29 بهمن ,1396

 

 

 

امام سجاد (ع) پیام‌آور واقعه عاشورا و قافله‌سالار اهل‌بیت (ع) پس از قیام عاشورا است .

 

حجه الاسلام سبحانی نیا دادستان ویژه روحانیت منطقه فارس .بوشهر و کهگیلویه و بویراحمددر شب شهادت امام سجاد (ع) که به همت مجمع معظمین شعائر الله و با حضور گسترده در محل مسجد کوی سجاد (ع) برگزار شد گفت :

واقعه عاشورا سرشار از درس‌های زندگی بوده که همه ما با عمل کردن می‌توانیم زندگی بهتری در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، خانوادگی و داشته باشیم.

وی با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع) گفت: امام سجاد پس از واقعه عاشورا و در شرایط مناسب با سخنان خود حقایق را برای مردم بیان می‌کرد که این امر موجب زوال و رسوایی حکومت بنی‌امیه شد.

حجه الاسلام سبحانی نیا در ادامه امر به معروف و نهی از منکر را از فرایض مهم دینی بیان کرد و گفت: عمل کردن به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر بر تمامی قشرهای جامعه واجب است.

دادستان ویژه روحانیت منطقه فارس .بوشهر و کهگیلویه و بویراحمداز نتایج مهم امر به معروف و نهی از منکر را گسترش آسایش، آرامش، خوبی‌ها و برچیده شدن بدی‌ها و منکرها دانست و اذعان کرد: فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود.

این مراسم که با حرکت دستجات عزاداری از محل مسجد امیر المومنین (ع) به طرف مسجد کوی سجاد همراه بود  با مداحی و عزاداری توسط مداحان  به پایان رسید .