29 بهمن ,1396

هشتمین نماز وحدت همراه با تعیین قبله صحیح با حضور با شکوه مردم به امامت آیت الله فقیه امام جمعه نی ریز در مسجد امام خمینی (ره)  نی ریز اقامه شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین فال اسیری با اشاره به اینکه در طول تاریخ قران کریم می فرمایند : انسانهایی بودند که بهانه جویی می کردند و مطلب را درخواست می کردند و اما وقتی که این مطلب انجام شد اولین منکرش خودشون بودند . یکی از بارزترین اتفاقاتی که در تاریخ افتاده  و قرآن آن را متذکر شده است بعثت رسول گرامی اسلام (ص) است .

قرآن می فرماید قبل از ظهور و بعثت حضرت بعضی ها بهانه می کردند و می گفتند که اگر پیامبر آخر الزمان بیاید ما در خدمت او خواهیم بود . و تمتم این مشکلات از این است که پیامبر آخر الزمان نیامده است .در حالی که در کتابهای قبل خداوند آنقدر نشانه های آخر الزمان را روشن و واضح اعلام فرموده بود . همان طوری که فرزند و پدر همدیگر را می شناسند حال آنکه هیچ پدری فرزندش را اشتباه نمی گیرد و هیچ فرزندی پدرش را . آنقدر شناخت داشتند نسبت به رسول آخر الزمان . قرآن می فرماید وقتی که پیامبر مبعوث شد و به رسالت رسید با وجودی که همه مردم می شناختند باز آن را انکار کردند .

حاج سید مهدی فال اسیری وجود وحدت همدلی بین مردم و روحانیت را در سطح شهر امری طبیعی و واضح عنوان کرد و گفت : افرادی که تا دیروز شعار سر می دادند که تمامی بدبختیهای شهر از روحانیت است . در همین جا عرض می کنم که دکتر ذکایی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سریعتر بخشهای سی سی یو و آی سی یو بیمارستان را گسترش بدهند تا بتوانند آن افراد را بستری کنند .

وی افزود : اگر آدم نتواند بر حرف های مکتوبش هم بایستد دور از مردانگی است .

وی با بیان اینکه در مسائل کلان شهر بنده با امام جمعه هیچ وقت هیچ گونه مشکلی نداشته ایم و تاکنون در چند مورد با هم اعلام حمایت کرده ایم .خاطر نشان کرد : خوب چه شد و چه کسانی کار شکنی کرده اند .

حاج سید مهدی فال اسیری گفت : الان هم گوشه و کنار شنیده می شود که آی این ظاهری است و این 4 روز دیگه می زنن به هم . مگر دکان بقالی است مگر دعوا سر خدای ناخواسته چیزی بوده که به هم زدنی باشه .

وی افزود : به کوری چشم اونهایی که نمی توانند ببینند بعد از برنامه مهم 22 بهمن به پیشنهاد خود آقا (امام جمعه) هفته ای یک شب در مساجد شهر نماز جماعت به صورت چرخشی برگزار خواهیم کرد .

و آنها بدانند این قصه از اون قصه های که بعضی ها خیال می کنند نیست وشما انشاء الله همچون جوری که به دنبال امام راحل به صورت متحد و منسجم حرکت کردید و اون غولی که پشتیبانی می شد هم از طرف غرب و هم از طرف شرق اون غول را شکستید و به افتزاح کشاندید و پرچم آمریکا را امام راحل به پشتوانه شما مردم به آتش کشید. در راهپیمایی 22 بهمن نیز نشان دهید که پشت سر روحانیت بوده و هستید .

وی ضمن تشکر از حضور فرماندار نی ریز در این مراسم گفت : در مقیاس شهرستان با توجه به با لا بودن استعدادهای بزرگ شهر در تمامی زمینه ها در جهت گسترش شهرستان بایستی تلاش کرد . که با توجه به وحدت و همدلی که ایجاد شده تلاش خواهیم نمود با همدلی که با امام جمعه محترم انجام خواهیم داد  این عقب ماندگی سی و چند ساله را با برنامه ریزی دقیقی ظرف مدت 2 الی 3 سال آینده  جبران نماییم .

جاج سید مهدی فال اسیری در سخنان خود گریزی هم به مسائل روز کشور و در پیش بودن مراسم سالگرد 22 بهمن زد و گفت : بعضی مواقع حرکت هایی هستند که اثرات آن بعدا ظاهر می شود  . در حالی که دشمنان اسلام با تمام وسایل و تجهیزات خود در حال رسد کردن هستند تا ببینند مردم ایران چه مقدار پشتیبان انقلاب خود هستند و آیا با بالا رفتن قیمت نفت و قیمتهای مسکن و کمبود شغل و .... از انقلاب دست می کشند و اگربه این نتیجه برسند که این فشار ها اثر گذار است به کار خود ادامه می دهند تا مردم را از نظام و اسلام دل سرد نمایند .

وی خاطر نشان کرد : حضور گسترد مردم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن قدرت بالندگی ما در برابر نظام است .

وی از همگان خواست به صورت گسترده در مراسم یوم الله 22 بهمن که از مسجد ولی عصر (عج) شروع می شود شرکت نمایند .