23 آذر ,1396
مدیر عامل کارخانه سیمان خاکستری در بازدیدحاج سید مهدی فال اسیری و هیئت تحریریه شهر سبز:
پیشرفت 80 درصدی ساخت کارخانه سیمان خاکستری نی‌ریز 
 
مهندس حبیب اله شریفی مدیر عامل کارخانه سیمان خاکستری نی ریز در بازدید حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری و هیئت تحریریه شهر سبز از مراحل ساخت کارخانه سیمان خاکستری گفت: 
اعتبار اسنادی طرح از محل فاینانس چین به صورت EPCF به نسبت 85% فاینانس و 15% سهم آورده متقاضی با عاملیت بانک صنعت و معدن در تاریخ 27/05/1391 گشایش ، در تاریخ 25/02/1392 به صورت قطعی فعال و مدت زمان در نظر گرفته شده برای اجرای طرح 36 ماه از تاریخ فعال شدن اعتبار اسنادی میباشد .
وی افزود : در حال حاضر 95% ماشین آلات ساخته و بالغ بر85% از آن وارد کارگاه شده است و عملیات ساخت   سازه‌های فلزی و بتنی و اجرای خط اصلی برق و گاز با همکاری 44 گروه پیمانکار در داخل و خارج از سایت و با   بیش از 800 نفر نیرو در حال اجرا می‌باشد که پیشرفت فیزیکی کلی طرح قریب 80% برآورد می‌گردد .
مدیر عامل کارخانه سیمان خاکستری همچنین خاطر نشان کرد:  تجهیزات مکانیکی در کنار خط تولید بار اندازی و عملیات پیش مونتاژ و نصب مکانیکال از اوایل مهرماه سال جاری  آغاز گردیده است . 
مهندس شریفی با اعلام زمان بهره برداری کارخانه گفت : بر اساس برنامه زمانبندی ، زمان راه اندازی سرد آخر اردیبهشت ماه 1395 و زمان بهره‌ برداری آخر تیر ماه 1395 خواهد بود . 
وی با بیان اینکه میزان اشتغال طرح در زمان بهره برداری 350 نفر به طور مستقیم و قریب 5000 نفر به صورت غیر مستقیم خواهد بود خاطر نشان کرد :   
از جمله مشکلات اساسی که از ابتدا در سرعت اجرای طرح تأثیر منفی داشته است ، پروسه های بانکی ، علی الخصوص بانک مرکزی می‌باشد و کماکان این معضل وجود دارد و به طور جدی می‌تواند در به تعویق افتادن زمان بهره برداری طرح تأثیر گذار باشد . 
حاج سید مهدی فال اسیری هم در بازدید دوساعته  که با حضور اعضا هیئت مدیره کارخانه سیمان خاکستری و مهندسان شرکتهای سازنده  کارخانه همراه بود از نزدیک با چگونگی  ساخت و ساز و سایت کارخانه سیمان خاکستری توسط مهندسان توانمد ایران آشنا و در جریان قرار گرفت .
و ی در حاشیه این بازدید گفت  : ساخت کارخانه سیمان خاستری نی ریز که به دست توانمند متخصصان جوان کشورمان در حال ساخت است نمونه بارز اقتصاد مقاومتی در جهت اشتغال زایی مستقیم در شهرستان است که همگی شاهد پیشرفتهای چشمگیر این پروزه هستند .  
رئیس هیأت مدیره کارخانه سیمان خاکستری نی ریز هم  گفت : ساخت این کارخانه با ظرفیت اسمی روزانه سه هزار و 300 تن سیمان از سال 86 آغاز شد .
علی اصغر شیربانی با بیان این که این مجموعه صنعتی در زمینی به مساحت 50 هکتار در حال ساخت است گفت: سهام این کارخانه به صورت مردمی ارائه شده و 14 هزار نفر از مردم منطقه و استان فارس سهامدار این واحد تولیدی هستند .
وی با بیان این که اعتبار این طرح 400 میلیارد تومان است گفت: پیش‌بینی می‌شود ، این طرح بزرگ تا 26ماه آینده به بهره برداری برسد.