23 آذر ,1396

شرح ماجرای درگیری در جلسه پرسش و پاسخ از زبان فردی که مورد اهانت قرار گرفت

پاسخ سؤال خود را که چه کسی یا کسانی مانع ساخت بیمارستان شدند دریافت نکردم
 
با سلام، ضمن خوش‌آمد گويي لطفاً خودتان را معرفي کنيد؟
* ضمن عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي شما فعالان عرصه روشنگري. بنده سلمان امين پور يک شهروند نيريزي هستم.
شهر سبز: انگيزه شما از شرکت در جلسه پرسش و پاسخ مورخ سه‌شنبه 16/10/93 در مسجد امام سجاد(ع) چه بوده؟
* بنده به‌عنوان فردي که در اين شهر زندگي ميکنم اين حق را براي خودم قائل هستم در جلسه اي که با حضور مسئولين براي پاسخگويي به سؤالات شهروندان برگزارشده شرکت کنم؛ چراکه اينگونه جلسات مي تواند در جهت پيشرفت شهر گام بسيار مؤثري باشد. حقير به از روي يقين عرض مي کنم يکي از دلايلي که شهر ما در اين چندين سال گذشته پيشرفت نکرده، از بين رفتن روحيه پرسشگري در مردم می‌باشد. در شهر و مملکتي که مردم آن مسئولين را بازخواست نکنند نه‌تنها پيشرفتي حاصل نمي شود بلکه زمينه براي انحراف مسئولين آماده مي شود؛ اما اگر مسئولين بدانند که اعمال و رفتار آنها از چشمان تيزبين مردم مخفي نمي ماند و بايد پاسخگوي آنها باشند نه‌تنها به فساد کشيده نمي شوند، بلکه تمامي تلاش خود را در جهت خدمت به مردم به کار مي گيرند؛ بنابراين اگر اين روحيه پرسشگري در بين مردم ما زنده شود و بدانند که با اين کار به پيشرفت شهر کمک مي کنند همه همشهريان خود را موظف به شرکت در اينگونه جلسات پرسش و پاسخ مي کنند. مسئولين نيز بنا به فرموده مقام معظم رهبري بايد پاسخگوي مردم باشند؛ کما اينکه در همان جلسه نيز مسئولين به اکثر سؤالات پاسخ دادند.
شهر سبز: شايعاتي مبني بر اينکه شما قصد بر هم زدن جلسه را داشتهايد در بين مردم مطرح است. آيا واقعاً شما چنين قصدي داشته ايد؟
*در اين مورد قضاوت را به عهده کساني که در جلسه حاضر بودند مي گذارم. چراکه اين موضوع براي حضار اظهر من الشمس بود که چه کسي قصد بر هم زدن جلسه را داشت. ضمن اينکه اکثر مسئولين ازجمله امام‌جمعه محترم، فرماندار، فرمانده ناحيه بسيج و سپاه پاسداران و تعدادي از پرسنل نيروي انتظامي نيز حضور داشتند و کليپ تصويري و صوتي آن نيز موجود است.
شهر سبز: ممکن است شرح واقعه را توضيح دهيد؟
* خوب جلسه همانگونه که مستحضريد، جلسه پرسش و پاسخ بود و مردم سؤالاتي که از مسئولين داشتند را مطرح کرده و هريک از مسئولين نيز به‌نوبت پاسخگو بودند تا اينکه به‌عنوان حسن ختام جلسه، وقت را در اختيار امام‌جمعه محترم گذاشتند. ايشان نيز در ابتداي صحبت فرمودند اين جلسه پرسش و پاسخ آزاد هست و هرکسي سؤالي داشته باشد، مسئولين موظف به پاسخگويي هستند. پس‌ازاینکه ايشان مطالبي را در رابطه با اختلاف روحانيت و وحدت شهر ايراد فرمودند، بنده به‌عنوان يک شهروند دست خود را بلند کردم و اجازه مطرح کردن سؤال را از ايشان گرفتم و ايشان نيز بنا به رويه مجلس، اين اجازه را به بنده دادند. من نيز سؤال خود را اينگونه مطرح کردم که مطالبي که شما مي فرماييد مربوط به 70 سال پيش است؛ اختلاف روحانيت هم‌اکنون به شهر و مردم ما ضربه مي زند. مثلاً در قضيه بيمارستان که هنوز مردم ما آن را فراموش نکرده اند چه کسي باعث به هم خوردن آن شد؟ اگر مانع ساخت آن نمي شدند بايد الآن اسکلت آن نيز بنا شده بود. وقتي در اين شهر يک بيمارستان مجهز داشته باشيم، اگر براي بنده يا خانواده ام مشکلي پيش بيايد، نيازي نيست به خاطر يک مشکل جزئي 500000 تومان پول هزينه کنم و به شيراز يا شهرهاي اطراف بروم. در اين هنگام شخصي از آخر مجلس با صداي بلند شروع به توهين کردن کرد و به سمت من حمله ور شد که مردم مانع شدند و از طرف مردم اعتراض هاي زيادي به شخص توهین‌کننده شد که با حرکت ايشان جلسه به هم خورد.
شهر سبز: به نظر شما هدف شخص توهین‌کننده از اين کار چه بوده؟ آيا شما با ايشان مشکلي داشتيد؟
* بنده با ايشان هيچ مشکلي نداشتم؛ اما اينکه ايشان هدفي را از اين قضيه دنبال مي کرده يا از طرف شخص يا اشخاصي مأمور به اين کار شده باشد بنده هيچ اطلاعي ندارم. البته برداشت شخص حقير اين است که شايد احتمالاً تمامي اين حرکات به خاطر رويه روشنگرانه نشريه شهر سبز و تبعاتي که براي عده اي داشته و اينکه بنده را به خاطر همکاري با اين نشريه منتسب به اين جناح مي دانند، می‌باشد؛ که اين خود جاي بسي خوشحالي است؛ اما نکته‌ای که نبايد از آن غافل شد، اين است که اين جلسه در هفته وحدت از طرف فرماندار برگزار شده بود و کسي که در بين صحبت ايشان، جلسه به هم خورد و حتي نتوانست فرمايشات خود را به اتمام برساند امام‌جمعه محترم بود که بنده اين حرکت را بزرگ‌ترین جسارت به امام‌جمعه محترم و جايگاه روحانيت و فرماندار مي دانم؛ که از اين حيث به خاطر برخورد اين شخص بسيار متأسفم.
شهر سبز: آيا شکايت شما از شخصي که در جلسه با شما درگير شده صحت دارد؟
* بله.
شهر سبز: موضوع شکايت چيست؟
* موضوع شکايت کاملاً شخصي است و بنده به خاطر توهين هايي که از طرف ايشان به شخص بنده شده شکايت کردم.
شهر سبز: آيا از طرف شخص توهین‌کننده از شما شکايتي شده؟
* اطلاع دقيقي از اين قضيه ندارم. شايعاتي مبني بر اينکه استشهادي از طرف ايشان و عده اي از نزديکانشان تهیه‌شده که بنده قصد بر هم زدن جلسه را داشتم مطرح است. ولي من بعيد مي دانم؛ چون هيچ استشهادي محکم تر از فيلم و کليپ صوتي وجود ندارد. ضمن اينکه تمامي مسئولين حاضر در جلسه و در رأس ايشان فرماندار محترم شاهد عيني قضيه بوده و سندي دال بر اين قضيه ندارند. اگر همچنين شايعه اي حقيقت داشته باشد، هر ادعايي به‌جز مواردي که در کليپ موجود می‌باشد ادعاي کذب بوده و از طرف این‌جانب به‌عنوان شهادت کذب و تهمت و افتراء قابل‌پیگیری است.
شهر سبز: صحبت پاياني؟
* متأسفانه اين حرکت نابجا و توهین‌آمیز موجب شد بنده پاسخ سؤال خود را که چه کسي يا کساني مانع ساخت بيمارستان شدند دريافت نکنم.