23 آذر ,1396

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی فال اسیری:

این شهر به بر خود می‌بالد که در دوران انقلاب دو شهید برای

به ثمر نشستن انقلاب تقدیم نموده است

حاج سید مهدی فال اسیری به همراه تنی چند از بانوان نمازگزار مسجد جامع امام مهدی (عج) ضمن حضور در منزل خواهران شهیده صفا حقیقی از مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی تجلیل کردند.

در این دیدار ویدا حقیقی خواهر شهیده به بیان خاطراتی از مبارزات انقلابی صفا حقیقی پرداخت.

وی گفت: شهیده خانم صفا حقیقی، شانزدهم شهریورماه 1313 در نی‌ریز، در خانواده‌ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشودتحصیلات مقدماتی خود را تا ششم ابتدایی در دبستان آزرم نی‌ریز و دوران متوسطه را در دبیرستان نزهت با موفقیت پشت سر گذاشت. بعد از گذشت چندین سال از زندگی خود، سنت رسول خدا «ص» را احیاء و ازدواج کرد. ثمره این ازدواج نیز دو فرزند دختر بود که خداوند به وی عطا نمود. وی از مبارزین و مجاهدین فعالی بود که در شب‌های ظلمانی حکومت منفور پهلوی، برای رسیدن به سحر انقلاب اسلامی، آنی از پای ننشسته و مبارزه کرد. وی (خانم صفا حقیقی) با برگزاری جلسات مذهبی، فرهنگی و پخش اعلامیه‌ها و نوارهای سخنرانی حضرت امام خمینی «ره» در بیداری مردم، در شهرهای خرمشهر و خصوصاً در شیراز اثرگذار بود. حرکت‌های روشنی‌بخش ایشان باعث شد تا مأمورین دستگاه‌های امنیتی او را زیر نظر داشته و در پی فرصتی مناسب بودند تا وی را از سر راه بردارند؛ که بالاخره در سپیده‌دم انقلاب اسلامی در مانور شهری که برای ایجاد رعب و وحشت، توسط نیروهای امنیتی در شیراز برگزارشده بود، شب‌هنگام ساعت 5:30 نیمه‌شب  6 تیرماه 57 نارنجکی آتش‌زا به درون منزل ما که در شیراز بود پرتاب کردند که وقتی دیدم خواهرم فقط فریاد می‌کند و می‌گوید یا فاطمه یا فاطمه سریع با خودروی که با یک پلیس از ساواک به در خانه ما رسیده بود او را به بیمارستان نمازی انتقال دادیم ولی متأسفانه به دلیل شدت جراحات وی را به تهران انتقال دادند که پس از سه روز در آنجا به شهادت رسید.

وی افزود: شبانه جنازه شهیده صفا حقیقی را به نی‌ریز منتقل نموده و با حضور گسترده مردم که با چراغ طوری در گردنه نی‌ریز تجمع کرده بودند با حضور حاج سید محی‌الدین فال اسیری نماز میت اقامه و بدن وی با حضور مأمورین ساواک ساعت 2 شب دفن شد و فردای آن روز با حضور مرحوم حاج‌آقا ابطحی مراسم ترحیم همراه با شعار علیه رزیم ستم‌شاهی انجام و مبارزات مردم نی‌ریز در آن روز آغاز شد.

حاج سید مهدی فال اسیری هم در این دیدار ضمن اشاره به اینکه این شهر به خود می‌بالد که در دوران انقلاب اسلامی دو شهید (شهید خلیل اصغری و شهیده صفا حقیقی) برای به ثمر نشستن انقلاب تقدیم نموده است ارج نهادن به مقام شامخ شهدا را ارزشی بزرگ برشمرد و افزود بایستی همگان تلاش کنیم ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم.