29 بهمن ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری دراجتماع عظیم عزاداران تاسوعای حسینی

در هر زمان مردم از رهبری اطاعت کردند و حرف شنوی داشتند پیروزی دنبالشان بوده است

حالا  مدتی است که عزادارای صبح تاسوعای حسینی منسجم و یکپارجه به همت حاج  سید مهدی            فال اسیری در این شهر رونق گرفته است و عزاداری هماهنگ در  این روز و شام عاشورا  از نظم و انسجام بیشتری برخوردارشده است و می رود تا در آینده نزدیک نی ریز با برطرف کردن برخی نقایص، در این زمینه در کنار برخی دیگر از شهرهای کشور برای سایرین الگو شود.
صبح روز تاسوعا عزاداران حسینی با حضور قریب به اتفاق هیئت های مذهبی این شهر به صورت منظم از مقابل مسجد جامع کبیر به صورت منظم از مقابل مسجد جامع کبیر حرکت و  خود رابه مسجد ابوالفضل (ع) رساندند.
تا این که از ساعت 11صبح اطراف مسجد مملو از جمعیت شد و عزاداران حسینی یکصدا و بی امان آقا حسین و آقا ابوالفضل (ع) را صدا می زدند تا از پس ظلمت و سیاهی دوران صدایشان را بشنود و دست گیرشان باشد.
زن و مرد، پیر و جوان، حتی خردسالان ساقی پوش، در عزای حسین یکصدا شده اند، سیدالشهدا را صدا می زدند و ظالمان تاریخ را لعن و نفرین می کردند.
در ابتدای این مراسم  که به همت مجمع معظمین شعائر الله ترتیب یافت  یکی از مداحان اهل البیت(ع) به نوحه سرایی پرداخت و هیئات عزادار   به عزاداری به‌شکل سینه‌زنی متحد پرداختند .
حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری مدیر حوزه علمیه امام مهدی ( عج)  نی ریز در این مراسم درمورد فلسفه و عبرتهای عاشورایی  و شخصیت امام حسین و حضرت ابوالفضل  علیه السلام به سخنرانی، پرداخت و گفت :
همان گونه که قرآن ابعاد عمیقی دارد، فرهنگ عاشورا نیز چنین است و رمز نگهداشتن این فرهنگ و تشویق به برپایی مجالس عزاداری سالار شهیدان به این خاطر بوده که فرهنگ عزت و عظمت باقی بماند.
وی اظهار کرد: باید همواره همچون سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) در مقابله با دشمنان نظام و اسلام هوشیار، استوار و ثابت قدم باشیم و قول ظاهر دشمنان را نخوریم.
 حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری  در این مراسم گفت : سپاس خداوند متعال که امسال هم به ما توفیق داد در این روز بزرگ ،در این روزی که به نام سردار بزرگ کربلا،پرچم دار ابا عبدالله الحسین (ع) ابوالفضل العباس (ع) نامیده شده در کنار مسجدی که با همین نام تأسیس شده در قلب مکانی که بیشترین فعالیت را دشمنان امام زمان یعنی بهاییت داشتند حضور پیدا کنم و این جای شکر دارد 
رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) با بیان اینکه  عزاداری برای  سرور و سالار شهیدان باعث می شود  اسم ما نیز در قیامت به  لیست ذاکرین و برپا کنندگان مجلس عزای حسینی ثبت شود افزود : بعد از اینکه ما ازاین دنیا رفتیم چیزی که محاسبه می شود وآن چیزی که در نامه اعمال باعث سنگینی نامه عمل می شود و وزن دارد و قابل محاسبه هست،همین اعمال هست به شرط خلوص. 
ایشان افزود : به جرأت می توانم بگویم حضور شما عزیزان بدون قصد غربت و خلوص در این مکان مقدس که مزین به نام ابوالفضل العباس (ع) است  امکان پذیر نیست  و این جای شکر دارد.منتها در هر جلسه ای،در هر جمعی که شیعیان جمع می شوند بر اساس آموزه های دینی که از طرف ائمه هدی (ص) به ما رسیده اگر ان مجلس ذکر و یادی از ائمه هدی در آن باشد  راه و روش اسلام، قرآن و مکتب اسلام باشد، ان جلسه، جلسه مفیدی خواهد بود. 
حاج سید مهدی فال اسیری افزود : جلسه ای که درآن آموزش نباشد بصیرت نباشد و فقط بسنده شود به پوسته و قشر ظاهری آن در فرهنگ ما جایی ندارد.
 رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) نی ریز با ارج نهادن به عزاداری عزاداران سید و سالار شهیدان خاطر نشان کرد : ما وجود مقدس عیسی بی مریم را وقتی نگاه می کنیم به عنوان مثال می بینیم که وجود این پیامبر خدا سرتا پا معجزه بود یعنی خود حضرت مریم جریانش، جریان حجاز بود. وقتی که ذکریا به محل عبادت مریم نگاه می کرد می دید در نزد مریم طعام های بهشتی است سوال کرد اینها کجا بوده؟ گفت اینها را از بیت خدا برای من رسانده. سر تکفّل حضرت مریم دعوا بود همه بزرگان می خواستند این افتخار نصیب آنها شود که مربم را نسبت دهند به خودشان. ولی بعد از آن که حضرت مریم به امر خداوند متعال حامله شد و حضرت عیسی بدون پدر متولد شد، همین ها شروع کردند به تهمت زدن. در همان گهواره حضرت عیسی به اذن خداوند متعال صحبت کرد و اعلام پیامبری کرد و همچنین اعلام پاکیه مادرش و پاکیه خودش را  از روز تولد و روز وفات اعلام کرد.لذا مخالفان حضرت وقتی همه این چیزها که دیدند و با معجزاتی از قبیل زنده کردن مرده ها و امثال اینها که از حضرت عیسی را مشاهده نمودند  .حضرت عیسی را لو دادند  همین مریدای خود حضرت عیسی.اونوقت امام حسین در شب عاشورا بیعت را برداشت و فرمودند کا شما بروید اینها فقط من را می خواهند فردا فقط با من کار دارند ولی این اصحاب ماندند و آن سخنرانی ها و پیام هایی را دادند که قلب تاریخ روشن شد و افتخار انسانیت و بشریت شد.
وی افزود:  یاران امام بعد از اینکه وفاداریشان را اعلام کردند امام حسین (ع) به آنها جایزه داد و  فرمودند من بهتر از شما اصحاب ندیدم این هم جایگاهتان هست در بهشت. چرا اینها این جایگاه را توانستند پیدا کنند؟ امام سجاد (ع) می فرمایند : همه شهدا نسبت به عمویم عباس غبطه می خورند یعنی یک جایگاه ویژه خداوند متعال به ابوالفضل العباس (ع) داده است . خب فکر می کنید این جایگاه ویژه را برای چه به آن حضرت دادند؟ برای قد و قواره آن حضرت دادند؟ برای چشم و ابروی آن حضرت بود؟ برای اینکه حضرت ابوالفضل پسر امیر مومنان علی (ع) بود دادند؟ برای چی ؟! خب حضرت امیر علی (ع) از ام البنین بچه های دیگه هم داشتند، چرا این جایگاه به آنها داده نشد؟! فرزندان دیگر ام البنین هم همین صفات را داشتند، شجاعت، قد و قواره و چشم و ابرو و همه را داشتند.
حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری خاطر نشان کرد : آن چیزی که توانست حضرت ابوالفضل(ع) در بین تمام یاران اباعبدا... الحسین(ع) از بنی هاشم و غیر بنی هاشم ممتاز کند اطاعت پذیری ابوالفضل (ع) در مقابل امام زمانش بود. 
ایشان به امان نامه اشاره کرد و گفت:  شمر لعنت ا... علیه برای آقا ابوالفضل و برادرانش امان نامه  آورد و صدا کرد اما حضرت ابوالفضل چر ا حاضر نشد جواب دهد چون دشمن را دشمن می دانست دشمن با هر جمله ای و با هر شکلی که جلو بیاید دشمن است پیام از جبهه دشمن می آید قطعا ابوالفضل عباس(ع) حاضر نیست ولی در همین موقعیت وقتی امام زمانش اباعبدا... الحسین(ع) برای اتمام حجت میفرماید که برادر جوابشان را بده حضرت میگوید سمعا و طاعتا. یعنی خلاف میل خودش گوش به فرمان امام زمانش هست شما حتما دیدید که وقتی معرکه شلوغ می شود برنامه خیلی گرم میشود همه دوست دارند که بروند در معرکه مخصوصا وقتی که عزیزان آدم شهید شوند دوست دارند که بروند انتقام بگیرند شما هم در تاریخ دیدید هم در جبهه خودمان ما در همین جبهه خودمان 8 سال دفاع مقدس مواردی داشتیم که بعضی از عزیزان که شهید می شدند برادرش طاقت نمی آورد و می گفت من باید بروم جلو و با زور این کار را می کرد ابوالفضل (ع) به فرمان امامش ایستاد و نرفت جلو. معمولا شجاعان و قوی تر ها را جلو می فرستند همه اینها نمود این هست که ابوالفضل(ع) مطیع امر مولا بود و پذیرفته بود که باید حرف امام زمانش را مطیع باشد و نظریه ای در مقابل نظریات امام زمانش نداشته باشد و اینها بود آن ارزش هایی که ابوالفضل(ع) را ممتاز کرد و الان در بین عربها که شما می روید برای ابوالفضل(ع) یک جایگاه ویژه قائلند. 
رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج)افزود : امروز ما دور هم جمع شدیم که بگوییم حسین جان ما با تجلیل از فرمانده بزرگ لشکر تو می خواهیم تمرین کنیم برای فرزند تو که منتقم خون شما و ظلم هایی که به مادرت زهرا شد می اید می خواهیم برای او سربازی همچون ابوالفضل (ع) باشیم لذا باید ویژگی های ابوالفضل را ببینیم چه بوده که در خودمان بسازیم و تمرین کنیم. الان در زمانی که ما هستیم و در موقعیتی که قرار داریم با اوضاع و احوالی که هست با جریاناتی که دشمن علیه اسلام ناب محمدی ترتیب داده و هر روز هم تشدید می کند وظیفه ما این است که صاحب بصیرت شویم و مواضب باشیم فریب دشمن را نخوریم دشمن هیچ وقت نمی آید صراحتا مقاصد خودش را بیان کند چون می داند اگر این کار را بکند شکست می خورد.
 وی به جریان فتنه 88 گفت :  من تقریبا از نزدیک شاهد بودم و تمام کسانی هم که می دیدند مشرف بودند بر جریانات تقریبا به این نتیجه رسیدند که دیگر کار جمهوری اسلامی تمام است. یعنی طوری تحریک کرده بودند و طوری برنامه ریزی کرده بودند که واقعا گروه زیادی از مردم را کشانده بودند در خیابان و این طور نبود که همه آنهایی که آمده بودند در خیابان و کوی دانشگاه همه ضد انقلاب باشند همه غیر مسلمان باشند و عامل مشتقیم امریکا نه این طور نبود خیلی ها از بچه های خودمان و از مسجدی ها و حتی از جبهه ای های خودمان بودند منتها برای اینها طوری برنامه ریزی کرده بودند و طوری القا کرده بودند بعضی از مسائل را که اینها در صف یزید قرار گرفته بودند.
حجه الاسلام سید مهدی فال اسیری همچنین گفت :  حضرت امیر (ع) میفرمایند شبهه را چرا می گویند شبهه به خاطر این که یک مقدار از حق یک مقدار از باطل را قاطی می کنند مشتبه می شود . آنجا هم همین کاررا کردند و عده زیادی از مردم فریب خوردند در تهران من خودم شاهد بودم که خیلی از مراکز استان ها مثل تبریز، شیراز، اصفهان و خیلی از جاهای دیگر کار داشت تمام میشد و کار به جاهایی رسید که نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور امریکا و چند آشغال دیگر رسما پیام تبریک دادند همین پیام تبریک آنها باعث شد مردم بفهمند که ما در جبهه یزیدیم و همین مردم امدند این طرف خط و آمدند به نظام استحکام دادند و داستان 78 این شد.
ایشان افزود: ویژگی که ابوالفضل(ع) داشت که ما باید از او یاد بگیریم و خودمان را آماده کنیم این است که در رکاب امام زمان (عج) بتوانیم بجنگیم ان ویژگی بصیرت است مواظب باشیم صدا از کجا وبا چه انگیزه ای می آید. تنها صدایی که ما الان باید با تمام قوا و تمام انرژی به آن توجه کنیم صدای مقام معظم رهبری است.
 رئیس حوزه علمیه امام مهدی (عج) نی ریز با اشاره به مسائل روز کشور خاطرنشان کرد :  در زمان رهبری مقام معظم رهبری یکی همین جریان 78 و یکی جریان 88 و یکی دیگر همین بازی که سر بحث انرژی هسته ای راه انداختند که اصل انرژی هسته ای همان طوری که میدانید اصلا چه کسی درست کرده است؟ اصلا این داستان یزک دست دشمن دادن را چه کسی یزک دست دشمن داده؟ همین آقایان بودند که رفتند آنجا پول جنس نو دادند و جنس دست دوم آوردند حالا با این کار این وسط پورسانت چه می خواهد شود خدا می داند خودشان اطلاع دادند این جنس آلوده است ولی با این حال خریداری کردند سه نفر از افراد این مملکت را درگیر کردند با بسیار ی از مسائل و مشکلات تا بالاخره قصه رسید به اینجا که بله ما داریم براساس فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت می کنیم و اقا همچنان فرمودند که بچه ها می فهمند چطور بعضی بزرگتر ها نمی فهمند؟ ولی در نهایت اگر ما حواسمان باشد که کجا باید گوش کنیم چشممان باید به لب کی باشد هیچ مشکلی پیش نمی آید اگر حرف ما حرف رهبر باشد و چشممان به لبان مبارک ایشان باشد و گوش مان به سخنان ایشان باشد هیچ اتفاقی نمی افتد یعنی دشمنی نمی تواند بر ما مسلط بشود و هیچ کس هیچ چیز عوضی نمی تواند به ما تحمیل کند.
حاج مهدی فال اسیری در سخنان خود گریزی نیز به مسئله برجام زد و گفت : مقام معظم رهبری در خصوص  امضای برجام به صورت مشروط با 9 فرمایش هم حجت بر این طرف تمام کردند و هم دست و بال کفاری که به دنبال تسلط بر جامعه اسلامی بودند بستند به این می گویند رهبری.در هر زمان مردم از رهبری اطاعت کردند و حرف شنوی داشتند پیروزی دنبالشان بوده است و هر روزی که خودشان فکر کردند مجتهدند و می فهمند و رفتند دنبال یافته های خودشان شکست خوردند. در همین مملکت ما چندین بار این قضیه را تجربه کردیم زمان ملی شدن  صنعت نفت را ببینید تا انجایی که مردم دنبال آیت ا... کاشانی بودند پیروز ی حاصل شد روزی که از روحانیت و مرجعیت و حضرت ایت ا... کاشانی جدا شدند همان روز  چهارتا و نصفی آدم یک لا قبا که اصلا ارزش نام بردن هم ندارند اینها توانستند راحت بیایند کودتا کنند و مملکت را بگیرند و بیش از چند سال این مملکت را در خفقان و به قهقرا ببرند در زمان بحث کاپتلاسیون و قیام مرحوم امام رضوان ا... مردم آن طور که باید پشت امام نیامدند چه اتفاقی افتاد؟ امام را گرفتند و تبعیدش کردند حتی برنامه ریزی کردند اعدامش بکنند که اگر حرکت علمای بزرگ بلاد نبود در تایید مرجعیت امام رضوان ا... آن کار را هم کرده بودند و موفق میشدند ولی در برنامه دوم انقلاب که با شهادت مرحوم حضرت حاج آقا مصطفی فرزند برومند امام اتفاق افتاد نگاه مردم فقط به یک جا بود و آن لبهای مبارک امام بود پیروز شد به حکومتی که 2500 سال ریشه داشت و به دلایلی هم شرق و هم غرب همه پشتیبانش بودند با همین اطاعتی که امت از امام داشت پیروز شدند بر تمام دنیا جنگ را تحمیل کردند به این مملکت ما در جبهه فقط با عراق نمی جنگیدیم ما اگر قرار بود فقط با عراق و صدام بجنگیم امام چند روزه کارمان را تمام کرده بود ما تقریبا با تمام دنیا می جنگیدیم. اسرایی که ما در جنگ گرفتیم از خیلی ملیت ها بود یعنی چه؟ یعنی از خیلی جاها آمده بودند نیرو آورده بودند اوباش آورده بودند پول میدادند نفت می دادند و همه طرف داشتند کمک می کردند چرا ما پیروز شدیم چرا آنها نتوانستند با این همه امکانات و حتی اتحاد جهانی پیروز شوند فقط به دلیل اطاعت امت از امام بود تا روزی که ما این اطاعت را از اماممان داشته باشیم سرافراز خواهیم بود و اگر خدشه ای در این اطاعت پیش آید قطعا بدانید و شک نکنید آن روز، روز ذلت ما خواهد بود تاریخ را بدانید آنهایی که کوتاه آمدند ترسیدند و عافیت طلبی کردند به خیال زندگی بهتر ودست از بعضی از ارزش ها یشان برداشتند و شما ببینید زندگیشان به کجا کشیده شده است. 
حاج سید مهدی فال اسیری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و اتحاد و همدلی افزود :  نوعا آن چیزی که شما دارید آنها ندارند مقام معظم رهبری فرمودند درست است که آنها خیلی امکانات دارند از امکانات فنی و علمی خیلی برخوردارند و علیه ما دارند استفاده می کنند منتها ما هم یک سری امکاناتی داریم که این امکانات ما منحصر به فرد است که آنها ندارند یکی از آن همین مجالس است که آنها از این مجالس ندارند آنها مجلس سینه زنی و زنجیر زنی و روضه خوانی ندارند و اینها امکانات منحصر به فردی است که خداوند متعال در اختیار ما گذاشته است ما از این امکاناتی که در اختیارمان گذاشته که همه اینها حجتی است علیه ما و باید پاسخگو باشیم و در قبر و قیامت باید کاملا استفاده کنیم برای روشنگری و تطبیق قضایا به روز برای تطبیق کربلا به امروز .
وی در پایان با اشاره قیام امام حسین (ع) افزود : کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا یعنی چه؟ یا امام حسین(ع) ما با هر که با تو در سلم وسازش است ما هم در سلم وسازش هستیم هر کس با تو در جنگ است ما هم با او در جنگ هستیم خب اینها باید تطبیق شود در همین سینه زنی ها وزنجیرزنی ها و روضه خوانی ها و سخنرانی ها زیارت عاشورا هم باید تطبیق شود اگر تطبیق داریم آن وقت همه ان اثاری را که اعلام کردند و معجزاتی که از زیارت عاشورا دیده شده،  میتوانیم منتظرش باشیم.
 در ادامه این مراسم عزاداران حسینی  نماز باشکوه روز تاسوعای حسینی به امامت حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری اقامه نمودند تا بگویند هنوز رهروان حسین، وحدت و یکپارچگی دارند.