29 بهمن ,1396
حاج سید مهدی فال اسیری در دیدار مدیر و کارکنان اداره جهاد کشاورزی:
اشتغالی که در کل کشور وجود دارد اشتغال پایدار نیست بدهکار کردن مردم است که این امر باعث شده با گرفتن ضامن‌های متعدد و سفته توسط بانک‌های عامل بسیار سخت مردم را بدهکار کنند
به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، مدیر و کارکنان این اداره در شهرستان با حاج سید مهدی فال اسیری دیدار کردند.
حاج سید مهدی فال اسیری رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: کشاورزی به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم رشد و توسعه اقتصاد ملی محسوب می‌شود لذا می‌بایست با نگاهی علمی در جهت توسعه کشاورزی برای رونق تولید تلاش کرد.
وی به جایگاه ویژه کشاورزان در دین مبین اسلام اشاره و ابراز داشت: دین اسلام به کشاورزی اهمیت فراوانی داده است تا جایی که پیامبر اسلام(ص) بر دستان کشاورز بوسه زده و دستان کشاورز را از آتش به دور دانسته‌اند.
رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) ابراز داشت: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام همدلی و هم‌زبانی از سوی مقام معظم رهبری، انتظار می‌رود تا بر اساس این شعار، تعامل و همکاری بیشتری بین این اداره و کشاورزان صورت گیرد.
وی گفت: اگر قرار باشد از مرکز برای ما تصمیم بگیرند نمی‌شود ما باید خودمان فکر باشیم اصلاً وقت فکر کردن نیست، یکی از چیزهایی که قرار است در دنیا باعث موفقیت شده و یک چشمه آن را در اصفهان بدون ویزا می‌توان دید موجود بودن تمامی زیرساخت‌ها و برنامه‌ها در این شهر است.
وی با یادآوری اینکه افراد تحصیل‌کرده‌ای در شهر و دیار و حتی کشور وجود دارند که پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها جویای کار هستند تا بتواند هزینه زندگی خود را بگذراند پس از اخذ وام و تشکیل واحدهای تولیدی ازجمله پرورش قارچ و محصولات کشاورزی دیگر به دلیل نبود زیرساخت‌هایی ازجمله سردخانه - صنایع تبدیلی - نبود کشتارگاه و... مجبور است محصول خود را به نصف قیمت بفروشد چون جایی برای عرضه تولیدات کشاورزی نیست، لذا وظیفه اصلی دولت پایبندی و برنامه‌ریزی به زیرساخت‌های اصلی همچنان که نمونه آن در شهر اصفهان می‌توان مشاهده کرد می‌باشد.
طهماسبی مدیر جهاد کشاورزی نی‌ریز نیز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله این اداره گفت: با تلاش و همت جهادی کارکنان اداره جهاد کشاورزی نی‌ریز، شاهد رشد چشمگیری در بخش‌های گوناگون بوده‌ایم که از آن جمله می‌توان به جذب مبلغ یک میلیارد تومان از اعتبارات دولتی در بخش کشاورزی - تخصیص و پرداخت 2.2 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت خشک‌سالی به باغداران شهرستان - تخصیص و جذب یک میلیارد تومان تسهیلات و خرید 56 دستگاه انواع تراکتور- استخدام و به‌کارگیری 35 نفر از فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی در سطح شهرستان- بهره برداری از کارخانه فرآوری انار در بخش قطرویه با اعتباری بالغ‌بر 1.4 میلیارد تومان - احداث 1200 مترمربع کانال سیمانی جهت استفاده بهینه آب کشاورزی- احداث 460 هکتار آبیاری تحت‌فشار (نوین) توسعه گلخانه و گیاهان دارویی به مساحت 50 هکتار اشاره کرد.
وی تصریح کرد: با توجه به این‌که توجه به کشاورزی از زمینه‌های حمایت از تولید ملی است لذا برای تحقق پیام رهبر معظم انقلاب سعی کرده‌ایم تا در این راستا فرصت‌آفرینی کنیم.