23 آذر ,1396
حاج سید مهدی فال اسیری در دعای ندبه
اگر حواسمان جمع نباشد یزید دوباره زنده می شود
حاج سید مهدی فال اسیری در مراسم پرفیض دعای ندبه با اشاره به ایام عزای امام حسین(ع) بیان کرد : دشمنان از همان ابتدا به دنبال این بودند تا محتوا و صورت عاشورا را ازبین ببرند، چرا از محتوای آن ترس داشتند و برای ظالمین، منافقین و اهل دنیا ضرر داشت.
وی ادامه داد: اولین مراسم عزای حسین توسط یزید برگزارشد لذا دشمن از شکل آن ناراحت نیست بلکه از محتوای آن ناراحتند از این که محتوای این حرکت در جامعه پخش و یک الگو شود آن وقت برای آنها خطر نابودی دارد، چیزی هم که برای آنها خطر نابودی داشته باشد با آن تعارف ندارند.
وی با اشاره به سخن امام حسین(ع) که فرمودند آیا نمی بینید که به حق عمل نمی شود و دارد به باطل عمل می شود، اظهار داشت: متاسفانه عمل به باطل در چشم مردم علنی شده و جلوگیری از حق در روز روشن انجام میشود و هیچ کسی آن را نمی بیند، آن وقت امام حسین(ع)  می فرماید:در چنین موقعیتی حق است اگر کسی آرزوی مرگ و لقا خدا کند.
حجت الاسلام فال اسیری خاطرنشان کرد: زندگی از دیدگاه امام حسین(ع) این است که اگر از حق دفاع کنیم و در این راه کشته شویم این را حیات و زندگی می داند.
وی گفت: پیامبر گرامی اسلام 23 سال زحمت کشید و مردم را به راه راست هدایت کرد از جاهلیت به معرفت و نورانیت رساند، زحمت کشیده شد، خون دلها خورده شد حال چه شده است که برای کشتن آن مسابقه گذاشتند.
مدیر حوزه علمیه امام مهدی عج ابرازداشت: بعضی وقتها در اجتماع یک حرکت کوچکی انجام میدهند که به ظاهر چیز مهمی نیست ولی آنهایی که اهل بصیرت هستند میفهمند همین یک کار کوچک چه آثاری خواهد داشت.
وی بااشاره به اینکه در آن زمان یک مشت انسانهای بی تربیت صاحب امکانات بودند گفت: درود بر روان امام، ما نمی توانیم تشخیص بدهیم که چه حقی گردن ما دارد. اگر امام نیامده بود و این انقلاب را صورت نداده  بود واقعا الان معلوم نبود درمسجدهای ما چه خبر بود. سالن چه بود، خدا می داند؟ بعضی ها می گویند زمان شاه خوب بود! چه چیزش خوب بود؟ نه از حیث مادی خوب بود نه از حیث معنوی. بعضی ها یادشان رفته آن زمان وضعیت ما چگونه بود؟ در چند خانه کولر و یخچال وجود داشت؟ وضعیت گوشت چگونه بود؟ سواد چگونه بود؟ 
وی بیان کرد:امام و مقام معظم رهبری شایستگی این کار را دارند، منتها دشمن نمی گذارد، امام می خواست تربیت کند شما ببینید آن موقع امت چه امتی شده بود با آن همه طرز تفکر و ایثار و برادری، با آن همه عفت. یک جامعه این شکلی درست کرده بودند یعنی مربی و تربیت کننده ،آنها از انسانهای عادی  همان آزاد مردانی را تربیت کردند که خطاب به ایشان گفتند شما ره صدساله را یک شبه طی کردید. 
حاج سید مهدی فال اسیری اذعان داشت: خیلی مهم است کسانی که می خواهید در راس کار بگذارید، باید حواستان شش دانگ جمع باشد ،چند روز دیگر انتخابات هست وظیفه ما فقط رای در صندوق انداختن نیست مشکل اساسی که در جریان امام حسین(ع)  پیش آمد همین بود.  اینهایی که باید تربیت کنند وقتی که امکانات دستشان می افتد باید بدانند چگونه از این امکانات استفاده کنند.
وی افزود: تاریخ تکرار می شود باید حواسمان جمع باشد. اگر حواسمان جمع نباشد دوباره هم یزید درست می شود و هم امام حسین(ع)  کشته میشود. امام زمان هم نخواهد آمد. طرف چهل روز زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام می خواند بعد هم میرود مستقیم جلوی امام حسین(ع) می ایستد چون هرچه خوانده اصلا ذره ای خاصیت نداشته است و با حضور قلب نبوده.
وی ادامه داد: ما باید از گذشتگان عبرت بگیریم در حادثه منا بعضی ها می گویند سازمان ملل چرا اینجوری کرد؟ سازمان ملل برای این کار ساخته نشده. ساخته شده برای مقابله با اسلام با مقابله با انسانیت از آنها ما نباید توقع داشته باشیم از سازمان ملل و حقوق بشر. کسی اگر به اینها نگاه کند باید به عقلش شک کرد. ما در بین علما و بزرگان خودمان نگاه کنیم ببینیم چگونه دارند پیگیری می کنند این قصه را. شان مقام معظم رهبری نیست که این همه بیاید پیگیری کند هی بگوید و نامه بدهد. در ماه 5-6 دقیقه آقا صحبت کند بس است. آن هم باید کلیات را بگوید. بعد هم کسی گوش نمی کند راه خودشان را می روند. این مربوط به مقام معظم رهبری نیست در زمان امام(ره) هم ما همین مشکل را داشتیم.