23 آذر ,1396

با حضور حجت الاسلام حاج سید مهدی فال اسیری

آغاز مسابقات قرآن، نماز و عترت با شرکت دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در شهرستان نی‌ریز

زارع معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش نی‌ریز در حاشیه دیدار حاج سید مهدی فال اسیری از حوزه‌های امتحانی این شهرستان گفت: مسابقات دانش‌آموزی قرآن، نماز و عترت در مرحله آموزشگاه با حضور 5700 دانش‌آموز و مرحله شهرستانی با شرکت 2100 دانش‌آموز آغاز شد.

قاسم زارع با اشاره به اینکه در این مسابقات دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم حضور دارند، افزود: دانش‌آموزان در رشته‌هایی نظیر قرائت قرآن، حفظ قرآن، احکام، انشای نماز، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان و... به رقابت می‌پردازند.

وی بابیان اینکه این مسابقات تا 18 بهمن‌ماه ادامه می‌یابد، اضافه کرد: نفرات برتر هر رشته از بین دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه به مرحله مناطق هم‌جوار که با حضور شهرستان‌های استهبان - نی‌ریز - آباده و ارسنجان که در شهرستان ارسنجان در تاریخ 20/12/ 83 برگزار می‌شود راه پیدا می‌کنند.

معاون پرورشی و تربیت‌ بدنی آموزش‌وپرورش نی‌ریز ادامه داد: مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان نیز در مرحله شهرستانی از 28 بهمن‌ماه به مدت چهار روز برگزار می‌شود.

  زارع افزود: دانش‌آموزان در این بخش در رشته‌های سرود، نمایش و نمایشنامه  خوانی به رقابت خواهند پرداخت.

 وی هدف از برگزاری این مسابقات را آشنایی بیش‌ازپیش دانش‌آموزان با مسائل  اعتقادی، دینی، فرهنگی و هنری عنوان کرد

 حاج سید مهدی فال اسیری هم ضمن حضور در آزمون‌های امتحانی دانش‌آموزان  دختر و پسر از نزدیک با فعالیت‌های قرانی و فرهنگی آموزش‌وپرورش آشنا شد.

 وی خطاب به مسئولین برگزاری این دوره از مسابقات گفت: تمسک به قرآن کریم و  ولایت جامعه را به سعادت می‌رساند و وظیفه ماست تا با آموزش صحیح قران  جوانان و نوجوانان را با کلام وحی آشنا کنیم.