29 بهمن ,1396
در دعای ندبه این هفته مجمع معظمین شعائر ا... توسط حاج سید مهدی فال اسیری مطرح شد 
مردم تاوان عدم بصیرت را گاه با دادن صدها شهید و الان هم به شکل دیگر می‌دهند
حواستان باشد که چگونه رای می‌دهید
دعای ندبه دومین هفته از ماه مبارک رمضان با حضور اقشار مختلف مردم روزه دار ، امام جمعه و شهردار و بخشدار شهر مشکان در محل  مسجد حضرت ولی عصر عج برگزار شد . در این مراسم حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری به ایراد سخن پرداخت و گفت : 
*مراسمی که در پیش داریم مناسبت هفتم تیر هست که یکی از نقاط اوج انقلاب اسلامی هست در هفتم تیر دشمن با برنامه ریزی که با عوامل نفوذی خود داشت باید نظام جمهوری اسلامی فروپاشی می‌شد چون قرار بود تقریبا ارکان نظام در این جلسه حزب جمهوری نابود شوند
 *ایشان بیان کردند هفت تیر تاوان غفلت کوچک ملت بود. باید مواظب باشیم هرگاه، هر لحظه که غفلت کنیم و نتوانیم منویات رهبری را تشخیص دهیم و از بصیرت دور بمانیم هفت تیر ها و از دست دادن عزیزان حتی جنگ تحمیلی را در پیش خواهیم داشت. اگر با بصیرت و دقت فرامین رهبری را و منویات رهبری را گوش کنیم هیچ مشکلی نخواهیم داشت. انتم الاعلام ان کنتم مومنین این یک نشانه و درس خوب بود برای آیندگان.
*ایشان ذکر چند جمله ای را درباره فرمایشات مقام معظم رهبری لازم دانستند و گفتند اینقدر مخاطبین رهبری در خواب هستند و کورو کر و لال هستند که آدم احساس می‌کند آقا سرشان را در چاه کردند و از بی کسی به چاه صحبت می کنند.
 *چند وقت پیش مقام معظم رهبری جمله ای فرمودند که با آی دزد دزد گفتن مشکلی حل نمی شود با سمینار و جلسه گرفتن دزد گرفته نمی شود. بحث اقتصاد مقاومتی یکی از مباحث مهمی بود که آقا در 2 تیردر جمع مسئولین نظام جمهوری اسلامی بیان دانستند .
*احتمال نمی‌دهیم که یکی از مخاطبین سخنان آقا خود ما باشیم سخنان آقا فقط مخصوص رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه و ... نیست ملت همه باید گوش کنند اگر این ملت حرفهای مقام معظم رهبری را گوش کنند و توجه کنند آن وقت مسئولین هم مجبور می‌شوند حرف گوش کن باشند کسی که ناآگاه هست نابینا هست کم درک و بی درک هست هرگونه می‌شود بر او حکومت کرد ولی برای کسی که صاحب درک و صاحب بصیرت هست نمی‌شود.
* خداوند می‌فرماید ما بساط ماه رمضان را پهن کردیم برای اینکه بلکه شماها متقی شوید پس فلسفه ماه مبارک رمضان تقواست آقا می‌فرماید دو بحث تقوا داریم یکی تقوای شخصی یکی تقوای اجتماعی . در بحث تقوای شخصی آن حالت و ملکه‌ای است که برای انسان در اثر تمرین و ممارست به وجود می‌آید که انسان را کج رفتاریها و بد رفتارهای ها و انصرافات معنوی نگه می‌دارد حتی در مادیات هم تاثیر می‌گذارد، تقوای اجتماعی کاربردش بیشتر هست در گذشته خودباختگی کمتر و خود باوری بیشتر بود و توانستیم راحت تر در مقابل زورگویان و زیاده خواهان بایستیم.
* یکی از مسائلی که آقا فرمودند این بود که یک سری از مسائل را خودمان باید ترویج کنیم مثلا در باب مصرف خارجی که آقا فرمودند دولت در این زمینه یکی از بزرگترین مصرف کننده هاست ما باید سعی کنیم کالاهای ایرانی مصرف کنیم مثل برنج. در باب مدیریت جهادی که پارسال را نامگذاری کردند و امسال هم بر آن تاکید داشتند نکته قابل اهمیتی را متذکر فرمودند تا الان بعد از انقلاب هر جا کار پیش رفته با مدیریت جهادی بوده آقا فرمودند اقتصاد مقاومتی از مصادیق تقوی اجتماعی در بخش اقتصاد هست یعنی اگر ماه رمضان بخواهیم دنبال تقوی برویم فقط با ذکر سبحان ا... و ... تقوی مخصوصا تقوای اجتماعی حاصل نمی-شود.
*نکته بعد که آقا تاکید داشتند درون زایی در کنار برون زایی است که از نتایج اقتصاد مقاومتی هست. الگوی اقتصاد مقاومتی را که آقا فرمودند الگویی مطلوب و امکان پذیر هست همین جمعیت 60 -70 میلیونی ما ظرفیت بارز عجیبی است که خیلی از کشورها آرزوی آن را دارند منتها باید آنها را هدایت کرد
*آقا فرمودند مشکل ما در کشور دنبال نکردن شایسته حرفها و طرح های درست در عمل است یعنی ما کمبود حرف و طرح درست نداریم منتها کسی آنها را دنبال نمی‌کند.
*یکی از این چالشهای پیش روی اقتصاد مقاومتی که آقا چندین سال هست بر آن تاکید دارند سطحی نگریستن به مساله است یعنی خیلی بی اهمیت نگاه می‌کنند بحث آب و خشکسالی را که در کشور داریم الان به فکر افتادیم که باید چه کار کرد حتی الان هم زیاد توجهی نمی‌شود.
* نکته دیگری که آقا در چالش ها بیان کردند عدم باور به تحمل و مقاومت مردم هست
*به دنبال بیانات مقام معظم رهبری ماباید ببینیم در همین شهرستان خودمان چه کارهایی انجام شده. راجع به خشکسالی و قطع یارانه که عنوان کردند تا آخر امسال یارانه قطع خواهد شد چرا که برای خیلی ها قابل تحمل نیست.
* این خشک سالی با قطع یارانه اگر همراه شود منجر به مهاجرت تمام مردم روستا به شهر میشود و مشکلات دیگری که به دنبال دارد. ما به سهم خودمان دیدیم که این داستان دارد اتفاق می افتد مردم همه باید تاوان کارهای خودشان را بدهند تاوان عدم بصیرت را باید با دادن صدها شهید و جانباز و آزاده داد با دادن هفتاد دو نفر به همراه بهشتی بدهند الان هم باید جور دیگری این تاوان را بدهند بصیرتی که مقام معظم رهبری سالیان سال هست بیان می کنند مال همین هست که حواستان باشد که چگونه رای میدهید در چه جوی قرار میگیرید.
*ما چندتا فکر کردیم و خدمت شما عرض می کنیم یکی احیای دامداری بر مبنای علوفه هیدروپونیک بود که این سامانه را به حول و قوه الهی ساختیم و الان هم داریم استفاده می کنیم ساماندهی تلمبه ها به طرف پرورش ماهی های مناسب که البته هنوز زیر بار انجام آن نرفتند طرحی داشتیم در کنار طرح فاضلاب که به کمک آن میشد باغها را احیاء کرد و آبها را مهار کرد مجموعه قراردادن فعالیت ها در چرخه تولید. این کارها اگر با برنامه ریزی باشد پیش میرود. همین تولید علوفه هیدروپونیک را ما در چرخه ای قرار دادیم که هم کشتارگاه دارد هم سردخانه دارد سیلو  و چیزهایی که نیاز دارد
 *برای ساماندهی در باب میوه و تره بار اقدام کردیم ، مشکلاتی را بعضی افراد ایجاد کردند ولی هنوز دنبال انجام آن هستیم ایجاد و زمینه مشارکت عمومی در طرح ها برنامه ریزی کردیم که در تمامی این طرحها مشارکت عمومی کل کشور را داشته باشیم که بعد از جریان ثبت نام کارتهای عضویت مجمع ان شاءا... انجام می شود.