوردار است .

رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) نی ریز همچنین خاطر نشان کرد  : عمده مسائلی اصولی و زیر بنایی که در زندگی رفتاری و شخصی و اجتماعی ما مشاهده می شود  زیاد نیستند  . ولی هر کدام از آنها بی نهایت برای ما سرنوشت ساز و تاثیر گذار هستند . و تلاش خواهیم کرد در سال جدید با همت و تلاش شما و مدیریت اموزش و پرورش به صورت ماهیانه مسائل دینی و مذهبی را بدون هیچ گونه کاستی بررسی و شما معلمان نیز با در نظر گرفتن تعارفات مسائل مذهبی و دینی را مطرح تا کشور –شهر و مدرسه ای پویا در جهت رشد و تعالی فرهنگ ناب مهدی (عج) داشته باشیم ..

حاج سید مهدی فال اسیری همچنین گفت  من معتقدم بحثهایمان را اینجا چه خواهر چه برادر طوری مطرح کنیم و جوری پای آن بایستیم خجالت و رودربایستی و اینها را هم بگذاریم کنار. که قضیه واقعا برای همه ما روشن بشود. برای همه ما بشود مانند این که داریم می بینیم.

ایشان با ذکر اینکه :اگر ما واقعا شیعه حضرت علی هستیم و دم از حضرت علی می زنیم فرمود اگر همه پرده ها کنار برود، الان ما جلوی چشممان پرده است خیلی چیزها را نمی بینیم حضرت فرمودند اگر تمام پرده ها کنار برود در ایمان من هیچ تغییری نمی کند چرا؟ چون فرمود کورباد چشمی که تو را نبیند. فرمود من خدای ندیده عبادت نمی کنم این قدر به یقین رسیده بود که دیگه جایی نمانده بود که پرده ای برود کنار و یک مطلبی که مجهول باشد  کشف شود لذا ما به عنوان شیعه حضرت علی (ع) و فرزندان پاکش باید یک تشابهی داشته باشیم.  وی خاطر نشان کرد : اگر به این کلام مقام معظم رهبری توجه نمایید  در باب قرآن خواندن ایشان می فرماید قاری قرآن باید طوری قرآن بخواند که انگار الان دارد قرآن را نازل می کند بر قلب شنونده. کدام قاری قرآن می تواند این کار را بکند. قاری قرآنی که مسلط باشد به تمام آن لوازمی که در جریان فهم قرآن لازم است. آن وقت در خدمت قرآن قرار می گیرد. در خدمت قرآن اگر قرار گرفت آن وقت همه آن لوازم را دارد.

اکتسابی مدیر آموزش و پرورش نی ریز هم در این جلسه با بیان این که ما مکلف هستیم در بحث تعلیم و تربیت اسلامی کودکان و جوانان یک ملاک و راهنمای اسلامی داشته باشیم که الحمدالله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بنای بسیار خوبی گذاشته شده و آن ارتباط بسیار خوب بین حوزه های علمیه و آموزش و پرورش است و  اگر چه در جوامع خود با مشکلات تربیتی –اخلاقی و دینی روبرو هستیم این امر بدلیل انقطاع نهاد های فرهنگی با حوزه های علمیه است  و ما تلاش می کنیم این ارتباط در سال جدید به طور مستمر ادامه داشته باشد . 

 

در این جلسه چند نفر از دبیران و فرهنگیان دیدگاه خود را در جهت پیشبرد  این گونه جلسات بیان کردند .