23 آذر ,1396
حاج سید مهدی فال اسیری:
اصلا دعوا برای انرژی هسته‌ای نیست دعوا  سر خداست!
اگر ما از رهبری جدا بشویم طرف هرکه برویم باخته‌ایم.
وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ"، آیه 5 سوره قصص
رفتار و کردار ما تا الآن متأسفانه جوری بوده که دنیا فکر می‌کند ما بی‌صاحب هستیم کسی که صاحب داشته باشد رفتارش غیر رفتار ما هست و حالا ما وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم بعضی وقت‌ها ما کارهایی را انجام می‌دهیم که انسان‌های رها انجام می‌دهند.  مکرر شما داستان بُشر هافی را شنیده‌اید. حضرت از در خانه‌شان رد می‌شدند دیدند از همین سروصداهایی که در عروسی بعضی از افراد به‌ظاهر مسجدی درمی‌آید از خانه او هم می‌آمد. کلفت خانه آمد حضرت سؤال کرد گفت: اینجا خانه آزاد هست یا خانه عبد است، گفت آقا چه سؤالی می‌فرمایید خب خانه آزاد هست. حضرت فرمودند: من خیال کردم خانه عبد است.بُشر گفت چرا معطل شدی گفت داستان این بود، فهمید چه اشتباهی کرده فهمید که آزاد نیست باید بنده باشد. بنده حرف‌گوش‌کن هست و از خودش چیزی نمی‌گوید کسی که طبق نظر خودش هر کاری خواست عمل می‌کند این بنده نیست به خیال خودش آزاد هست و هرکسی بنده خدا نبود با دکور آزادی بنده شیطان هست. امکان ندارد انسان از بندگی خدا بیرون برود و گرفتار بندگی و ذلت شیطان نشود. ‌ا... ولی الذین آمنو یخرجهم من الظلمات الی النور حالا اگر کسی از این عبودیت بیرون رفت والذین کفروا اولیاءهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات تمام سوابق نورانی آن‌ها هرچه باشد خراب می‌شود. آن‌وقت نگاه می‌کنی می‌بینیم بعد از 70- 80 سال به‌ظاهر تحمل کردند تبعیض‌ها و زندان‌ها را و محرومیت‌ها را همه‌اش به باد می‌رود. همه این‌ها به خاطر این است که ما مشکل عبودیت و بندگی داریم ما خودمان مجتهدیم نعوذب‌ا... همه را می گویم مخصوصاً آن‌هایی که مردها را جهنمی می‌کنند خانم‌ها هستند آن‌هایی هم که مردها را بهشتی می‌کنند بازهم خانم‌ها هستند پس خانم‌ها هم می‌توانند خیلی خوب باشند هم می‌توانند خیلی بد باشند اصلاً حد وسط ندارند. چون در زندگی نقششان نقش سازنده هست این‌ها هستند که می‌توانند شوهران و فرزندانشان را بکشانند جلوی هر فرد دزد و خیانت‌کار. ولی وقتی‌که این‌ها قانع باشند آن‌وقت آزاده‌های دنیا زیاد می‌شدند وقتی در دنیا آزاده زیاد بود آن‌وقت طاغوت‌ها نابود می‌شدند اصلاً طاغوت‌ها جا برای رشد پیدا نمی‌کنند. اگر زنان کوفی به شوهرانشان گفته بودند بروید دنبال حجت خدا یزیدیان لشکر پیدا می‌کردند؟ همین الآن هم بعضی‌ها به مردها و فرزندانشان می‌گویند اگر حرف سیاسی بزنی از اداره بیرونت می‌کنند!  آیا رسول گرامی اسلام(ص) نمی‌توانستند در شعب ابیطالب آن‌همه محرومیت نکشند ؟
ما که عقیده‌مان این است که می‌توانستند. مسلمان‌هایی که در ناز و نعمت یار رسول‌‌ا... باشند یک ریال ارزش ندارند این‌ها نمی‌توانند توقع پاداش از خدا داشته باشند خدا در قرآن می‌فرماید شما فکر می‌کنید همین‌که بگویید ما ایمان آوردیم ما حسابتان را نمی‌کنیم؛ و حال‌آنکه ما تمام امت‌های قبلی را امتحان کردم هیچ‌کس هم نتوانسته از امتحان در برود. در روایت داریم که از حضرت سؤال کردند حضرت فرمود نگویید خدایا ما را امتحان نکن چون این دعایی هست که اصلاً مستجاب نخواهد شد. آیه صریح قرآن هست بگوییم خدایا امتحان را آسان از ما بگیر خدایا در امتحان کمکمان بکن پس امتحان باید بشویم سختی باید ببینیم اگر اسلام و جمهوری اسلامی می‌خواهیم بهایش را باید تحمل‌کنیم اتفاقاً هر جا محکم بایستیم برنده می‌شویم. لذتش را هم می‌بریم هر جا هم شُل بجنبیم می‌بازیم خفتش را هم خواهیم دید در طول تاریخ همین‌جور بوده. در زمان امام حسین(ع) آن‌هایی که امام را یاری نکردند برای این بود که خود و زن و بچه‌هایشان راحت باشند آبرو و کارشان سرجای خودش باشد. من نمی‌دانم ما مسلمان‌ها چه عقیده‌ای داریم، چطوری خدا را شناختیم. خب نتیجه‌اش این شد که به خاطر رفاه حال خودشان امام زمان خودشان را یاری نکردند و در فاصله خیلی کم همه‌چیزشان به بادرفت. در همین نظام جمهوری اسلامی ایران شما نگاه کنید بعضی وقت‌ها چیزهایی می‌شنود که واقعاً جای تأسف دارد بعضی‌ها می‌گویند آقا حالا این انرژی هسته‌ای چی هست که برای ما دردسر درست کرده یک‌ذره به خودشان زحمت نمی‌دهند که دعوا اصلاً برای انرژی هسته‌ای نیست دعوا سرخداست. برای این است که ما گفتیم پروردگار ما خداست روزی که آمریکا ما را تحریم کرد اصلاً بحث انرژی هسته نبود؟ آن روز که ما اصلاً سپاه نداشتیم ارتش هم یک ارتشی شده بود که سرانشان یا فرار کرده بودند یا اعدام‌شده بودند یا زندان بودند ساواکی‌ها هنوز داشتند در خیابان‌ها می‌گشتند هنوز حکومت استقلال پیدا نکرده بود آن روز آن‌ها ما را تحریم کردند. پس بحث تحریم‌ها ربطی به انرژی هسته‌ای ندارد. در داستان انرژی هسته‌ای هم ما دوتا تجربه‌داریم یک تجربه تلخ داریم و یک تجربه شیرین داریم تلخ‌ترین تجربه را ما برای زمان دولت اصلاحات داریم که آمدند جلوی همه کارهایی را که فرزندان ما با تمام تلاششان به دست آورده بودند را گرفتند بعدش یک نفر دیگر آمد رئیس‌جمهور این مملکت شد زد دردهان این‌ها همه‌جا رفت صاف ایستاد جلوی آن‌ها سخنرانی کرد و نظام همه این‌ها را به هم‌ریخت گفت ما اصلاً شماها را آدم حساب نمی‌کنیم. خودتان ببینید در آن زمان همه‌جا کار بود یا نبود مثلاً در همین نی‌ریز خودمان همه سنگ‌بری‌ها داشتند کار می‌کردند. حالا بعضی‌ها می‌گویند این انرژی هسته‌ای را بگذار کنار دنیا دارد به یک‌طرفی می‌رود که هرکسی این فن‌آوری را نداشته باشد هیچی ندارد عقب ماند است چند سال دیگرکسانی که انرژی هسته‌ای نداشته باشند این‌ها می‌روند در فاز عقب‌افتاده ملل وحشی. در مسائل کشاورزی و بهداشتی در مسائل... هر جا که شما بروید این‌ها کاربرد دارد فقط بحث انرژی هسته‌ای نیست که. عزیزان اگر ما از رهبری جدا بشویم طرف هرکه برویم باخته‌ایم.