23 آذر ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری :

در باب کاندیداهای نمایندگی مجلسٰبنده با امام جمعه محترم هماهنگ بوده و هستم و در سنوات قبل برخی افراد که خود مردم آنها را به خوبی می شناسند در این خصوص کارشکنی نمودند . 

دومین نماز وحدت و تعیین قبله صحیح با حضور گسترده مردم فرماندار ریاست دادگستری و فرمانده سپاه ناحیه نی ریز در محل مسجد کوی سجاد (ع) به امامت آیت الله فقیه امام جمعه نی ریز اقامه شد .

حاج سید مهدی فال اسیری در این مراسم باشکوه با تاسی از کلام خدا که می فرماید:قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَىافزود : خداوند می فرماید کارهایی را که می خواهید انجام دهید نیاتشان برای خدا باشد چه انفرادی باشد و چه دسته جمعیو اگر اینجور باشد شیاطین راهی در آن پیدا نمی کنند و برکات خداوند نازل خواهد شد .

وی خاطر نشان کرد خدا را شاکرم که با کمک امام جمعه محترم توانستیم یکی از مسائل مهم شرعی که همان تعیین قبله صحیح است  را در این شهر حل و فصل نماییم .

وی با اشاره به اینکه همگی بایستی در رعایت مسائل شرعی خود از روحانیت طبعیت کنند افزود : هیچ کس در مسائل شرعی مردم حق ندارد دخالت کند .

حاج سید مهدی فال اسیری با اعلام ختم قائله بحث قبله در شهر از نمازگزاران خواست در برنامه های تعیین شده قبله صحیح و اقامه نماز حضور باشکوه داشته باشند .

مسئول حوزه علمیه امام مهدی (عج) نی ریز با اشاره به مسائل سیاسی شهر خاطر نشان کرد : در باب کاندیداهای نمایندگی مجلسٰبنده با امام جمعه محترم هماهنگ بوده و هستم و در سنوات قبل برخی افراد که خود مردم آنها را به خوبی می شناسند در این خصوص کارشکنی نمودند . 

 ایات الله فقیه امام جمعه نی ریز هم در پایان مراسم با ابراز خوشحالی از درخواست حاج سید مهدی فال اسیری مبنی بر اقامه نماز جماعت و تعیین قبله صحیح گفت : همگی از این پس به قبله صحیح عمل کنند و نماز واحد را اقامه نمایند .

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه پر فروغ فجر و جشنهای مردمی افزود : ما بایستی با وحدت و اتحاد و همدلی تبلیغات سوء دشمن را خنثی و اهداف مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی را تقویت نماییم .

امام جمعه نی ریز ضمن دعوت جوانان به مراسمات ملی و مذهبی شهر خاطر نشان کرد : همگی بایستی تلاش کنیم حوزه های علمیه را تقویت نماییم .خیلی از افراد می گویند حکومت دست علماست . بله حکومت دست مقام معظم رهبری است او یک نفر است بقیه مراجع هم نگه دارنده طلاب و حوزه های علمیه هستند که در خدمت مردمند و اگر هر دوی حوزه های علمیه برادران و حوزه علمیه خواهران شهر را شما مردم تقویت کنید و طلابی خوب و توانمند تربیت شوند به نفع شما و شهرستان خواهد بود .اگر چه حوزه های علمیه هزینه های سنگین دارد و اگر کمک مالی و معنوی به حوزه های علمیه نشود نبایستی توقع داشت که در همه مدارس و حسینیه ها و مساجد پیشنماز باشد .شما مردم اگر می دانید که فرزندتان توان و استعداد طلبه شدن را دارد به حوزه های علمیه معرفی کنید و به فرمایش حاج آقا فال اسیری خمس بچه های خود را به حوزه های علمیه معرفی نمایید تا پس از درس خواندن برای شما مردم خدمت کنند . ما در پایه اول نه پارسال و نه امسال هیچ طلبه ای نداشتیم . یادم است که مرحوم آقای فال اسیری که در نی ریز تشریف داشتند پایه ده هم را خودشان تدریس می کردند و حال که ایشون به رحمت خدا رفتند ماهم به دنبال آنها می رویم .

امام جمعه نی ریز همچنین از مردم خواست  تا با پرهیز از هزینه های کزاف در زندگی بخشی از مال خود را که خمس تشکیل می دهد را بپردازند .

حضرت الله فقیه امام جمعه نی ریزدر پایان ضمن اشاره به اینکه عزیزان در این شهر خون دل خوردند و زحمت کشیدند و در زمان پهلوی اول و دوم با آن شرایطی که در شهر ما حاکم بود دشمنان دین را از این شهر بیرون نمودند اشاره کرد: ما نیز بایستی همانند مرحوم فال اسیری بزرگ که با پای پیاده از بازار با جمع زیادی  از مردم حرکت می کردند  و در محل مسجد ولی عصر به اقامه نماز می پرداختند تا سنگری باشد برای مبارزه با بهائیت . ما نیز با حضور گسترده خود در مراسمات دینی و سیاسی و مذهبی  دشمنان خود را مایوس نمائیم و به آنها بفهمانیم که ما نیز همون طور که جناب آقای فال اسیری برای ما احترام قائل هستند ما نیز برای ایشان احترام قائلیم و از قبل نیز همین طور بوده و ما در بیشتر مسائل شهر با هم در تماس بوده و نظر یکدیگر را جویا می شدیم .