23 آذر ,1396

شنبه شب اتفاق افتاد:

نماز بر اساس قبله صحیح در مسجد معراج نی ریز اقامه شد

این تجمع به حدی بود که تعدادی از نماز گزاران به علت کمبود فضای مسجد در بیرون از مسجد به اقامه نماز جماعت پرداختند.

 

همزمان با  اعلام رسمی وتعیین وقت اقامه نماز جماعت ارسالی از استان نماز باشکوه مردم نی ریز همراه با تعیین قبله صحیح  در محل مسجد معراج واقع در شهرک شهیدان رجایی و باهنر برگزار شد .

این تجمع به حدی بود که تعدادی از نماز گزاران به علت کمبود فضای مسجد در بیرون از مسجد به اقامه نماز جماعت به امامت امام جمعه نی ریز پرداختند . حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری هم در ساعات اولیه قبل از اذان مغرب و عشاء در محل مسجد معراج حضور یافته و پس از یک ربع بعد از انتظار شدید مردم امام جمعه محترم نی ریز در محل مسجد حضور یافت و نماز مغرب و عشاء در این مسجد توسط نماز گزاران اقامه شد .

امام جمعه نی ریز در این برنامه باشکوه ضمن تشکر از حضور پرشکوه نمازگزاران و تایید قبله صحیح به ایراد سخن پرداخت و گفت : خداوند را شاکرم که مقدماتی را فراهم نمود تا قبله های نماز مشخص شود وخداوند نیز در سایه وحدت و همدلی برکاتش را انشاء الله برای ما مردم نی ریز نازل نماید .

وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی که در شهر انجام شده قرار براین است که در چند  تا از مساجد شهر توسط عزیزان نماز جماعت خوانده شود و قبله صحیح و درستی که تعیین شده ما نیز به همان قبله نماز بخوانیم . تا ان شاء الله توهمی هم نباشه که بگن با دو قبله نماز خوانده می شود و از اول هم همین بوده . حالا هم از این به بعد همین خواهد بود . البته آن زمان سابق هم طبق قبله هایی که داشستند نماز انها صحیح بوده ولی الان که وسایل جدید و بهترو دقیق تر آمده و قبله صحیح با سال نوری مشخص می شود نماز بایستی با قبله صحیح خوانده شود . و شما نیز بایستی در ساخت منازل خود مسله قبله را لحاظ کنید .

امام جمعه نی ریز با اشاره به اینکه بایستی کاری کنیم تا بعضی ها خیال نکنند نی ریز شهر ذو قبلتین است . افزود افرادی در داخل و یا خارج از شهر از صحبتهای آقایان این جوری استنباط کرده اند که شهر نی ریز دارای دو قبله است و دو جور نماز می خوانند و شما امروز نشان دادید همه ما به سوی یک قبله نماز می خوانیم و این امر نشانگر این است که شهر یکپارچه و یک قبله دارد و شهر ذوقبلتین نیست . و تنها در اسلام یک مسجد وجود دارد که دو قبله دارد و آن مسجد ذوقبلتین در مدینه منوره است .

امام جمعه نی ریز خاطر نشان کرد اختلاف در شهر هیچ وقت اختلاف در قبله نبوده و نیست و قبله قبله بوده و حالابه خاطر حرکت کره زمین یک چند درجه ای فرق می کند و همه هم به یک سمت نماز می خوانند . و ما آنچه وظیفه امان است را انجام می دهیم و قبولش هم در دست اوست .

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر و مراسمات جشن پیروزی انقلاب در مساجد و تقارتن آن با برنامه های اقامه نماز جماعت مساجد گفت :  از همگان می خواهم  تا در برنامه اقامه نماز و تعییین قبله صحیح که در مساجد شهر برگزار می شود شرکت  با شکوه داشته باشید و انشاء الله با هم دلی و هماهنگی ایجاد شده هر مسئله ای قابل حل است و امیدوارم همه ما در یک مسیر حرکت کنیم و وحدت داشته باشیم و خدای ناکرده قدمی را برنداریم که مورد رنجش خاطر امام زمان (ج) شود و از امام خامنه ای تبعیت نماییم.

امیری فرماندار نی ریز هم در پایان اقامه نماز جماعت و تعیین قبله صحیح به ایراد سخن پرداخت و از اتحاد و همدلی مردم و روحانیت معظم تقدیر و تشکر کرد .