23 آذر ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری در جمع ندبه خوانان:

کسانی که مرض دارند یک تکه از صحبت‌ها را می‌گیرند و در کنار یک صحبت دیگر نتیجه غلط گرفته و سعی دارند این غلط را به مردم هم  تلقین کنند

دعایی که از این پس به طور ثابت در سنگر مبارزاتی حضرات آیات عظام فال اسیری، ام المساجد شهرستان، مسجد جامع مهدی(عج) برگزار می‌گردد، صبح دیروز با حضور پرشور منتظران ظهور و با یاد شهید اکرام پور برگزار گردید. در این مجلس که برای اولین بار پس از اتمام دهه اول فعالیت مجمع معظمین شعائر الله و پیش از آغاز دور دوم فعالیت مجمع با شکل و سبک و سیاق جدید برگزار شد، پس  از قرائت دعا توسط آقایان جراح و زردشت  قسمتی کوتاه از بیانات رهبری به صورت کلیپ پخش شد و در ادامه حضار از مطالب تطبیقی آیات و روایات قرآن در محضر استاد زالپور بهره بردند. در ادامه فرازی از زندگینامه شهید اکرام پور توسط مجری قرائت شد و در نهایت حاج سید مهدی فال اسیری به عنوان سخنران جلسه بیاناتی را در خصوص شبهاتی که برخی سودجویان و غرض ورزان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در خصوص اعتراف به اشتباه امام و رهبری منتشر کرده اند ایراد فرمود.

وی خاطر نشان کرد همیشه به دلیل عدم بصیرت، جوامع بشری دچار مشکلات فراوان شده و بطور مثال اگر بصیرت وجود داشت در موضوع سقیفه انحراف در بین امت ایجاد نمی‌شد  و امروزه نیز اگر بصیرت بود حتما در موضوع شبهاتی که این روزها همه جا منتشر می‌گردد موضع درستی می‌گرفتیم.

ایشان افزود این شبهات که بسیاری از آن حاصل تقطیع صحبتهاست در همه زمانها بوده، بطور مثال در زمان حضرت امیر(ع) برای زیر پا نهادن امر امام و اجبار امام(ع) به پذیرش اشتباه در میئله حکمیت، شبهه ای ایجاد نمودند تحت عنوان لا حکم الا لله ولی حضرت در جواب فرمودند، کلمه حق یراد به الباطل.

از همین دست شبهات در مورد امام و رهبری نیز فراوان بیان می‌شود، مانند این که می‌گویند امام و رهبری نیز اشتباه کرده اند و از مردم بابت آن عذرخواهی نموده اند.

اما باید بدانیم امام در اصل به چه اشتباهی و چگونه اعتراف می‌نمانید.  ایشان در موردی که از مردم عذر خواهی کردند فرمودند: اشتباه ما این بود که انقلابی عمل نکرده ایم، ایشان فرمودند اگر ما انقلابی عمل کرده بودیم باید دهان همه مفسدان در حزبها و روزنامه ها و...را می‌بستیم تا این مشکلات برای انقلاب به وجود نمی آمد. ایشان فرمود:  ارتش ما انقلابی نیست، ادارات ما انقلابی نیستند، مسئولین ما انقلابی نیستند و در پایان خودشان را هم انقلابی نمی‌دانند و از این بابت از مردم عذر خواهی می‌نمایند، این در صورتی است که انقلابی تر از امام در کشور وجود نداشت و در واقع امام به این دلیل خود را هم انقلابی نمی‌داند که می‌خواهد به کسانی که به آنها غیرانقلابی گقته خیلی برنخورد و در واقع زهر قضیه گرفته شود. حالا کسانی که مرض دارند یک تکه از صحبت‌ها را می‌گیرند و در کنار یک صحبت دیگر نتیجه غلط میگیرند و سعی دارند این را به مردم هم تلقین کنند.

این افراد همین‌طور در بحث شعار "فرند کمتر، زندگی بهتر" به عذر خواهی رهبر انقلاب از مردم بابت اعتراف به اشتباه بودن این شعار اشاره می‌کنند و جمله رهبری که در خصوص این اشتباه که فرمودند " همه مسئولین در این اشتباه شریکند و بنده حقیر هم در این اشتباه شریکم "را ملاک قرار می‌دهند، حال اینکه باید دانست در زمان مطرح شدن این شعار اصلا مقام معظم رهبری هنوز به رهبری امت منصوب نشده بودند و مطلب دیگر اینکه ایشان خود شش فرزند دارند و صد البته مشخص است که خود عملا به شعار فرزند کمتر اعتنایی نداشته اند. پس چرا می‌گویند من هم اشتباه کرده ام، به این دلیل است که زهر مطلب در ارتباط با مسئولین گرفته شود و اساسا ایشان چنین اشتباهی را هرگز مرتکب نشده اند.

حاج سید مهدی فال اسیری در ادامه افزود:  این افرادی که شبهه می‌کنند هیچکدام هیچوقت بر اصل موضوعی که امام و یا رهبری صحبت کرده‌اند تحلیل نمی‌کنند و مطلب بیان نمی‌دارند بلکه همه تلاششان بروی انتخاب گزینشی مطالب از بیانات ایشان و پرورش دادن آن برای رسیدن به مقصود خود هستند.

ایشان در پایان ضمن تشریح چگونگی برگزاری دعای ندبه گفتند:  تصمیم داریم هر هفته جهت تجلیل از همه شهدا شهرستان و نه عده‌ای خاص از شهیدان دعای ندبه را به یاد ده شهید  برگزار نماییم تا انشاالله طی مدت یک سال از هر شهید حداقل یک بار یاد شده باشد.