29 بهمن ,1396

سردار عسکری مسئول بسیج سازندگی استان فارس:

 

طراحی و ساخت دستگاه کشت هیدروپونیک در کشور منحصر به فرد است

 

فرمانده بسیج سازندگی فارس در سفر به شهرستان نی ریز ضمن حضور درمنزل حضرات آیات فال اسیری  با حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری دیدار و گفتگو کرد..

محمدجواد عسكري، مسئول بسيج سازندگي فارس در این نشست ، ضمن بيان گزارش كامل از اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتي و همچنين اهداف اين سازمان در شش ماه نخست سال جاري از طرح هاي افتتاح شده و در شرف افتتاح اين سازمان ارائه كرد.

مسئول بسيج سازندگي فارس گفت: بسيج سازندگي استان فارس با راه اندازي 1841 واحد توليدي اقتصاد مقاومتي در سال جاري توانسته 1936 نفر را به صورت مستقيم به اشتغال پايدار برساند

وی اظهار كرد: اين سازمان در سال 93 توانسته 1841 واحد توليدي در زمينه هاي مختلف اقتصاد مقاومتي راه اندازي كند كه از اين مجموع در دامداري 245 واحد، مرغ بومي 280 واحد، ماكيان 94 واحد، زنبورداري 250 واحد، پرورش قارچ 140 واحد، زعفران 23 واحد، پرورش ماهي55واحد، كود ورمي كمپوست 26 واحد، صنايع دستي 521 واحد، صنايع تبديلي 26 واحد، گلخانه با 61 واحد، خوداشتغالي 120 واحد با اعتباري بالغ بر 225 ميليارد و 396 ميليون ريال در قالب وام هاي در قرض الحسنه و عقود اسلامي به متقاضيان پرداخت كند.

وي افزود: با توجه به راه اندازي اين واحد ها تعداد 1936 جوان جوياي كار در سطح استان به صورت مستقيم به اشتغال پايدار مشغول شده اند.

عسكري از راه اندازي ستاد عالي اقتصاد مقاومتي به رياست استاندارد و جانشيني معاون برنامه ريزي استان و دبيري سازمان بسيج سازندگي در سطح استان خبر داد، تصريح كرد: اين ستاد مشكل از ادارات جهاد كشاورزي جهت همكاري در مباحث توليدات كشاورزي و دامي در سطح استان، صنعت و معدن در مباحث توليد و صادرات محصولات، كار و امور اجتماعي در بحث اشتغال زايي طرح هاي اقتصادي و همچنين آموزش پروش و دانشگاه هاي سطح استان در برنامه هاي اردوهاي جهادي و هجرت است.

عسكري در ادامه از تشكيل شركت هاي مختلف براي صادرات محصولات و دعوت از سرمايه گذاران ايراني خارج از كشور و همچنين داخلي و ايجاد انجمن هاي مختلف اقتصادي در استان خبر داد و گفت: تاكنون با وجود جذابيت هاي خوبي كه در استان وجود دارد، توانسته ايم در اين عرصه موفقيت هاي به دست آورديم .

 حاج سید مهدی فال اسیری در این دیدار گفت : یکی از موضوعاتی که در راستای فرمایشات و سیاست های مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، موضوع اقتصاد مقاومتی است که یکی از راهبردهای مهم در مقابله با تحریم ها و برون رفت از مشکلات است.

مسئول حوزه علمیه امام مهدی (عج) نی ریز تصریح کرد: انتظار است که مردم و مسئولین در این راستا قدم بردارند. در بخش خصوصی فعالیت هایی انجام شده که در خور توجه است، اما کافی نیست و بحث اقتصاد مقاومتی باید ادامه داشته باشد.

ایشان با اشاره به مشکل خشکسالی و بحران آب در شهرستان خواستار توجه بیشتر به امور صنعتی و تلاش در راستای حفظ صنایع موجود در شهرستان شد .

وی همچنین از ساخت دستگاه کشت هیدروپونیک  توسط جوانان متخصص این شهرستان در سال جهاد اقتصادی خبر داد و گفت این دستگاه پس ازسه سال تحقیق تولید و در حال ساخت انبوه می باشد .

در این دیدار مسئول بسیج سازندگی فارس از نزدیک با حضور در محل کارگاه با نحوه تولید دستگاه کشت هیدروپونیک آشنا شد .