29 بهمن ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری

مهمترین تعظیم شعا ئرالله  ارج نهادن به جایگاه شهدا و خانواده شهداست که وظیفه تک تک افراد است  

حاج سید مهدی فال اسیری در دیدار با خانواده شهید عبدالرضا خاموشی  با اشاره به حفظ تعظیم شعائر الله گفت : خداوند متعال در قرآن کریم فرمودند: حفظ تعظیم شعائر الله ازتقوای قلوب است یعنی اگر کسی بخواهد قلبش صاحب تقوا شود باید شعائر الله را بزرگ بدارد اگر کسی شعائر الله را بزرگ بدارد نتیجه‌اش این است که قلبش صاحب تقوی خواهد شد.

و مهم‌ترین شعائر الله که ما وظیفه‌داریم آن‌ها را بزرگ بداریم بحث جایگاه شهید و شهدا و خانواده شهدا و ارزش‌های مقدسی است که زحمت‌کشیده شده تا این ارزش‌ها ایجاد و رشد نماید.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و تقدیر از خانواده هایی که دو، سه و یا چهار فرزند خود را تقدیم جمهوری اسلامی کردند افزود: هدف انقلاب احیاء این ارزش ها بود، هدف انقلاب این بود که برای انسان ها این موضوع را روشن کند که امتحان الهی که خداوند متعال برای پسران حضرت آدم برگزار کرد ملاک و معیارش تقوا بوده است. تقوای آنها سنجیده شد و مقبول درگاه الهی قرار گرفتند. این‌ها چیزهایی بود که انقلاب راه انداخت و اکنون دشمنان انقلاب و اسلام و مملکت، در تلاش‌اند که این ارزش‌هایی را که انقلاب احیا کرده را کم‌رنگ کنند و از بین ببرند و خاک روی آن بریزند.

 ایشان در پایان ضمن تشکر از مردم و امام جمعه محترم  در جهت راه اندازی مراسم دعای توسل و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس در منازل شهدای بخش مشکان گفت :این کار  نشان‌دهنده این است که شماها عزمتان جزم است که آن حرکت‌هایی که در قبالش خون دادیم، جان دادیم و زحمت کشیدیم را ادامه خواهید داد .    

وی خاطرنشان کرد : از دیدگاه خداوند زینت ها دو رقم است، فرموده المال و البنون که زینت حیات دنیا هستند پس مال و فرزندانمان را هم با خود بیاوریم. آوردن فرزندان که با تشویق آنان امکان پذیر می شود و زینت مال هم این هست که همه کمک کنند که این مجالس هرچه باشکوه‌تر برگزار شود.

در سفر یکروزه حجه الاسلام و المسلمین سید مهدی فال اسیری به شهر مشکان ضمن حضور در منزل شهیدان علیرضا و احمد علیزاده و  شهیدان حسین و درویش علی اسماعیلی  یاد و خاطر شهدا گرامی داشته شد .