23 آذر ,1396

به مناسبت هفته وحدت و فرا رسیدن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع) جعی از اصحاب مساجد شهر نی ریز با حضور دفتر آیات عظام فال اسیری با حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری دیدار و گفتگو و این روز بزرگ را به بیت ایشان تبریک گفتند .

 حاج سید مهدی فال اسیری هم این جلسه ضمن تشکراز حضور هیئت امناء مساجدشهر نام‏گذاری این هفته را از سوی امام خمینی(ره) به عنوان هفته وحدت راهبردی مهم خواند و اظهار داشت: امام خمینی(ره) که وحدانیت الهی، پیامبر اعظم(ص) و قرآن کریم را عامل اصلی وحدت در اسلام می‏دانست این هفته را به عنوان هفته وحدت نامیدند.

 ایشان افزود: مسئله امامت و ولایت اساسی ترین مسئله در جامعه انسانی و زیربنای کلیه مسائل و جوامع بشری است. نوع دیدگاه مردم، به حاکمی که حکومت آنان را اداره می کند بستگي دارد؛ اگر دیدگاه مثبت باشد، جامعه به سوی کمال و اگر منفی باشد به سمت و سوی بدبختی و سکوت گام بر می دارد. این است که ولایت عامل معرفی خدا، پیامبران و خوبی ها و زشتی هاست.
 وی گفت :امام صادق(عليه السلام) می فرمایند: اگر بناست همه خوبی ها در یک نفر و بدی ها را در یک نفر نشان دهیم؛ یک فرد مصداق همه خوبی ها و بدی ها باشد، آن یک نفر حاکم جور و حاکم عدل است.
مسئول حوزه علمیه امام مهدی (عج) خاطر نشان کرد : یک ولی امر و ولایت همه چیز جامعه است و اگر انسان بتواند در هر مجموعه یک انسان متدین ، فقیه و دور از هوای نفس قرار دهد؛ آن جامعه سمت و سوی کمال مي رود و اگر آن فرد آلوده شود، جامعه به سوی زشتی حرکت می کند
 وی افزود :اين مسئله یک قاعده کلی مي باشد که در همه روایات به آن پرداخته شده است. اساساً این نکته کمتر گفته شده که علت بدبختی شیطان این بود که، ولايت خدا را قبول نکرده است. سجده برآدم به عنوان این که آدم اولین ولی در جهان بشریت بوده و شیطان در برابر ولایت سرباز زد و این نکته ای است که در همه کارها باید به آن توجه داشته باشد.
کما این که در آیه قرآن خداوند می فرماید: گناه انسان را از رسیدن به راه های درست باز می دارد؛ شییطان می لغزاند انسان را به خاطر گناهان و نمی گذارد در مسیر درست قرار بگیرد
و اگر مسیر درست قرار گرفت همه چیز فراهم مي شود. و مسیردرست امروز، مسیر امیرالمؤمنین است و راه ایشان راه حقی است و به آن تمسک پیدا می کنیم.

در پایان این جلسه شرکت کنندگان حمایت همه جانبه خود را جهت هر چه بهتر برگزار شدن مراسمات ملی و مذهبی در مساجد را با حمایت حاج سید مهدی فال اسیری اعلام نمودند .