29 بهمن ,1396

به مناسبت هفته مهارت صورت گرفت:

نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان فنی و حرفه‌ای درنی ریز برگزار شد

حاج سید مهدی فال اسیری درآئین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان فنی و حرفه ای نی ریز که در محل مرگز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گشایش یافت

 با اشاره به اينكه متأسفانه يكي از چالش‌هاي جدي در جامعه ما بحث بيكاري است و اين پديده شوم به قدري براي مردم نگران‌كننده است كه در صدر برنامه‌ها قرار گرفته ،

اظهار داشت: مراکز  آموزش فني و حرفه اي  بایستی به دنبال اين باشند تا  در گذرهايي كه در حوزه مهارت تعريف مي شود افراد با عبور از اين گذرها به مهارت و صلاحيت شغلي و انجام يك وظيفه شغلي برسند.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج)  ضمن تأكيد بر نقش آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در توانمند سازي نيروي انساني در ايجاد شغل عواملي از قبيل علاقه مندي و فرهنگ سازي

شغل در جامعه، ارتباط معنادار همراه با شناخت، تأثير خانواده ها در استفاده از آموزش هاي مهارتي جوانان، تمرين آموزش هاي عملي جهت دسترسي به شغل، مديريت بر منابع دولت ها و تعامل همه جانبه دستگاه هاي اجرائي را از عوامل مهم در راه رسيدن به اهداف اين بنگاه آموزشي دانست.
حاج سید مهدی فال اسیری نژاد همچنین ضمن اشاره به خدمات آموزش فنی وحرفه ای شهرستان گفت: بخشی ازمشکلات اجتماعی ازجمله

طلاق بدلیل نداشتن مهارتهای زندگی می باشد، لذا آموزش زنان باید مورد توجه قرار گیرد.

مرادی رئیس مرکز فنی و حرفه ای نی ریز هم  با اشاره به اینکه از سوم تا نهم مردادماه به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است، اظهار کرد: این هفته فرصتی مناسب برای اطلاع‌رسانی مطلوب از عملکرد و توانمندی‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است.

وی با اشاره به رسالت سنگین و ارزشمند کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و غیر دولتی، تصریح کرد: یکی از رسالت‌های اصلی و مهم این سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به گروه‌های سنی مختلف است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان نی ریز افزود: این آموزش‌ها می‌‌تواند فرد را برای ورود به عرصه کار و تلاش مهیا کند و یا توانایی فرد را در انجام آن افزایش دهد چراکه این مهم یکی از مولفه‌های اصلی در حل مسئله اشتغال در کشور است.

 گفتنی است در این نمایشگاه بیش از 500 اثر هنری شامل گلسازی فرش بافی گلیم بافی معرق خیاطی چرم دوزی و ... و مهارتهای پزوهشی و فنی از جمله جوشکاری برق کاری اتومکانیک پی ال سی و ... کاری از 200 نفر از هنرجویان آموزشگاههای دولتی و آزاد به مدت یک هفته در محل مرکز آموزشی فنی و حرفه ای خواهران واقع در بلوار شهید سرافراز صبح و عصر پذیرای عمومی می باشد .