29 بهمن ,1396
حاج سید مهدی فال اسیری:
هر کسی که برود مجلس از هر جناح و هر خطی باشد باید پاسخگوی این ملت باشد
حاج سیدمهدی فال اسیری در دعای ندبه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم در محل مهدیه رزمندگان اسلام برگزار شد با اشاره به هفته وحدت بیان کرد: هفته وحدت متقارن شده با دو انتخاب بزرگ و هر دو با امتحانی بزرگ به نام بیرون آمدن و سرافرازی از فتنه 88 است که هرکدام از اینها وظیفه ما را سنگین تر می کند.
وی ادامه داد: دشمن از هر فرصتی سوء استفاده می کند وما باید با بصیرت جلوی سوء استفاده های دشمن را در هر زمان و هر موقعیت و هر موضع بگیریم اگر بصیرت داشته باشیم به عبارت دیگر اگر بدانیم چشممان را کجا بدوزیم نگاهمان را معطوف به کجا کنیم آن وقت از تمام آن امتحانات سربلند بیرون می آییم.
حاج سیدمهدی فال اسیری افزود: دشمن هم نمی تواند ما را منحرف کند،چون برای خودمان هدف مشخص کردیم نقطه دیدگاه را مشخص کرده توجه دارید که ما باید به کجا نگاه کنیم الان ضمن این که هفته وحدت است ،انتخابات مجلس وخبرگان رهبری هم پیش رو داریم که  خیلی مهم است و جزء مسائل اصولی و کلیدی این انقلاب می باشد.
وی اظهار داشت:هر دو انتخابات زمینه را برای شعار وحدت ایجادکرده است وما برای وحدت ملاک و معیار داریم که وحدتمان بر اساس آن ملاکها و معیارهایی که خداوند متعال برایمان مشخص کرده باید شکل بگیرد در غیر این صورت وحدت به خودی خود هیچ ارزشی نداردبلکه ضد ارزش هم می تواند باشد.
ایشان افزود: ما باید ازقرآن بیاموزیم که وحدت ما بر چه پایه و اساس باشد. اولین شرطی که خداوند متعال در توصیه به وحدت قرار داده این است که معبود ما فقط خدا باشد دومین آن همین بحث شرک هست حال این محور وحدت است.
حاج سیدمهدی فال اسیری خاطرنشان کرد: در باب وحدت که این روزها با توجه به بحث انتخابات شروع می شود نوعا همه یادشان می رود که ما دو سال پیش اعلام کردیم مکرر هم تاکید کردیم که برای این وحدتی که شما می گویید ما یک راهکار پیدا کردیم وگفتیم برای این که وحدت ایجاد شود هر چه امام جمعه محترم بگویند ما قبول داریم و در  این خصوص  اختلافی نیست.
وی افزود: انتخابات هم تمام می شود آن چیزی که می ماند آثار بعدی آن است اگر ما آن وحدت و انسجام را داشته باشیم هر کسی که برود مجلس از هر جناح و هر خطی باشدباید پاسخگوی این ملت باشد. 
وی با اشاره به فتنه 88 و حماسه 9 دی ادامه داد: امت بصیر و شهیدپرور نی‌ریز  این حماسه را آفریدند عزیزان اگر ما ارزش و اهمیت این حرکت را خودمان نتوانیم تشخیص دهیم همین اندازه کافی است که یک خورده دقت کنیم ببینیم که دشمنان روی این کلمه چقدر حساسیت دارند از همین جا می توانیم متوجه شویم چقدر مهم است اولا مقام معظم رهبری هنوز که هنوز است در هر مناسبتی می شود اشاره ای به فتنه 88دارند. 
حاج سید مهدی فال اسیری تصریح کرد: الان زمانی است که حضرت بقیه ‌ا... الاعظم(عج) فرمودند در زمان غیبت کبری چشمتان  به دهان راویان احادیث ما باشدپس وظیفه ما می شود این که نگاه کنیم به لبان مبارک مجتهد مبسوط الید یعنی رهبری و ببینیم ایشان چه می‌گویند.
وی گفت: جریان 9 دی باید زنده بماند جزء ایام ا... هست باید متذکر شویم که چه اتفاقی در این مملکت افتاد که مردم این شکل خودجوش بلند شدند راه افتادند و حماسه 9 دی را راه انداختند و به کسانی که نبودند یا یادشان نیست یا یادشان رفته یادآوری کنیم که در فتنه 88گامهایی برداشتند برای سرنگونی نظامی که مدعی اجرای احکام اسلامی مدعی زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت است و بعد به حول و قوه الهی با حمایت امام زمان عج شکست خوردند.
وی افزود: اگر حواسمان در انتخابات نباشد که چه کسی را داریم انتخاب می کنیم نتیجه می شود همین که آمریکا در اولین حرکتی که هنوز حرکت برجام شروع نشده می آیند برجام را نقض می کنند برای نقض آن هم همه کف می زنند حتی خود رئیس جمهور آمریکا بعد آن دو سه خط نامه فدایت شوم که هیچ ارزش قانونی ندارد مینویسد و اینها هم بر می دارند با این آب نبات چوبی خوشحال می شوند.
حاج سید مهدی فال اسیری اظهار داشت: ان شاءا... امام جمعه یک نفر را معلوم می کند چون من بارها عرض کردم مشکل ما نماینده نیست این شهر مشکلات دیگری دارد و الا 4 دوره و  16 سال این شهر نماینده داشته. ببینید چه اتفاقی افتاده در این 15- 16 سال. حواسمان را جمع کنیم سفارش کنیم به دوستان و اقواممان که بازی نخوریم و از خبرگان که اصل نظام هست غافل نشویم.
حاج سید مهدی فال اسیری در پایان خاطرنشان کرد: وحدت ما بر مبنای اصولی که خدا و قرآن گفته باید انجام شود اگر هم که کسان دیگر این را انجام ندادند ما وظیفه داریم به سهم خودمان انجام دهیم آنها را هم شاهد بگیریم که شاهد باشید که ما انجام دادیم.