29 بهمن ,1396

بزرگداشت حماسه بزرگ 9 دی ماه با حضور گسترده مردم و مسئولین ادارات دولتی و حجه الاسلام والمسلین حاج سید مهدی فال اسیری در مهدیه رزمندگان این شهر برگزار شد .

 

 محمد رضا هاجری کارشناس مسائل سیاسیدر این جلسه گفت :حماسه جاودان 9 دی ماه از ذهنیت بصیرت آمیز مردم ایران ، مبانی فکری و ذهنیت روشن شیعه به مقام عمل رسید و محصول آن یک اقدام به موقع و به اندازه و بسیار فراگیر بود.

 

وی بیان داشت :سران فتنه کسانی اند که در میدان دشمن بازی کردند و فریب دشمن راخوردند و دستشان به خون ملت آغشته شد و خائن به انقلاب ،نظام ، عاشورا و متعرض به تمام ارزشهای دینی و فکری فرهنگی حکومت اسلامی شدند.

 

هاجری با بیان اینکه نظام اسلامی تا کنون با نجابت با سران فتنه رفتار کرده و از روی رفعت اسلامی هیچ برخورد قهرآمیز نکرده افزود: نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران توانایی حذف این افراد از صحنه روزگار را دارد.

 

دکتر هاجری تاکید کرد:حذف این افراد توسط مردم صورت گرفت و امروز این افراد به عنوان کسانی که در کشور جایگاه و شانی داشته اند با عملکردشان به مردگان سیاسی تبدیل شده اند و امروز اگر وجودی دارند مساوی با عدم است و به همین دلیل مردگانی بیش نیستند.

 

وی افزود : چون در حاکمیت نظام اسلامی قرار داریم باید گوش به فرمان ولی امر مسلمین به عنوان حاکم اسلامی باشیم و اگر رهبر انقلاب این افراد را بخشید ملت هم خواهند بخشید و می توان گفت اصل ولایت پذیری در همین جا مشخص می شود.

 

دکتر هاجری در پاسخ به سوالی در باره حکم سرا فتنه بیان داشت: ما نظری در خصوص حکم سران فتنه نداریم و حکم آن است که رهبری جامعه بفرمایند و امیدوارم این افراد با استغفار و توبه به دامن نظام برگردند و به عناد و دشمنی خود با دین نظام و اسلام دست بردارند.

 

ایشان با بیان اینکه بانیان فتنه ۸۸در چارچوب قوانین موجود کشور وارد عرصه انتخابات شدند، اظهار داشت: ولی آنها به محض اینکه نتیجه دلخواه را از انتخابات نگرفتند با وارد شدن در زمین بازی دشمن، فتنه را کلید زدند.
وی به برنامه‌ریزی یک دهه‌ای دشمن برای وارد کردن ضربه به نظام اشاره و اضافه کرد: این زمینه توسط افراد علاقمند به ثروت و قدرت در فتنه ۸۸فراهم شد.
دکتر هاجری با اشاره به ادامه فتنه آغاز شده به بهانه انتخابات تا ماه‌ها در ایران تصریح کرد: این ماجرا با ورود مردم به صحنه در ۹دی پایان یافت.

این کارشناس سیاسی به سعه صدر مردم و نظام در فتنه ۸۸اشاره و تاکید کرد: حضور مردم در حماسه ۹دی بیانگر مقاومت مردم برای ارزش‌های انقلاب به مانند همیشه است.

در این جلسه سرهنگ توکل در سخنانی از حضور گسترده مردم در بزرگداشت حماسه 9 دی تقدیر و تشکر کرد . وپس از قرائت سرود همگانی ولایت عشق – شرکت کنندگان در این همایش با سردادن شعارهای  مرگ بر فتنه گر – مرگ بر اسرائیل و .... برائت خود را نسبت به سران فتنه اعلام کردند . در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضور دکتر هاجری کارشناس مسائل سیاسی برگزار شد .