23 آذر ,1396

«چون کوی دوست هست به صحرا چه حاجت است»

جوانان روستای صالح آباد بخش آباده طشک با شرکت در مراسم اعتکاف شبهای قدر  سه روز با خدای خویش نجوی کردند .

با همه سختی‌ها و مشکلات سه شبانه روز جامه زهد و تقـوی بر تن کرده و از همه لذایذ مادی دنیا چشــم ‌پوشیده‌اند تا قلب‌های خود را در چشمه سار زلال عبادت صیقل دهید نشانه توجه و لطف خداوند متعال به آنان است.

حجه الاسلام سجاد بیاتی روحانی مسجد صالح آباد در این دیدار گفت  :  مراسم اعتکاف جوانان روستای صالح آباد مدتی است که به کمک خیرین و اهالی روستا  و با حضور بيش از 25 تن از جوانان پاک و بی ادعای روستا  برگزار می شود و  برنامه هاي معنوي بسيار خوب و ارزشمندي از جمله حلقه هاي معرفتي، مناجات نيمه شب، غرفه هاي مشاوره احكام و سوالات ديني، كتابخانه اماني و جلسات تفسير قرآن برگزار می گردد .

حجه الالسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری به همراه تنی چند از نمازگزاران مسجد جامع امام مهدی (عج)  ضمن حضور در جمع معتکفین این روستا  به بیان فضایل اعتکاف پرداخت و گفت :اعتکاف به عنوان حسنه ای پایدار برای شما میماند.

 وی گفت  اعتکاف همانطور که از نامش پیداست یعنی وقوف و ایستادن در کنار یک مقام و موقعیت که توام با تضرع و زاری باشد.

ایشان با ذکر این نکته که اگر انسان در ارتباطات روزمره خود در کنار شخصی قرار بگیرد و تقاضای خود را از او بخواهد، 2 حالت برای در خواست کننده رخ میدهد، 1- اگر از شخص مورد نظر جواب نگیرد نزد شخص دیگری میرود. 2- اگر از شخص اول جواب نگیرد پیش شخص دیگری نیز نمیرود. امروز برابر معتکف حالت دوم ایجاد شده است، متکف برای حل مشکل معنوی خود به جایی رسیده است که میداند جای دیگر برای او جوابی نیست پس خواسته خود را با تضرع و زاری تمام مطرح میکند.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کردند که معتکف باید برای رسیدن به مقصد نهایی به مصداق واقعی الهی و ربی من لی غیرک برسد.

در پایان این بازدید محفل انس با قرآن با حضور معتکفین این روستا برگزار شد .