29 بهمن ,1396

حاج سیدمهدی فال اسیری در خطبه‌های عید سعید قریان:

این سفها! چطور حساب می‌کنند و خیال می‌کنند زمان متوقف می‌شود و 100 روز دیگر و یک سال دیگر و پنج ماه دیگر نمی‌رسد؟/ ببینید بی شرمی را تا کجا رسانده اند و چه چیزی را امضاء کرده اند/ باید بدانند این ملت در لحظه نهایی غیرت خودش را نشان خواهد داد کما اینکه در فتنه 78 و 88 نشان داد

خطبه اول:

با نگاه دقیق به سه " إِنَّ الصَّفا وَ الْمَرْوَةَ مِنْ شَعائِرِ اللَّه "(بقره 158) و " يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لا تُحِلُّوا شَعائِرَ اللَّه "(مائده 120) و "ذلِكَ وَ مَنْ يُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوب" (حج 32) به این نکته مهم می رسیم که در زمینه شعائرالله مسئله مهم عمل است و نه حرف؛ یعنی برعکس آنچه الآن رایج شده است که شعار را نوعاً بدون شعور مطرح می‌کنند ولی شعائری که خداوند در قرآن مطرح می‌کند دقیقا خلاف برداشت امروزی اجتماع است که اکثراً در شعار و صحبت و سخنرانی خلاصه می شود.

در آیه 204 تا 206 سوره بقره خداوند می‌فرماید:" وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يُعْجِبُكَ قَوْلُهُ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا " بعضی افراد هنگام سخنرانی و صحبت و مصاحبه و حتی راهنمایی و نصیحت کردن در درجه ای هستند که انسان را به تعجب وامی‌دارند که یعنی می‌شود انسانی تا این درجه تعالی داشته باشد؟! بعد در ادامه می‌فرماید: " وَ يُشْهِدُ اللَّهَ عَلى‏ ما فِي قَلْبِه" خداوند شاهد است که در قلب این فرد چه می‌گذرد. اینهایی که می‌گوید به زبانش است و دقیقاً خلاف آن چیزی است که در قلبش می‌گذرد و رویه ایست که دارد " وَ هُوَ أَلَدُّ الْخِصام " " وَ إِذا تَوَلَّى سَعى‏ فِي الْأَرْضِ لِيُفْسِدَ فِيها وَ يُهْلِكَ الْحَرْثَ وَ النَّسْلَ وَ اللَّهُ لا يُحِبُّ الْفَساد" اما همین شخص اگر فرصت پیدا کند در اولین گام وارد خط فساد و هلاکت حرث و نسل می‌شوند.

مصداق این در جامعه بین الملل همین مجامع حقوق بشری می‌باشند که هم خوب حرف می‌زنند و هم قوانین زیبایی دارند و بعضی اوقات چنان به حیوانات اهمیت می‌دهند و تلاش می‌کنند که انسان تعجب می‌کند که چقدر اینها مهربان هستند ولی خداوند می‌فرماید: خداوند شاهد است در قلب اینها چه می‌گذرد و چه نقشه ای کشیده اند. اینها با این ویترینی که برای خودشان درست کرده اند میلیونها انسان را می‌کشند و هیچ اتفاقی هم نمی افتد؛ مانند اتفاقی که در جریان فاجعه خیانت بار کشتار منا افتاد و هیچکدام از این مجامع موضعی نگرفتند.

در مملکت خودمان هم فراوان داریم. ببینید با ماسک اصلاحات افساد می‌کنند.

خداوند در ادامه می‌فرماید: "وَ إِذا قِيلَ لَهُ اتَّقِ اللَّهَ" وقتی به آنها تذکر داده می‌شود که "اشتباه می‌روید، راه و خط شما اشتباه است" چه اتفاقی می افتد؟ می‌فرماید: " َ أَخَذَتْهُ الْعِزَّةُ بِالْإِثْمِ فَحَسْبُهُ جَهَنَّمُ وَ لَبِئْسَ الْمِهاد". وارد فاز لجبازی و منیت و موضع گیری می‌شوند و کارشان به جایی می‌رسد که قطعاً جهنمی می‌شوند. این یک مسئله اساسی در جریان حج و شعائرالله است.

مسأله بعدی در این جریان، اعلام صریح و روشن موضع جامعه است چنانچه خداوند در آیه 129 سوره توبه می فرماید: "وَ أَذانٌ مِنَ اللَّهِ وَ رَسُولِهِ إِلَى النَّاسِ يَوْمَ الْحَجِّ الْأَكْبَرِ أَنَّ اللَّهَ بَرِي‏ءٌ مِنَ الْمُشْرِكِينَ وَ رَسُولُه". دقت کنید چقدر رهبری معظم انقلاب تأکید دارند که در جریان فتنه 88 باید صریحاً موضعتان مشخص باشد. الآن چند سال از این فتنه براندازی که با عنایت خاص حضرت حجت خنثی شد می‌گذرد اما خیلی از افراد هستند که در مقابل این فتنه هنوز موضع نگرفته اند. این کار با این آیه قرآن مخالفت دارد.

در ادامه می‌فرماید: " فَاعْلَمُوا أَنَّكُمْ غَيْرُ مُعْجِزِي اللَّهِ وَ بَشِّرِ الَّذِينَ كَفَرُوا بِعَذابٍ أَلِيم": خیال نکنید با این کلک‌ها و برنامه ریزی‌ها و حقه بازی‌ها و نوکری برای دشمنان اسلام و انسانیت می‌توانید خداوند رو به زانو درآورید. نه! خداوند غنی و علیم و حکیم و عزیز و شکست ناپذیر است.

خطبه دوم:

إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلامُ وَ مَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتابَ إِلاَّ مِنْ بَعْدِ ما جاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْياً بَيْنَهُمْ وَ مَنْ يَكْفُرْ بِآياتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِيعُ الْحِسابِ (آل عمران- 19)

مسائلی اخیرا در مملکت اتفاق افتاده که شائبه ضربه اساسی به انقلاب و کشور دارد و لازم است به طور مختصر برای آگاهی جامعه و اتمام حجت متذکر شویم.

اولین مسئله قضیه برجام است که فلسفه وجودی این مذاکرات برداشته شدن تحریم‌ها بود و قرار بود همزمان با امضاء قرارداد تحریم‌ها برداشته شود.

اگر به یاد داشته باشید کار را به جایی رساندند که گفتند: ما می‌خواهیم در سفره مردم آثارش دیده شود و هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم و سفره مردم رنگین شود. کارخانه ها به چرخش دربیاید و کسی بیکار نماند و... . چه اتفاقی افتاد؟ با حرف مخالفین برجام کاری نداریم! حرف خود این آقایان را بشنوید که بعد از این قرارداد گفتند: قرار نیست فوری تحریمها برداشته شود! چند ماهی وقت میبرد!!!

این سفها! چطور حساب می‌کنند و خیال می‌کنند زمان متوقف می‌شود و 100 روز دیگر و یک سال دیگر و پنج ماه دیگر نمی‌رسد؟ آیا نمی‌فهمند که وعده به قیامت هم که باشد فرا میرسد؟!!! وعده صد روزه شان رسید و خبری نشد همانطور که وعده سالشان هم رسید و اتفاقی نیفتاد. سه سالشان هم گذشت و حالا که در پایان عمر دولتشان هستند باز هم دست از وعده دادن برنداشته اند.

مگر مقام معظم رهبری نفرمودند تعهدات باید متناظر باشد. اینها تمام تعهدات را انجام دادند بدون اینکه دشمن کمترین تعهدی را عمل کند. این اول خیانت بزرگی که شائبه ضربه زدن به نظام و انقلاب دارد.

دومین مسئله بحث این قردادهای نفتی است. این قراردادهای نفتی یا همان IPCانسان را واقعاً یاد قرن قبل و حکومت قاجار و قراردادهایی که مظفرالدین شاه امضاء کرد و متعهد شد می اندازد. یاد قراردادهایی که پهلوی دوم برای گرفتن حکومت از پدرش متعهد شد می اندازد.

با وجود اینکه از حیث قانون اساسی قراردادهای اینچنینی حتما باید به امضای مجلس برسد و نهادهای قانونی مثل شورای نگهبان باید تایید کنند ولی آقایان با مهر محرمانه، یواشکی امضاء کردند و قول دادند قانون را عوض کنند. رهبری معظم صریحاً اخطار دادند اما بعد از 16 بار تعویض عبارت، ماهیت آن تغییری نکرد.

شاید برایتان جالب باشد متن آن قرارداد صد سال گذشته را با این قرارداد که آقایانِ صلح دوستِ فرهیختهݘِ مدبرِ امیدوارکننده بسته اند مقایسه کنیم. در قرارداد دارسی که در سال 1280 به امضاء مظفرالدین شاه رسید آمده: "به موجب این امتیازنامه اجازه مخصوصه به جهت تفتیش و تفحص و پیداکردن و استخراج و بسط دادن و حاضرکردن برای تجارت و نقل و فروش محصولات ذیل که عبارت از گاز طبیعی و نفت و قیر و موم طبیعی باشد در تمام وسعت ممالک ایران در مدت شصت سال از تاریخ امروز اعطاء می‌نماید" و آقایان در 27 مرداد 1394 آورده اند: اکتشاف، توسعه میدان، بهره برداری، عملیات بهبود و افزایش ضریب بازیافت..." همه را در اختیار طرف خارجی قرار داده اند. این واقعا چه فرقی باهم دارد؟

این مردم عزیزان و جگرگوشه‌هایشان را دادند که اسلام بالا باشد و کفر پایین. ندادند که پهلوی برود و زمان مظفرالدین شاه بازگردد!

آخرین مسئله هم که مشغول شده‌اند و آرام پیش می‌برند و انشاءالله موفق نخواهند شد جریان FATF است و خلاصه‌اش این است که جمعی از زورمداران عالم بساطی را به اسم مبازره با پولشویی راه انداخته اند و آقایان هم مخفیانه عضو شده اند. بعد که می‌پرسیم این چه کاری بوده که کرده‌اید می‌گویند در دولت و مجلس قبل هم لایحه پولشویی تصویب شده و شورای نگهبان هم آن را تأیید کرده است.

این مغالطه است. بله آنچه در دولت و مجلس قبل تصویب شد لایحه مبارزه با پولشویی بود و مهم این بود که با ملاکها و معیارهای خودمان در داخل مملکت خودمان اجراء کنیم ولی شما عضو تشکیلاتی شده اید که اینها دشمنان ما هستند و ملاکها و معیارهای ما 180 درجه باهم فرق می‌کند و کسی که عضو این تشکیلات می‌شود باید تمام گردش مالی اش شفاف تحت نظر آنها باشد یعنی مثلا بودجه ای که از نفت یا از هرجایی می آید و در هرجایی خرج می شود را باید آنها بدانند. آنوقت اعضای این تشکیلات متعهدند که به تروریست کمک نکنند. حالا براساس استانداردهای آنها تروریست کیست؟ از نظر آنها اولین تروریست خود جمهوری اسلامی است. حالا البته آنها کمی خوردش می‌کنند. آمدند اعلام کردند و لیست کسانی که باید تحریم شوند را داده‌اند که اولینش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. بعدی وزارت اطلاعات است. وزارت دفاع است. 187 نفر از جمله شخص سردار جعفری و شرکت‌های دانش بنیان، سوریه و لبنان و فلسطین و... .

از نظر آنها اسرائیل که تروریست نیست. تروریست فلسطینی ها هستند. سوری ها هستند.

ببینید بی شرمی را تا کجا رسانده اند و چه چیزی را امضاء کرده اند. آنها مانعی مانند سپاه و وزارت اطلاعات و... را که جلویشان بود و چندین سال نتوانستند با شگردهای مختلف بردارند را حالا به دست خود این آقایان دارند برمی دارند.

 کل تشکیلاتی که در تمام دنیا بودجه شان محرمانه است هم باید آنها بودجه شان را بدانند و هم دولت حق ندارد آنها را تامین مالی کند!!!

باید بدانند این ملت در لحظه نهایی غیرت خودش را نشان خواهد داد کما اینکه در فتنه 78 و 88 نشان داد. در جنگ تحمیلی هم نشان داد و اگر باز هم لازم باشد تمام این ملت با تمام وجود و تمام سرمایه از انقلاب و از رهبر معظم انقلاب دفاع خواهند کرد.

نکته دیگر در باب مسابقه سبقت در بصیرت است که هنوز هم فرصت باقی است و آن اینکه عرض کردیم عزیزان بیان کنند نحوه اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان که چند ساعت هم طول کشید در نی ریز چطور است. منتها عزیزانی که تا بحال فرستاده‌اند کمتر راهکار عملی ارائه داده اند.

در باب کارهایی هم که در عید فطراعلام کرده ایم به حول و قوه الهی مراحل مقدماتی و اصلی آن در مرکز انجام شده است و هرکسی هم که می‌خواهد شریک شود که قطعاً هم اشتغال زایی و هم درآمد دارد در یکی از 5 صندوق قرض الحسنه رضویه(ع) و امام مهدی(عج) و سیدالشهداء(ع) و جوانان و اصناف با شماره حساب 22000 مشارکت کند و در تمامی این طرحها هم در سود مادی و هم سود معنوی آن شریک می‌شوند.