29 بهمن ,1396

سخنان مهم حاج سید مهدی فال اسیری در مراسم عزاداری 28 صفر

افرادی که در انتخابات قبلی چه ریاست جمهوری و چه مجلس شورای اسلامی و چه خبرگان به کسانی رأی دادند که نباید می دادند فرافکنی میکنند و اشتباه خود را به گردن این و آن میاندازند /معاویه هم عمامه به سر بوده، معاویه نماز جماعت می خواند و نماز جمعه و خطبه می خواند، به ظاهر اگر بسنده کردیم فریب می خوریم/ هیچ رهبری به اندازه امام خامنه ای اذیت نشده است، حتی امام خمینی (ره)

مراسم اقامه عزای شهادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) مصادف با 28 صفرالمظفر با حرکت هیئات عزاداری از مسجد جامع کبیر شروع و پس از زیارت قبور مطهر شهدا در مسجد جامع مهدی(عج) پایان یافت.

در این مراسم باشکوه که با حضور مردم عزادار و برخی مسئولین محلی برگزار گردید، حاج سید مهدی فال اسیری در بیانات مهمی به تشریح شرایط جامعه صدر اسلام و جامعه کنونی پرداختند.

 ایشان با بیان اینکه در حال حاضر هم در همین اجتماع خودمان از بیانیه ها و پیام های مقام معظم رهبری متوجه میشویم که هیچ رهبری به اندازه رهبر ما اذیت نشده است چون بعضا با یک سری افراد نفهم که در لایه های بالاتر از عوام قرار دارند و باید حرف ایشان را گوش کنند طرف هستند.

وی خاطر نشان کردند:

مقام معظم رهبری می فرمایند که با دشمن دوست شدن خلاف فرمایش قرآن است. ایشان می فرمایند با دشمن دوست نشوید، دست ندهید، مصاحفه و معانقه نکنید، قدم نزنید اما آقایان به جای تبعیت از فرمایشات رهبری؛ دست دادند، خندیدند، قدم زدند. بدتر از این در چه موقعیتی اینکار را انجام دادند؟ در همان زمانی که آنها همه تلاششان را جهت نابودی و سرنگونی نظام اسلامی مصروف داشته و دستشان به خون مسلمانان آغشته بود. همان موقع این افراد با دشمن دوست شده، دست داده و قدم زدند.رهبری به این افراد فرمودند مواظب باشید؛ اینها هم گفتند چشم، اما رفتند و مذاکره کردند و کلاهی به سرشان رفت که آن سرش ناپیداست. تمام زحماتی که شهدای ما کشیده بودند را بر باد دادند، اکثر تعهداتی که دشمن از ما می خواست قبل موعد انجام دادند؛ و آنها هم در همان حینی که در حال مذاکره بودند تحریم های جدید وضع نمودند.

حاج سید مهدی فال اسیری تصریح کردند:

 رهبری فریاد زدند که این حقوق های نجومی را بررسی کنید، حال این کدام دستگاه قضایی است که موضوع را در عمل پیگیری کرده باشد، فقط بیانیه میدهند.

مقام معظم رهبری تاکید میکنند که دزدی ها و اختلاس های چندین هزار میلیاردی و موضوع حقوقهای نجومی پی گیری شود، اما در عمل دولت اعلام میکند که این حقوقها قانونی بوده است در حالی که همین دولت یارانه 45000 تومانی برخی اقشار مستضعف جامعه را حذف میکند.

افرادی را در جامعه می بینیم که در مقابل رفتار نادرست افرادی مانند کروبی و برخی دیگر از روحانیون، از دین دل زده شدهاند، و آنگاست که می فهمیم بهدلیل همین رفتارها در اطرافیان پیامبر بوده است که ایشان می فرمایند:هیچ پیغمبری به اندازه من اذیت نشد.

حاج سید مهدی فال اسیری تصریح کردند:

در حال حاضر هم جای داردکه مقام معظم رهبری، با صدای بلند بیان نمایند که هیچ رهبری به اندازه من اذیت نشده است، حتی امام خمینی (ره)، چون امام افرادی مانند مقام معظم رهبری، شهید بهشتی و باهنر را در اطراف خود داشت، باید دقت کرد ودید که مقام معظم رهبری در اطراف خود چند نفر مانند این بزرگواران دارد و یا اینکه اطرافیان ایشان فقط چشم بدون عمل بر زبان جاری میکنند و خبری از اقدام نیست.

ایشان با بیان اینکه قرآن خطاب به مسلمانان می فرماید: محمد(ص) پیامبر ماست که قبل از ایشان هم پیامبران زیادی فرستادهایم و ویژگی او همین پیامبری است، اگر پیامبر کشته شود آیا شما همه چیز را رها کرده و به همان جاهلیت قبل از حضور ایشان بر میگردید تصریح کرد: یعنی اگر قرار است که پیامبر احترامی داشته باشدو ما پیامبر را بهعنوان امام و پیشوا برای خودقرار دهیم، این حیث و آبرو نه حیثت خود پیامبر است، بلکه حیثیت رسالت ایشان است و ما باید این رسالت را بپذیریم و آنوقت اگر پذیرفتیم و پیغمبر اگر کشته شود مشکلی ایجاد نمیشود چون اسلام قائل به شخص نمیباشد.

ایشان خاطر نشان کردند:

باید دید این امت با سبط اکبر پیامبر (ص)، امام حسن مجتبی و نوه بزرگ پیامبر چگونه بر خورد کردند، چه کسانی این بر خورد را با نوه پیامبر کردند؟ آنهایی که کافر بودند؟ آنهایی که تازه مسلمان بودند؟ و یا آنهایی که امام حسن(ع) را با پیامبر ندیده بودند؟

وی در پاسخ به این سوالات گفتند:

خیر این افراد همانهایی بودند که حسنین (ع) را با پیامبر دیده بودند و نقلهایی که در برخورد پیامبر با حسنین (ع) داشتهاند را دیده بودند و از زبان رسول خدا جایگاه حسنین (ع) را شنیده بودند، همینها آمدند و امام حسن(ع) را بواسطه همسر امام حسن (ع) که فریفته شده معاویه بود با زهر کشتند ودلیل توانایی معاویه، عمل اجتماع مومنین بود و معاویه با عدم حمایت مردم از امام حسن(ع) به این نتیجه رسید که میتواند این عمل را توسط نزدیکان امام حسن مجتبی (ع) انجام دهد.و با وعده های دروغین مانند، همین وعده هایی که در برجام دادند، زمینه را برای این اقدام آماده کردند. زمینه را آنجایی درست کردند که مردم تقصیرهای خودشان را گردن امام زمانشان انداختند، قبل از این هم سابقه داشت! زمانیکه حضرت امیرالمومنین علی(ع) در حال جنگ بودند لشکر معاویه قرآنها را بر نیزه کردند و آنها که بصیرت نداشتند و نمی فهمیدند که ممکن است دشمن از قرآن هم سوء استفاده کند فریب خوردند و آمدند و امام زمان خود را تهدید و قضیه حکمیت را به ایشان تحمیل کردند اما وقتی فهمیدند که در حکمیت اشتباه کردهاند خطای خود را گردن نگرفته و آن را اشتباه حضرت امیر(ع) جلوه دادند و جریان خوارج از همین نقطه شروع شد.

ایشان در ادامه گفتند:

در زمان امام حسن مجتبی(ع) نیز امام(ع) را یاری نکردند و در خیمه گاه ،سجاده از زیر پای حضرت بیرون کشیدند.؟ آیا غیر از این است که این کار توسط خودی های انجام شده است؟وقتی امام حسن(ع)یکی بعد از دیگری، جهت نبرد با معاویه لشکر می فرستاد و این لشکرها به جای اینکه در مقابل معاویه بایستد به اردوی معاویه وارد شده و در صفوف انها می ایستادند آن وقت امام حسن(ع) تحت فشارخودی ها و بهدلیل تنها ماندن، به آتش بس و صلح تن میدهد، ولی امام حسن مجتبی(ع)در همان قرارداد صلح هم کمال عزت را در حد اعلا حفظ مینماید. بعد چه اتفاقی افتاد وقتی در کوچه وخیابان حضرت را می دیدند و می خواستند به ایشان سلام کنند میگفتند سلام بر خوارکننده مسلمانان! دشمن هم وقتی می بیند که امت رو در روی امام خودشان می ایستادند و صلح را به ایشان تحمیل میکنند، رودر روی امام ایستاده و نقشه های بعدی خود را اجرا کرد.

حاج سید مهدی فال اسیری در ادامه خاطر نشان کردند:

الان همان افرادی که در انتخابات قبلی چه ریاست جمهوری و چه مجلس شورای اسلامی و چه خبرگان به کسانی رأی دادند که نباید می دادند، و می بینند که عزت و احترام ما از کجا به کجا رسیده و حالا کار به جایی رسیده که یک کشورکوچک که روی نقشه جهان به سختی میتوانید آن را پیدا کنید به ما اولتیماتوم میدهد و میگوید با ما قطع رابطه میکند؛ حالا مدعی شدهاند و فرافکنی میکنند و اشتباه خود را به گردن این و آن میاندازند!

 ایشان با ذکر اینکه حجاج ما را به آن شکل فجیع قتل عام میکنند و همان زمان آقایان می روند وبا دشمنان قدم می زنند تصریح کردند:

انشاا... این شنیده های ما اشتباه باشد که به ما اطلاع دادهاند هنوز این شهدای مدافع حرم در لیست بنیاد شهید ثبت نشدهاند.

حاج سید مهدی فال اسیری افزودند: چند روز دیگر دوباره انتخابات است. آیا دوباره تحت تأثیر جو قرار می گیریم؟ آیا ملاکهای اسلامی را کنار میگذاریم و ملاکهای محلی را انتخاب میکنیم؟ویا آنکه میگوییم فلانی هم محله واقوام واز نزدیکان ما ست؟ کجای اسلام این موضوع بیان شده؟ مگر ما قرآن نمی خوانیم؟ قرآن فریاد می زند که مسیر درست وصحیح را انتخاب کنیم هر چند به ضرر شما یا اطرافیانتان و یا پدر ومادرتان باشد.مگر قرآن این را نمیگوید؟اگر ما مسلمان هستیم بدانیم که قرآن اینها را برای ما گفتهاست.

حاج سید مهدی فال اسیری همچنین گفتند:

شهادتی که در قیامت باید داده شود خود رسول باید شهادت دهد که اعمال ما چگونه بوده که ایشان قطعاباید این اعمال را دید باشند که شهادت بدهند.اگر کسی منسوب به ما باشد و در جامعه اشتباهی کند این اشتباه را به اسم ما تمام میکنند. همانطور که اگرتعدادی از روحانیون اعمال نادرست و اشتباه داشته باشند به اسم همه روحانیت تمام میشود در بین مسلمانان نیز اگر کسی خدای ناکرده خلاف رویه و فرمان رسول خدا حرکت نماید میگویند همه مسلمانان اینگونه هستند.

ایشان افزودند:

یک سوال از جمع می پرسم که قطعا همه جواب آن را می دانند! اگر ماشین شما خراب شود و کار تعمیری داشته باشد به شما میگویند فلان یهودی و یا کلیمی هست که بدون غش و تقلب کار تعمیرش را انجام میدهد، آیا می دانید که فقط بیان این حرف چقدر رسول خدا را ناراحت میکند؟ اخلاق و رفتار ما در اجتماع اینگونه هست. خُب حالا در منزل چگونه هستید؟ آیا همه زنهای ما فاطمی(س) و همه مردهای ما حسنی(ع) هستند که رسول خدا(ص) از ما راضی باشد؟ مگر ما اطلاع نداریم که مشکل اشتغال هست ؟مشکل بیکاری است؟ چند نفر حاضر شدیم به اندازه وسعمان به میدان بیایم و این مشکل را حل کنیم؟ قرآن می فرماید: همان قدر که میتوانید تکلیف دارید و مازادآن تکلیف ندارید، آیا ما به اندازه توانمان به میدان آمدیم؟

ایشان در ادامه افزودند:

اگر ما واقعا تعاون داشته باشیم همان تعاون علی البر و التقوا و نه تعاون علی الاثم و العدوان، بسیاری از مشکلات ما رفع میشود.متأسفانه در نیریز همیشه یک اجماع خیلی خوب و زیبا میشود بر اثم و عدوان! ولی زمانی که بخواهید یک کار خوبی انجام دهید آنقدر تلاش میکنند تا انجام نشود و هنگامی هم که انجام شد آنقدر تلاش میکنند تا ادامه پیدا نکند!

حاج سید مهدی فال اسیری در ادامه گفتند:

زندگانی رسول خدا(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع)برای ما الگو ست و بایستی تلاش کنیم ضمن مطالعه تاریخ و سرگذشت آن بزرگواران، اجازه ندهیم خیانتکارانی که خیانت کردند موفق شوند و دوباره همان خیانتها را تکرار کنند و همان بلاها را بر سر امت بیاورند.

ایشان افزودند:

تمام مشکلاتی که جامعه اسلامی از ابتدا تا اکنون مبتلا شده سر منشاء اصلی آن حرف گوش نکردن از رهبران الهی بوده است و همه بهدلیل فریب خوردن از رهبران بدلی بوده است چرا که وا... با... و تا... معاویه هم عمامه به سر بوده، معاویه نماز جماعت می خواند و نماز جمعه و خطبه می خواند. به ظاهر اگر بسنده کردیم فریب می خوریم و قضایایی که بعد از رسولا...(ص) و امیر المومنین(ع) تا امام حسن عسکری(ع) اتفاق افتاد دوباره تکرار میشود.

حاج سید مهدی فال اسیری در پایان افزود: باید چشمانمان را باز کنیم و ببینیم که چه کسی در خط پیغمبر(ص) است.

 

 علی(ع) در خط پیغمبر است و یا معاویه، وقتی که متوجه و آگاه شدیم اگر منافق نباشیم قطعاً خط علی(ع)را ادامه میدهیم.