29 بهمن ,1396

در راستای تقویت وحدت در نی‌ریز و در ششمین نماز قبله صحیح

امام‌جمعه رئیس مجمع معظمین شعائرالله نی‌ریز شد

سخنان صریح امام‌جمعه خطاب به مسئولین

 

کاری کنید که مردم از حکومت راضی شوند، اگر خدایی نکرده با مردم طوری رفتار کنید که مردم از حکومت زده شوند، مثل این است که امام زمان را زشت می‌کنید

ششمین نماز وحدت همراه با تعیین قبله صحیح با حضور باشکوه مردم به امامت آیت‌الله فقیه امام‌جمعه نی‌ریز در مسجد امام محمدباقر(ع) نی‌ریز اقامه شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین فال اسیری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ائمه جماعات در مساجد، پیشوایان و مسئولین مسجد هستند، بیان داشت: عمران مساجد در تردد در مسجد و  مسجد محوری است. انشا... به برکت دهه فجر همه مساجد به خانه عالم و خادم رسیدگی کنند.

مسئول حوزه علمیه امام مهدی(عج) افزود: خدمت آیت‌الله فقیه عرض شد، اگر موافقت نمایید، مسئولیت و ریاست مجمع معظمین شعائرالله را تقبل فرمایید تا انشا... در مراسمات مذهبی بتوانیم یک تجمع باشکوهی که مجتمع بر تمام شهرستان باشد به وجود آید. ایشان نیز لطف کردند این ریاست را قبول کردند به میمنت و مبارکی انشا...

وی ادامه داد: انشا... اولین جلسه برنامه‌ریزی هم هفته آینده با هماهنگی امام‌جمعه و با حضور مسئولین مساجد و هیئت برگزار خواهد شد.

در ادامه آیت‌الله فقیه با اشاره به وضعیت نامناسب مساجد نی‌ریز در دوران پهلوی اظهار داشت: الآن باید خوشحال باشیم که مساجد زیاد شده و روحانی هست. اگر حوزه‌های علمیه تقویت شود، این مساجد هم احیا می‌شوند.

امام‌جمعه نی‌ریز تأکید کرد: باید جلو فساد گرفته شود، افرادی که مسلط می‌شوند باید دین داشته باشند، هر مسئولی که دین دارد، احساس مسئولیت می‌کند. وقتی دین ندارد، هیچ ارزشی هم ندارد.

وی با تأکید بر لزوم وحدت و یکپارچگی بین مردم و مسئولین خطاب به مسئولین تصریح کرد: کاری کنید که مردم از حکومت راضی شوند، اگر خدایی نکرده با مردم طوری رفتار کنید که مردم از حکومت زده شوند، مثل این است که امام زمان را زشت می‌کنید. حواستان باشد اگر دل مردم را به دست آوردید، دل امام زمان را هم به دست آورده‌اید.

آیت‌الله فقیه ادامه داد: رضایت مردم را به دست آورید، مردم فقط نسبت به‌سلامت راضی‌اند، 70 درصد آمارها نشان می‌دهد که مردم راضی‌اند ولی نسبت به مسائل دیگر برعکس، باید عامه مردم به حکومت راضی باشند. اگر تابع رهبرید به مردم کمک کنید.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بیان داشت: این مذاکرات اتمام‌حجت است. ما امیدی به مذاکرات نداریم. امیدمان به خداست. مسئولین به حرف رهبر در مورد اقتصاد مقاومتی واقعاً عمل کنند، اگر 20 سال پیش به صحبت‌های رهبری گوش‌داده بودید، الآن هیچ وابستگی به نفت نداشتیم.

وی تأکید کرد: هر فسادی در جامعه باشد، وظیفه روحانیت است برخورد کند. کسی نگوید چرا دخالت کردید. مسئول امربه‌معروف و نهی از منکر علما هستند. باید جلو منکر گرفته شود. هر کس می‌خواهد خوشش بیاید هر کس هم می‌خواهد بدش بیاید.

امام‌جمعه نی‌ریز در پایان گفت: باید با منکر مبارزه کرد، معروف را احیا و دین را ترویج تا جماعت شما قوی شود.

 

گفتنی است پیش‌ازاین ریاست مجمع معظمین شعائرالله را حجت‌الاسلام سید مهدی فال اسیری بر عهده داشت. این مجمع در راستای اتحاد هیئت مذهبی نی‌ریز تشکیل‌شده و به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده مراسمات مذهبی را برگزار می‌کند.