29 بهمن ,1396
افتتاحیه سایت تحلیلی خبری نای ذی نیوز:
 حاج سید مهدی فال اسیری : نای ذی نیوز ، نی ریز را ازنقطه کور بودن خارج می کند/رسول کردگاری به عنوان سردبیر پایگاه خبری معرفی گردید  
حاج مهدی فال اسیری در مراسم افتتاحیه سایت تحلیلی خبری نای ذی نیوز اظهار داشت: فکرمی کنم برای مراکزتصمیم گیری و دلسوزان کشور بعد از لزوم اطلاعات و آمارصحیح  باید اطلاع رسانی کنیم به عبارات دیگر تمام اتفاقات ناگوار در نقطه کور رخ می دهد و این پایگاه خبری می توان این ضعف را از نی ریزبردارد.
وی ادامه داد: از محاسن دیگر این پایگاه خبری این است که نی ریز را از یک نقطه کوری که هرکسی، هر کاری بخواهد انجام دهد و هیچ کس اطلاع پیدا نکند ،بیرون می آورد ،چونکه مشاهده اخبار نای ذی نیوز منحصربه نی ریزنیست و در سراسر جهان می شود دید. 
ایشان افزود: در صورتی که همه همکاری کنند می توانیم قسمت زیادی از دهان ضد انقلاب را بست، ضد انقلاب در محیط هایی که مردم ازخدمات جمهوری اسلامی خبرندارند مانور می دهد، کافی هست روابط عمومی های ادارات در حد چند دقیقه آموزش ببیند، آنگاه بصورت آنلاین خدمات ادارات خود را منتشر کنند تا مردم ازآن مطلع گردند.
محمد مهدی توکل سردبیر هفته نامه شهر سبز نیز در این مراسم گفت :  نای ذی نیوز اولین پایگاه خبری مجوز دار فعال شهرستان نی ریز است و تلاش ما رساندن صدای مردم به مسئولین کشوری است .
توکل ،مدیر مسئول و صاحب امتیاز پایگاه خبری نای ذی نیوزدر مراسم راه اندازی  این سایت تحلیلی خبری بیان کرد: نای ذی نیوز اولین پایگاه خبری فعال مجوز دار در شهرستان نی ریزاست، هرچند سایت های زیادی در سطح شهرستان مشغول به کار هستند اما متاسفانه مجوزی ازطرف وزارت ارشاد برای آنان صادر نشده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سایتهای بدون مجوز امکان دارد فیلتر شوند  ما تمام تلاشمان را کردیم که قبل از شروع فعالیت این پایگاه ، مجوز آن را بگیریم که الحمدا... موفق به راه اندازی اولین پایگاه خبری فعال مجوز دار شهرستان شده ایم.
توکل افزود: با توجه به اینکه اگر هرکاری ازهمان ابتدا محکم و پرپیمانه شروع شود مورد استقبال قرار می گیرد، با دستور حاج آقا فال اسیری بهترین نرم افزارهای موجود را تهیه کردیم و در حال حاضر این سایت با آدرس نای ذی نیوز در دسترس و فعال می باشد.
وی گفت: با توجه به اینکه پایگاه های خبری مجازی قابلیت انتشار اخبار در سراسردنیا را دارند و در مقایسه با  نشریه های نوشتاری هزینه کمتری دارند این امکان برای شناساندن پتانسیل های نی ریزبه سراسر کشور و رساندن صدای مردم به مسئولین توسط پایگاه خبری برقرار می شود.
توکل معرفی ظرفیت های شهرستان و انعکاس خدمات دولت و نظام جمهوری اسلامی و در راس زنده شدن روح مطالبه گری در نیریزرا از اهداف پایگاه خبری نای ذی نیوز عنوان کرد.
وی گفت: صفحه اول سایت را جهت استفاده همه مردم، مسئولین و جناحها به مطالب بومی اختصاص داده ایم و مطالب سیاسی و اخبار کشوری را که بیانگر مواضع کلی سیاسیمان است درصفحه سیاسی بطور مجزا طراحی کرده ایم.
این فعال رسانه خاطرنشان کرد: از امکانات دیگری که پایگاه خبری نای ذی نیوز دارد امکان تعریف کاربری مخصوص هر اداره بطور مجزا می باشد تا مسئولین روابط عمومی ادارات بتوانند اخبار مربوطه را بدون واسطه بر روی سایت قرار دهند.
در ادامه و پس از سخنان توکل ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین فال اسیری ضمن معرفی رسول کردگاری، پیش کسوت عرصه خبر و رسانه شهرستان ، بعنوان سردبیر این پایگاه خبری ، یک دستگاه دوربین حرفه ای خبرنگاری جهت ارائه هر چه با کیفیت تر تصاویر و اخبار در این پایگاه خبری ،بعنوان هدیه آغاز بکار نای ذی نیوز به کردگاری تحویل داد . 
در پایان جلسه نیز مسئولین حاضر در مراسم افتتاح دفتر پایگاه خبری نای ذی نیوز یادبودی در دفتر این پایگاه خبری نوشتند .