29 بهمن ,1396

رنجبر رئیس دادگستری نی ریز  در دیدار با حاج سید مهدی فال اسیری

رویکرد و نگاه دستگاه قضایی خدمت همه جانبه به مردم است

عقیل رنجبر رئیس  دادگستری شهرستان نی ریز  با همراهی دادستان و پرویزی مسئول شورای حل اختلاف نی ریز با حاج سید مهدی فال اسیری دیدار کردند .
در این دیدار رنجبر رئیس دادگستری نی‌ریز گفت : رویکرد و نگاه دستگاه قضایی خدمت همه جانبه به مردم است و اگر خواهان خدمت همه جانبه به مردم هستیم قطعاً همدلی و هماهنگی همه مجموعه اعضای نظام خصوصا روحانیون تاثیر گذار در شهرستان لازم است.
 رییس دادگستری نی ریز بااشاره به  تأکیدات مقام معظم رهبری در ملاقاتی که  مسئولین عالی قوه قضاییه محضر ایشان داشتند گفت: شخص معظم له در خصوص مسئله زندان و تبعات آن به طور ویژه ورود کردند و تأکید فرمودند با اهتمام و تلاش ویژه از ورود محکومین مالی و محکومین جرائم غیر عمد، نفقه و ترک مهریه به زندان جلوگیری شود. 
وی با اشاره به این که می شود با اعمال تدابیر و سیاست ها آمار کیفری زندانیان را کاهش داد تصریح کرد : برخی از این محکومین مالی جرایم غیر عمد ، نفقه و ترک  ومهریه هستند که در واقع جرمی مرتکب نشده اند واین افراد نباید در زندان باشند.
 وی ضمن اشاره  به این که وجود این افراد زندانی آثار روانی بسیاری  داشته و تبعات آن از رهگذر مسائل مالی،اخلاقی و خانوادگی دامن گیر جامعه می شود و آثار آن در جامعه بسیار خواهد بود گفت : آثار روانی وپیامد آن در جامعه موجب چرخه ارتکاب جرم در جامعه می شود که با بهره گیری از ظرفیت همه دستگاهها در امر پیشگیری از وقوع جرم می توان  مشکلات همنوعانی که در زندان به سر می برند را کاهش داد.
وی  اظهار داشت : مجموعه کارکنان دستگاه قضاء تمام تلاش خود را در جهت توسعه عدل و امنیت اجتماعی بکار بسته اند و در جهت احقاق حق حرکت می کنند .  
رييس دادگستری شهرستان نی ریز  در ادامه  گزارشی از وضعيت دادگستری شهرستان را ارائه نمود.
حاج سید مهدی فال اسیری  ضمن خوشامدگویی به مسئولین دادگستری که با وجود حجم بالای پرونده ها و مشغولیتهای کاری ارتباط بسیار خوبی را با روحانیت شهرستان دارند نکاتی را در رابطه باجرائم غیر عمد وافرادی که به دلایل متعدد در زندان بسر می برند از جمله نفقه - مهریه و ...... خاطر نشان کرد  هرگونه تصمیم خلاف قانون توسط مسئولین امر  آسیب به حقوق نسل های آتی است.
وی افزود  : مهمترین وظیفه قوه قضائیه برپایی عدل و احسان در جامعه است  چرا که دو مسئله عدل و احسان عصاره ای از دین اسلام ناب محمدی است. 
در این دیدار در خصوص رشد بالای  آمار طلاق  و تصادفات درون شهر بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید در خصوص کم کردن بار ترافیکی خیابانهای اصلی در مرکز شهر توسط شورای ترافیک جلساتی با حضور مسئولین دادگستری برگزار و تصمیماتی در این خصوص ارائه شود .