29 بهمن ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری درجلسه شورای هماهنگی هیئت ها :

فلسفه قیام امام حسین(ع) امربه معروف و نهی ازمنکربود

حاج سیدمهدی فال اسیری درجلسه شورای هماهنگی هیئت ها با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان کرد: دشمن با استفاده از امکانات مدرن خود ازجمله ماهواره و شبکه های اجتماعی و... مردم مارا مورد هدف قرار داده است.

وی افزود: ما در باب اینترنت و ماهواره و شبکه های اجتماعی هم می توانیم فعالیت داشته باشیم و ممکن است به اندازه آنها نتوانیم ولی ما امکانات منحصر به فرد داریم که آنها ندارند.

حاج سید مهدی فال اسیری با اشاره به دهه محرم ادامه داد: دهه محرم فرصتی است تا به خواسته های جوانان پی ببریم و به آن عمل کنیم.

وی اظهار داشت: ما باید مبلغ قرآن و اسلام باشیم و همانگونه که قران میفرماید اگر کسی اشتباه کرد شما لج نکنید برای ما بیانگراین است که اشتباهات گذشته راجبران کنیم.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) تصریح کرد: ببینید در محرم هیئت های زنجیرزنی تا چه حد آلودگی صوتی ایجاد می کنند که این خلاف ایه ذکر شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم امام حسین برای چه شهید شده اند و امام دنبال بازار گرمی نبود همان گونه که فرمودند: فلسفه قیام من این است که احکام دین پیاده شود.

حاج سید مهدی فال اسیری با اشاره به نماز ظهرعاشورا و هدف امام حسین (ع) ازقیام خود اظهار داشت: ما تا چه اندازه برای هیئت های عزاداری برنامه ریزی و پشتیبانی کرده ایم و بایستی سنتهای صحیحه را خراب و سنتهای حسنه را جاری کنیم.

وی گفت: یکی از اشتباهاتی که در جلسات و هیئت ها دیده میشود این است که دنبال این هستند که جمعیت جمع کنند! خب جمعیت جمع شود که چه بشود؟ ما اگر توانستیم آدم درست کنیم ولو یک نفر، آنوقت همه نگاه می کنند می گویند ما هم مثل اینها بشویم و آن زمان است که یک جمعیت با کیفیت درست می شود.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) بیان کرد: یک وقت در این مملکت انقلاب شد آن کسی که توانست انقلاب کند،  یک سیستم 2500 ساله را به هم بزند، یعنی سیستمی که 2500 سال با خون و گوشت این ملت عجین شده بود. اصلا هیچکس فکر نمی کرد هر کس غیر از خاندان پهلوی می تواند شاه باشد. 2500 سال به این شکل با فکر مردم انس پیدا کرده بود یک آقایی پیدا شد این بساط را به هم زد. آن فرد حاج آقا روح ا... بود. مردم دیدند این همان کسی است که خداوند به خودش گفت فتبارک ا... احسن الخالقین.

وی افزود: حال اگر ماهم در هیئت هایمان این گونه رفتار کنیم بحث نماز و قرآن و احکام بحث مراعات همسایه، بحث این که نظم امرکم که حضرت علی (ع) در وصیت نامه اش به همه ما معرفی کرده، اگر برای اینها برنامه ریزی کنیم چند روز اول هیئت خلوت می شود ولی آن چند نفری که هستند به اندازه هزار نفر ارزش دارد. آن وقت ما وقتی سرمان را زمین گذاشتیم پرونده اعمال ما بسته نمیشود باز است و دریا دریا برای ما ثواب و حسنه می نویسند.

 حجه الاسلام و المسلمین سید مهدی فال اسیری خاطرنشان کرد: خود امام حسین (ع) می فرماید فلسفه قیام من امر به معروف و نهی از منکر بوده است به همین خاطر هفته اول محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نام گذاری کرده اند، علی ای حال جریان امام حسین (ع) و نعمتی که خداوند متعال به برکت خون امام حسین (ع) برای ما گذاشته به همان اندازه هم مسئولیت گذاشته، یعنی ما نسبت به خون امام حسین (ع) مسئولیت داریم.