23 آذر ,1396

حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری در جمع عزاداران اربعین حسینی :

 

آیا دین این قدر بی اهمیت است که هر کسی با هر اطلاعاتی اظهار نظر می کند.

 

 

 شهرستان نی ریز در اربعین حسینی غرق در ماتم عزا و ماتم بود و اجتماع باشکوه مجمع معظمین شعائر الله همانند سالهای گذشته  با حضور گسترده عزاداران حسینی برگزار شد.

شهر شور و شعور حسینی، هم‌زمان با اربعین حسینی، بار دیگر به میعادگاهی تبدیل شد که پذیرای عاشقان جامانده از کاروان اربعین حسینی بود.

عزداران حسینی در قالب اجتماع عزاداران بصورت سینه زنی و زنجیر زنی با تجمع از مقابل مسجد جامع کبیر و حرکت به سمت گلزار مطهر شهدا و تجمع بزرگ در محل مسجد جامع مهدی (عج) باردیگر در اربعین حسینی جلوه های باشکوه از عشق و اردات به خاندان عصمت و طهارت را به نمایش گذاشتند و در اجتماعی باشکوه به عزاداری پرداختند.

حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری در جمع عزاداران اربعین حسینی با اشاره به پیام های اجتماع میلیونی زائران و سوگواران امام حسین(ع) در اربعین حسینی، گفت: وفاداری به ولایت و اهل بیت(ع) مهم ترین پیام این راهپیمایی است، مردم با شرکت در این مراسم جهانی، با ولایت تجدید بیعت می کنند.

 

 

وی افزود: نهضت عاشورا، نهضتی در مقابل ظلم و اسبتداد و دفاع از عدالت و حق بوده است، اربعین نیز در امتداد همین نهضت قرار دارد.

حاج سید مهدی فال اسیری در ادامه با بیان اینکه بعضی از گناهان قابل جبران و بعضی نیز قابل جبران نیستند افزود : در جریان شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) یک جمعی با دادن نامه و پیغام از حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)  خواستند که با کمک آن حضرت و حمایت خود  حکومتی را که از مسیر ولایت به طرف طاغوت رفته را تغییر و به روشنی برگردانند . اما حضرت با وجودی که می دانستندآنان  دروغ می گویند  اما بدلیل اتمام حجت این کار را انجام  دادند.

حاج سید مهدی فال اسیری در بخشی از سخنان دیگر خود با ذکر اینکه برخی از مردم این سئوال را دارند که چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی با اینکه می داند آمریکا هیشه دروغ گفته و می گوید چرا از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت می کنند و می فرمایند چرخش قهرمانانه عیب ندارد  افزود : همانانی که از امام حسین (ع) دعوت نمودند نه تنها حمایت نکردند بلکه در صف لشکر علیه امام حسین (ع) قرار گرفتند و بعد از واقعه کربلا همانانی که اشتباه کرده بودند تصمیم گرفتند تا گناه خود را جبران کنند و با سر دادن شعار یا لثارات الحسین (ع) تصمیم گرفتند برگردند و اشتباه خود را جبران کنند  که این امر نشدنی است .

مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) نی ریز با بیان اینکه اگر برخلاف فرمان امام حرکت کنیم دوباره به بیراهه خواهیم رفت . افزود: افرادی اذهان می کنند ما اهل نماز –خمس و روزه ایم آیا آنان که با امام حسین (ع) دست بیعت دادند ولی در صف دشمنان امام درآمدند تارک الصلاه بودند یا اهل خمس و زکات نبوده اند . این امر کاملا اشتباست انان هم اهل نماز –روزه و ... بودند و فقط یک مشکل اساسی داشتند که هر کسی می گفت من قراعتم از اسلام این است و ...و افکار خود را که نادرست بود به مردم القاء می کردند .

وی با بیان اینکه عبد و بنده بایستی حرف گوش کن باشد گفت : بنده بایستی بگوید چشم  نه اینکه از خودش اجتهادکند. چرا که در بعضی از مواقع است که افراد علم یک قضیه را دارند امکانات و فهم یکسری از مسائل را دارند آنجاست که هیچ عیبی ندارد و یک وظیفه دیگری برعهده آنهاست . کما این که کسانی که به درجه اجتهاد می رسند از کسی دیگر تقلید نمی کنند و این حکم عقل است و عقل می گوید به افراد متخصص بایستی رجوع نمائیم . حال نیز وضع ما بدتر از وضع مسلمانان صدر اسلام که حرف گوش کن بودند نیست و نعمات الهی به وفور در بین مردم وجود دارد لذا بایستی قدر دان این نعمات الهی خداوند باشیم .

 

مراسم عزاداری اربعین سالار شهیدان با نوحه سرایی و اقامه نماز ظهر و عصر و سفره اطعام به پایان رسید .