23 آذر ,1396

جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور مسئولین محلی در محل دفتر امام جمعه نی ریز برگزار شد .

در این جلسه سردار مهدیانفر مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت :  

ستاد بازسازی با پشت سر گذاشتن یک دهه از دید همه مسئولین به معنی اتمام بازسازی عتبات عالیات است و این به خوبی با حضور در عتبات و مقایسه سنوات گذشته کاملا محسوس است. ایشان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری که ما سامرا را بهتر از قبل می­سازیم گفت : این امر باعث شده است که علاوه بر سامرا تمامی حرم ائمه(ع) ساخته شود. لذا مشارکت و سعادت در بازسازی ذخیره و توشه­ای برای آخرت است.

ایشان در خصوص ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف و صحن حضرت زینب(س) در کربلا و صحن حضرت امام رضا(ع) در کاظمین، مطالبی را ارائه نمودند. ساخت گنبد حضرت امام هادی(ع) و امام عسکری(ع)و ساخت صحن­های جدید در سامرا از دیگر مطالب ایشان بود.

وی با اشاره به بعضی از صحبت­های حاشیه­ای که مثلا چرا ارز مملکت را به خارج از کشور می­برندو طلاها را خارج می­کنند؛ اظهار داشتند ما هیچ­گونه طلایی از خزانه خارج نمی­کنیم و هر چه هست هدایای مردم است و میزان به طلا ی به کار رفته در ساخت درب­های بزرگ سه تنی، یک کیلو است و در سایر سازه­ها همچون گنبد یا خشت طلا نیز به وسیله ملکول طلا (آب طلا) طلا کاری می­شود  لذا این هدایا صدقه نیست و دخل و تصرف در آن مجاز نیست.

حضرت آیت­الله فقیههم با اشاره به اینکه:

وظیفه همه این است که در ساخت عتبات عالیات و بازسازی حرم ائمه (ع) کمک کنند. گفت:  با توجه به عنایت رهبری به ستاد بازسازی حرم ائمه در عراق درخواست نمودند ترویج و تشویق کنند  که مردم که عاشق حسین(ع) هستند بیشتر کمک کنند و با توجه به دشمنی دشمنان اهل بیت(ع) جهت جلوگیری از حرکت بازسازی، خصوصا وهابیت خواستار همکاری همه اعضا در تقویت مشارکت مردمی شدند تا انشاءالله راه زیارت مردم تسهیل شود.

حجه­ الاسلام و المسلمین  سید مهدی فال اسیری هم در این جلسه ضمن خرسندی از اجرا طرح آستان ارادت گفت :

در کنار بازسازی حرمین، بازسازی قلب و دل دوستداران اهل بیت را مهم­تر دانستند و تلاش در این راه را تبریک گفتند؛ چرا که معرفت به ائمه و امام شناسی باعث می­شود مردم علاوه بر کمک مالی جان خود را هم در راه ائمه (ع) می­دهند.

مهندس امیری فرماندارنی ریز نیز: ضمن تشکر از همه حاضرین خصوصا علمای بزرگوار در جلسه و خیر مقدم به حضور سردار مهدیانفر، اظهار داشتند در 8سال دفاع مقدس به عشق کربلا و زیارت امام حسین (ع) و ائمه اطهار حماسه آفریدیم و با این پیروزی­ها که با زحمت همه خصوصا امام امت(ره) به دست آمد اقتدار اسلام و جمهوری اسلامی به دست آمد و این مبارزه با دشمن هنوز ادامه دارد و از آن­جا که ائمه(ع) مظهر خیر و برکت هستند، دوستداران اهل بیت و مردم ولایت­مدار همیشه ارادت به ائمه داشته  و دارند و همچون قبل در ستاد بازسازی مشارکت خواهند داشت.

ایشان در خصوص گردهمایی دهیاران و شوراهای اسلامی و همکاری ادارات و نهادها جهت مساعد مالی و کمک به ستاد عتبات عالیات قول همکاری دادند.