29 بهمن ,1396
دیدار مسئولین قضایی نی ریز  با حاج سید مهدی فال اسیری  به مناسبت هفته قوه قضاییه
در ابتدای این دیدار  حجه الاسلام اسماعیل فرهادی پور دادستان  ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و در رأس آن شهید مظلوم دکتر بهشتی(ره) و تبریک هفته قوه قضائیه، به ارائه گزارش مختصری از عملکرد دستگاه قضائی نی ریز  پرداخت و از تلاش همکاران قضایی و اداری خود درشهرستان تشکر نمود. 
وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دستگاه قضایی احقاق حقوق مردم است و اگر جایی ظلم شود بتوانیم حق مظلوم را از ظالم بگیریم افزود : واقعیت نیز همین است که قوه قضایی به تنهایی قادر به انجام کار نمی باشد . 
وی بابیان اینکه وظیفه ماست تا در خصوص اشاعه و فرهنگ سازی صحیح در خصوص  وسایل ارتباط جمعی از جمله واتساپ و وایبر و ... به خانواده ها آموزشهای لازم را داشته باشیم . 
وی همکاری  روحانیون و متولیان فرهنگی در کاهش جرم را با اهمیت ذکر کرد و گفت : دستگاه قضا نیز تلاش خواهد کرد با افراد متخلف برخورد شایسته نماید   . 
حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری هم در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از دستگاه قضا گفت : در کشورهایی که موانع اصیل و پاک ما را ندارند توانسته اند تقریبا مشکل خودشان در بعضی زمینه ها مثل طلاق و مواد مخدر ...  بهتر از ما حل کنند تا حدی که که توانسته اند به یک نتیجه ای که برای خودشان قابل قبول هست برسند. 
رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) با بیان اینکه معضل بیکاری چیزی است که باید حل شود و با این امکاناتی که داریم ما نباید فرد بیکار داشته باشیم . 
وی با انتقاد از توزیع غیر  متعارف ثروت در جوامع افزود : مشکلاتی که در بین جوانان خصوصا دانشجویان دختر و پسر به وفور دیده می شود گاه ریشه در استفاده ناصحیح شبکه های اجتماعی از جمله ماهواره ها دارد .