23 آذر ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری:

همین آقایان، روزی که دور دست سرانشان که الآن در حصر هستند بود ،همه سعی و تلاش خودش و همراهانشان بر این بود که قوانین کمونیستی را به اسم اسلام پیاده کند

روزجمعه هست ومتعلق به آقا امام زمان و روزی که انتظارمی رود درچنین روزی ظهور آقا و مولایمان اتفاق بیافتد و مصادف شده باسالگرد 15 خرداد که درواقع سالگرد نمایش منتظرین راستین حضرت بقیه ا... اعظم است و این جمعیتی که برای زمینه ظهورحاضر شدند تمام هستی و جانشان را درطبق اخلاص گذاشته و به میدان آمدند. امروزسالگرد چنین واقعه ای است که افتخار آن برای جامعه ایرانی مانند نگینی در جامعه بشریت خواهد درخشید.
* ایشان مروری بر فرمایشات مقام معظم رهبری که یک خط کلی برای زندگی، یک‌ خط برای سالم‌سازی اجتماع و یک خطر برای تصفیه تفکرات غلط است داشتند و بیان کردند آقا از خط‌مشی مسلم امام، از قسم متواترات گفتار و اعمال امام مطالبی را درآوردند و دسته‌بندی کردند 
*به نظرم رسید خیلی فهرست‌وار این نکاتی را که آقا فرمودند را باهم مرور کنیم. در بین زندگی، موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌های امام، مقام معظم رهبری 7 اصل کلی را درآوردند که این‌ها را باهم مرور می‌کنیم. 1- اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی. اسلام ناب از نظر امام بزرگوار، آن اسلام متکی به کتاب و سنت است که با فکر روشن و آشنایی با زمان و مکان، با شیوه و متد علمی جاافتاده و تکمیل‌شده در حوزه‌های علمیه استنباط می‌شود و به دست می‌آید. اسلام آمریکایی دو شاخه بیشتر ندارد یکی اسلام سکولار و دیگری اسلام متحجر.
* آقا فرمودند اولین اصلی که در زندگی امام (ره) به‌عنوان پایه‌گذار انقلابی که در دنیا مثل و مانند نداشته تا الآن، اثبات اسلام ناب هست یعنی همان اسلام خالص و این که آن را به صعود برساند.
*امام می‌گوید این اسلام باید با توجه به مقتضیات زمان و مکان، در مکان هایی که جای آن هست، حوزه‌های علمیه هست با دیدی روشن و وسیع استنباط شود و در اختیار مردم گذاشته شود.
* در مقابل این اسلام ناب دشمنان یک بدل می‌گذارند اسلام آمریکایی که امام زیاد در فرمایشاتشان از این اسلام استفاده می‌کردند و این واژه‌ها هم از ابتکارات امام هست.
*امام می فرماید مشخصه این اسلام آمریکایی دو گونه است یعنی برای دو مزاج این‌ها اسلام را طراحی کردند یکی برای مزاج‌های متحجر، یکی برای مزاج‌های هرهری مزاج. برای آن اولی‌ تساهل و تسامح را تعریف کردند.
* 8 سال ما دعوای تصاحب و تسامح را در همین مملکت داشتیم که می‌گفتند اسلام دین آسانی هست، اسلام این‌قدر سخت نگرفته شماها آن را سخت کردید. سعی امام بر این بود که بر مردم بفهماند اسلام ناب را از کجا می‌توانیم تهیه کنیم. وقتی‌که آقا مصطفی شهید شدند مجلس ختم گرفتند آقا خودش رفت منبر فقط دوتا کلمه گفت فرمود مصطفی آینده اسلام بود همین دوتا کلمه را گفت بعد رفت سراغ بحث اسلام ناب و اسلام قلابی و این که منشأ آن کجاست؟
* آن روز امام اسم اسلام ناب را نیاورد ولی مفهوم آن را از آن روز شروع کرد یک داستانی آن روز درست‌شده بود به نام اسلام منهای روحانیت. آن مجلس خیلی مجلس مهمی بود بچه امام شهید شده باشد آن‌هم نه یک بچه‌قنداقی و چندساله یک بچه‌ای که مجتهد بوده و لیاقت این را داشته که رهبری جامعه‌ای را بر عهده بگیرد یک چنین آدمی را کشتند حالا در مجلس چنین فردی، صاحب‌ عزا آمده و در این زمینه صحبت می‌کند. این اهمیت موضوع را می‌رساند.
* آنجا امام شروع کردند به تخطئه کسانی که صریحاً اعلام کردند که ما داریم موفق به پیاده کردن اسلام منهای روحانیت می شویم. کما اینکه مصدق موفق شد اقتصاد منهای نفت را اجرا کند که این‌ها هم دروغ است مصدق برای جای دیگری بود و برای کار دیگری بود. کسی هم موفق نشد اسلام منهای روحانیت را پیاده کند ولی استارت آن را زدند.
* دومین مطلبی که آقا بیان فرمودند از سیره امام که برای ما حجت هست اعتماد به وعده‌های خداوند و عدم اعتماد به دشمنان خدا هست. یک‌وقتی امام دید چیزهای را که در رساله‌اش نوشته مردم نمی‌فهمند آمد آن‌ها را به‌صورت یک اعلامیه هشت ماده‌ای نوشت که برای بعضی‌ها اعجازانگیز بود. خیلی مهم است این فرمایشی که مقام معظم رهبری از خط‌مشی امام در گفتار و کردار و رفتار و منش امام به دست آورده این منتخب از قرآن است؛
* اگر می‌خواهید شما ماموم باشید امامتان باید این‌گونه باشد که به حرفهای خدا بیشتر اعتقاد داشت تا حرف‌های دیگران تا حرف‌های همه دشمنان. اگر آمریکا دوپایی روی قرآن برود، اگر بیاید در سازمان ملل در مقابل دوربین‌هایی که در تمام دنیا نشانش می‌دهند قسم بخورد امام شما یک‌ذره به این قسم‌ها و قول‌ها اعتماد نمی‌کند. خود مقام معظم رهبری وقتی این بازی مذاکراتی را راه انداختند از روز اول فرمودند من به این قضیه خوش‌بین نیستم؛ یعنی چه؟ یعنی من آنچه را که خدا گفته قبول دارم این‌ها که دشمن خدا هستند. این‌ها قطعاً قصد کلاه‌برداری دارند قصد تسلط بر ما رادارند.
* نکته سومی که از فرمایشات مقام معظم رهبری در باب اصول حرکت امام فرمودند اعتماد و اراده مردم و نیروی مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی در آن روزها بود. سعی می شد به خاطر یک برداشت نادرست همه‌کارهای اقتصادی کشور به دولت موکول شود امام بارها و بارها هشدار می‌داد در مسائل اقتصادی نظامی و سازندگی کشور و بالاتر از همه انتخابات کشور به مردم اعتماد داشته باشند. که همین آقایانی که اسم‌های قشنگ برای خودشان انتخاب کردند حالا اصلاحات یا هر چیز دیگر، همین آقایان روزی که دور دست سرانشان بود، همان آقایی که الآن در حصر هست روزی که همه‌کاره این مملکت بود، سعی و تلاش خودش و همراهانش بر این بود که تمام قوانین کمونیستی را به اسم اسلام پیاده کند. امام مقابله می‌کرد.
* پس نکته سومی که امام خیلی برایش مهم بود این بود که مردم را آدم حساب می‌کرد حتی اگر جمعیت و مردم، غلط انتخاب می‌کردند به انتخاب غلطشان احترام می‌گذاشت. سعی می‌کرد تا خود مردم متوجه شوند و برگردند به هر قیمتی هم می‌خواهد باشد. نمونه بارزش شخص بنی‌صدر بود. بنی‌صدر وقتی مردم به او رأی دادند امام به رأی مردم احترام گذاشت فرصت داد تا مردم بشناسند وقتی شناختند؛ مردم آماده شدند درواقع مردم رأیشان را پس گرفتند آن‌وقت بود که امام دوتا کلمه نوشت و قضیه را حل کرد و این قضیه در زمان مقام معظم رهبری هم تکرار شده.
*چهارم حمایت از محرومان و مستضعفان. امام هر جا ترازوی می‌خواست برقرار شود ،مستضعفین جامعه یک‌طرف بودند، پولدارها طرف دیگر بودند، امام همیشه طرف مستضعفین را ترجیح می‌داد . امام عملاً خودش با خوی کاخ‌نشینی و تجمل‌گرایی مخالفت می‌کردند، این است رفتار امام.
* اگر ما بخواهیم تحت فرمان امام باشیم باید در مقابل مستکبرین بایستیم به آن‌ها اعتماد نکنیم.
* پنجم مخالفت سریع با جبهه قلدران بین‌المللی و مستکبران. امام با مستکبران سر آشتی نداشت واژه شیطان بزرگ برای آمریکا از ابداعات امام بود. 
*ششمین اصل از اصول مقام معظم رهبری خط‌مشی استقلال ملل و رد سلطه‌پذیری استقلال به این معنا که آزادی در مقیاس یک ملت، یعنی یک ملت آزاد باشد. این طرز تفکری بود حالا مقام معظم رهبری فرمودند این‌که بعضی در زبان یا در شعار دنبال آزادی‌های فردی باشند اما علیه استقلال کشور حرف بزنند ‌یک تناقض است یعنی کل از جزء به دست می‌آید. این نمی‌شود که ما بیایم کل را از دست بدهیم خیال کنیم در آن جزء می‌توانیم منافعی را کسب کنیم.
 *هفتم تکیه‌بر وحدت ملی و توجه به توطئه‌های تفرقه‌افکن چه تفرقه بر اساس مذهب شیعه و سنی و چه تفرقه بر اساس موقعیت‌ها از خطوط اصلی امام بود. تفرقه‌افکنی یکی از سیاست‌های قطعی دشمن بود و امام بزرگوار ما فرمود وحدت ملی و اتحاد آحاد ملت کم‌نظیر هست.
* در آخر هم آقا یک توصیه فرمودند که ان‌شاءا... هیچ‌وقت تحقق پیدا نکند فرمودند اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم؛ یا عمداً کنار بگذاریم ملت ایران سیلی خواهد خورد.
* ان‌شاءا... که با تبعیت از فرمایشات رهبری و الگوسازی از خط‌مشی مقام معظم رهبری که الگو گرفته از بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران هست همیشه این ملت بتواند محکم‌ترین و مؤثرترین و نابودکننده‌ترین سیلی‌ها را بر صورت و وجه دشمنان اسلام و انسانیت بزند.