23 آذر ,1396

 حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری دراجتماع عظیم عزاداران  تاسوعای حسینی :

کسانی که با یک امان نامه تسلیم می شوند و به دشمن اعتماد می کنند به درد مسئولیتهای کلیدی مملکت نمی خوردند.

 

حالا مدتی است که عزادارای صبحتاسوعای حسینیمنسجم و یکپارجه به همت حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی            فال اسیریدر این شهر هم رونق گرفته است و عزاداری هماهنگ در  این روز و عصر عاشورا  از نظم و انسجام بیشتری برخوردار بود و می رود تا در آینده نزدیک نی ریز با برطرف کردن برخی نقایص، در این زمینه در کنار برخی دیگر از شهرهای کشور برای سایرین الگو شود.

صبح روز تاسوعا عزاداران حسینی با حضور قریب به اتفاق هیئت های مذهبی این شهر به صورت منظم از مقابل مسجد جامع کبیر به صورت منظم از مقابل مسجد جامع کبیر حرکت و  خود رابه مسجد ابوالفضل (ع) رساندند.

تا این که از ساعت 11صبح اطراف مسجد مملو از جمعیت شد و عزاداران حسینی یکصدا و بی امان آقا حسین و آقا ابوالفضل (ع) را صدا می زدند تا از پس ظلمت و سیاهی دوران صدایشان را بشنود و دست گیرشان باشد.

زن و مرد، پیر و جوان، حتی خردسالان ساقی پوش، در عزای حسین یکصدا شده اند، سیدالشهدا را صدا می زدند و ظالمان تاریخ را لعن و نفرین می کردند.

در ابتدای این مراسم  که به همتمجمع معظمین شعائر الله ترتیب یافت  یکی از مداحان اهل البیت(ع) به نوحه سرایی پرداخت و هیئات عزادار   به عزاداری به‌شکل سینه‌زنی متحد پرداختند .

حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری مدیر حوزه علمیه امام مهدی ( عج)  نی ریز در این مراسم درمورد فلسفه و عبرتهای عاشورایی  و شخصیت امام حسین و حضرت ابوالفضل  علیه السلام به سخنرانی، پرداخت و گفت :

همان گونه که قرآن ابعاد عمیقی دارد، فرهنگ عاشورا نیز چنین است و رمز نگهداشتن این فرهنگ و تشویق به برپایی مجالس عزاداری سالار شهیدان به این خاطر بوده که فرهنگ عزت و عظمت باقی بماند.

وی اظهار کرد: باید همواره همچون سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) در مقابله با دشمنان نظام و اسلام هوشیار، استوار و ثابت قدم باشیم و قول ظاهر دشمنان را نخوریم.

 وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ویزگی‌های منحصر به فردی که حضرت ابالفضل (ع) ، داشتند اشاره نمود و افزود: در زیارت نامه ایشان آمده است که می فرماید : المطیع ا... و لرسول و لامیر المومنین (ع) و اباعبدا... الحسین(ع) سید الشهدا از ویزگیهای بارز ی که توانسته است ابالفضل العباس (ع) به عنوان ماه بنی هاشم ( قمر بنی هاشم ) در بین بنی هاشم شاخص نماید بعد اطاعت پذیری از خدا و رسول و امام بوده و بحث درخشندگی اباالفضل العباس (ع) منحصر به قیافه ظاهری حضرت نبوده و  نیست .  

وی باتاکید از الگوپذیری از ائمه اطهار خصوصا قمر بنی هاشم (ع) در زندگی روزمره انسانها افزود: امام سجاد (ع)فرمودندبرای عمویم عباس یک مقامی است در بهشت که همه شهدا به ایشان خطبه می خورند .

وی در ادامه به دلایل نام‌گذاری «روز تاسوعا» به نام حضرت اباالفضل (ع) اشاره کرد و ابراز داشت: یکی از آن حوادث، امان نامه شمر ملعون برای حضرت اباالفضل و برادرانش است. حضرت اباالفضل وقتی از امان‌نامه شمر آگاه شد - بعد از اذن امام حسین (ع) که فرمود اجیبوه و لو کان فاسقا- فرمود بریده باد دست‌هاى تو و لعنت خدا بر تو و امان نامه‌ات. اى دشمن خدا، ما را دستور مى‌دهى که از یاری برادر و مولایمان حسین علیه السلام دست برداریم و سر در طاعت ملعونان و فرزندان ناپاک آنان درآوریم. آیا ما را امان مى‌دهى ولى براى فرزند رسول خدا صلى الله علیه و آله امانى نیست؟ در تاریخ نوشته‌اند اهل بیت و زینب کبری وقتی این جمله را شنیدند بسیار خوشحال شدند.

 

ایشان افزود :نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که دشمن حتی نسبت به حضرت ابالفضل هم طمع کرده و در روز تاسوعا نیز از ایشان قطع امید نمی‌کند. این نشانه جهل است که فکر کنیم دشمنی تمام شد؛ در سیره هیچ کدام از ائمه اطهار علیهم السلام ما چنین چیزی را مشاهده نمی‌کنیم. 

وی با اشاره به حوادث فتنه 88 از سوی دشمنان نظام و اسلام هم اشاره ای نمود و خاطر نشان کرد: اطاعت از رهبری بر همگان لازم وضروری است همان گونه که با راهنمایی های ایشان تمامی نقشه های دشمن در این روز نقش برآب شد .  

حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری در ادامه گریزی به مسائل سیاسی کشور نیز زد و افزود : کسانی که با یک امان نامه تسلیم می شوند و به دشمن اعتماد می کنند به درد مسئولیتهای کلیدی مملکت نمی خورند.

وی افزود : برای هیچ شخصی قرار نیست حساب ویزه باز کنیم . ما اجازه نداریم با دشمنان دین سازش کنیم .همچنان که قران به ما این اجازه را نداده که با یهودی و نصاری دوستی کنیم . فقط کسانی مورد تایید هستند که با فرمایش قران کریم :  ان الذین قالو ربنا ا... ثم استقاموا ....  همراه باشند .اگر چنین باشد تتنزل علیهم الملائکه ... اگر اینطور باشد انتم الاعلون البته به شرطی که ان کنتم صادقین  باشند .

وی افزود : کسانی که از ترس مال و جان و ناموس خود از مقاومت در برابر دشمن دست کشیدند پس از مدتی این شد که هم مال – هم جان و هم ناموس آنان به تاراج رفت و همه را از دست دادند و این نتیجه حتمی سازش با دشمنان است همچنین که در کشورهای همسایه خودمان و سایر کشورهای نیز به وضع مشابهی گرفتار شدند .

در ادامه این مراسم عزاداران حسینی  نماز باشکوه روز تاسوعای حسینی به امامت حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری اقامه نمودند تا بگویند هنوز رهروان حسین، وحدت و یکپارچگی دارند.