23 آذر ,1396
اهم بیانات حاج سید مهدی فال اسیری در اولین دعای ندبه ماه مبارک رمضان مسجد جامع مهدی عج
پیام رهبری در مورد شهدای غواص واقعاً جانانه بود به نظر می‌رسد با حضور این شهدا
رهبری احساس کرد که تنها نیست
*این ماه بهترین موقعیت برای جبران گذشته و ترسیم آینده روشن است.
* ایشان همچنین دقایقی  در مورد شهیدان غواص و فرمایشات مقام معظم رهبری و عکس‌العمل‌هایی که در این جریان اتفاق افتاد را بیان کردند.
*برنامه‌های هدایتی اسلام و خداوند متعال برنامه‌ای نیست که هرروز به اقتضای زمان تغییر کند. حال در مورد شهدای غواص ، شهدا ویژگی‌شان شاهد بودنشان است مرده که نمی‌تواند شاهد باشد بنابراین آن‌ها زنده ای شاهد هستند و همه‌چیز را مشاهده می‌کنند.
* در جریان تفحص شهدا خود شهدا بودند که راهنمایی کردند که چگونه آن‌ها را پیدا کنند، این از حیث مکانی، از حیث زمانی هم چون زنده و شاهد هستندمی توانند به هرزمانی که لازم هست بیایند. به‌عبارت‌دیگر انسان‌هایی که می‌میرند خیلی از پرده‌ها از جلوی چشمانشان کنار می‌رود، این‌ها پرده زمان از پیش چشمشان کنار رفته است وقتی‌که پرده زمان کنار رود تمام گذشته و حال و آینده تا جایی که خداوند متعال اذن داده مشخص می‌شود.
* زمان بهتر و خوب ازنظر آنان چیست؟ بهتر و خوبی ازنظر آنان زمانی است که بهتر بتوانند به عبودیت و بندگی و تبعیت از رهبری کمک کنند. زمانی که درنظر آن‌ها است بازمانی که مد نر ماست فرق می‌کند چراکه ملاک‌های خوبی و بدی ازنظر آنان چیزی دیگر است، آن‌ها عالم را به‌گونه‌ای می‌بینند که حق است اما ما عالم را به‌گونه‌ای که هست می‌بینیم اگرچه حق نباشد. 
*شهدا به‌گونه‌ای تفحص کنندگان را راهنمایی می‌کنند که مقام معظم رهبری می‌فرماید دستهای زیادی برای منحرف کردن مسیر انقلاب اسلامی که توسط امام (ره) ترسیم‌شده است ، در فعالیت هست،در همان زمان شهدا بیایند و به داد انقلاب برسند. لذا این چیز عجیبی نیست چراکه آن‌ها زنده هستند و موقعیت‌شناس هستند.انان درست مواقعی آمدند که تلنگری به مردم بزنند که مواظب برخی از حرف‌ها و عملکردشان باشند. 
*قرآن تأکید می‌کند به مطالب گذشتگان به‌عنوان خط‌مشی آینده خود استفاده کنید ما الآن در جریان تحریم‌ها اگر کمی فکر کنیم ببینیم آیا این تحریم‌ها از قضیه هسته‌ای شروع‌شده یا از روز اول پیروزی انقلاب خیلی چیزها برایمان روشن می‌شود. روزی که در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ، بعضی از دولت‌هایمان ایستادند رزق و روزی‌مان بهتر بود یا روزی که حرف آن‌ها را قبول کردند؟اگر اهل دقت و کامل باشید آن‌وقت لازم نیست که بعد از شهادت امام حسین (ع) لشکر یا لثارات الحسین راه بیندازید . قرآن در همه موارد برای ما روشنگری است، قرآن می‌فرماید حضرت یوسف تا زمانی که بود کسی حرفش را گوش نمی‌کرد ولی زمانی که از دنیا رفت همه گفتند بعد از یوسف پیغمبری نیست. تمام آیاتی که در قرآن کریم هست همه دلیل و حکمت دارد و به خاطر هدایت ماست و باید تمام آیات زیر را بادید باز نگاه کنیم.
* پیام رهبری در مورد شهدای غواص واقعاً جانانه بود به نظر می‌رسد با حضور این شهدا رهبری احساس کرد که تنها نیست.
* دو نکته از فرمایشات پیامبر اسلام در رابطه با ماه مبارک رمضان ، حضرت در خطبه شعبانیه که ظاهرا در آخر جمعه ماه شعبان بیان‌شده نکات مختلفی را تأکید کردند اعم از ویژگی‌های این ماه مبارک و امکاناتی که در این ماه می‌تواند در اختیار قرار بگیرد. حضرت در ضمن این بیانات می‌فرماید جان‌های شما دردهان است باید آن‌ها را آزاد کرد. پشت‌های شما از بار گناهان در حال خم شدن است باید آن‌ها را سبک کرد راحل آن‌ها هم این است که با نیات صادقانه چیزهایی را از خداوند بخواهید
* نیات صادقانه چیست؟ یعنی اگر نیت شما صادقانه باشد برای بالا بردن درجه بندگی می‌روید نه خودنمایی، یکی از توصیه‌هایی که حضرت فرمود این بود که ذکر سجده‌هایتان را طولانی کنید. سجده بالاترین درجه عبودیت و بندگی است این را در ماه مبارک رمضان هم در شکل و هم در معنا پیاده کنیم در شکل اینکه سر را روی مهر بگذاریم و در معنایی که به هر چه از طرف خدا رسیده چشم بگوییم هرچند برخلاف میلمان باشد. اگر این کار انجام دهیم بارمان را سبک کردیم.