29 بهمن ,1396

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید مهدی فال‌اسیری در جمع مردم شهر مشکان در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن

امام این امت تمام امتحانات و تمام ابتلائات را پشت سر گذاشت تا به مقام امام امت رسید

حاج سید مهدی فال اسیری که به دعوت حجت‌الاسلام فتاحی امام‌جمعه شهر مشکان جهت حضور و سخنرانی در مراسم یوم‌الله 22 بهمن در جمع مردم شهیدپرور این شهر دعوت‌شده بود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب گفت: شهدا به نمایندگی از طرف همه امت رفتند که در پیشگاه الهی و در حضور رسول گرامی اسلام که شاهد بر امت است؛ شهادت دهند که هم امام و هم امت، راه خود را صحیح پیدا کردند و دقیق اجرا کردند.

ایشان ضمن تشریح پیوند ناگسستنی امام راحل و امت ایشان افزود: امام این امت تمام امتحانات و تمام ابتلائات را پشت سر گذاشت تا به مقام امام امت رسید. از انواع و اقسام کارشکنی‌ها و حتی اتهامات، همه این‌ها به‌خوبی قبول شد تا جایی که دردادن فرزند، آن‌هم بهترین فرزندش، مجتهد مسلم و به قول امام، امید آینده اسلام، او را در طبق اخلاص گذاشت و به پیشگاه راه اباعبدالله‌الحسین که همان راه قرآن بود تقدیم کرد و از بوته امتحان الهی سربلند بیرون آمد. در اینجا بود که عقلای قوم، حضرت آیت الله‌العظمی حاج‌آقا روح‌الله خمینی را مصداق بارز آیه وَ اِذِ ابتَلی اِبراهیمَ... یافتند و از آن روز بود که به ایشان لقب امام خمینی داده شد. در باب امت که به‌خوبی وظیفه خود را اجرا کردند و ایفا کردند آنچه را که خدا بر آن‌ها واجب کرده بود. فقط یک جمله از امام رضوان‌الله تعالی علیه عرض کنم و آن این‌که امام (ره) در تعریف شما و پدران و برادران و مادران و خواهران شما فرمود: امتی که من دارم؛ رسول‌الله هم نداشتند؛ سایر ائمه هم نداشتند.

 مسئول حوزه علمیه امام مهدی(عج) شهرستان نی‌ریز ضمن مقایسه اتفاقات صدر  اسلام با رویدادهای انقلاب و   حوادث بعد از رحلت حضرت امام(ره) بیان داشت: من یک  جمله را خدمتتان عرض کنم که قدر خودتان را    بدانید. رسول  گرامی اسلام (ص) بعد از  23 سال زحمت و ابلاغ پیام الهی روزی که دیده از جهان بربست  جمعیت کثیری  مسلمان شده بودند. این جمعیت کثیر در موقع وضو گرفتن رسول‌الله آب دست رسول‌الله  را  برای تبرک  می‌بردند؛ تا جایی که یک قطره آب بر روی زمین نمی‌ریخت. حالا همین  امت رسول‌الله در آن  آخرین لحظه شما  ببینید با وصیت و سفارش و راه رسول‌الله چه‌کار  کردند. امام صادق (ع) می‌فرماید: آیا  آن‌هایی که جمع شدند و  سقیفه را تشکیل دادند؛  بعد از رسول‌الله جانشین انتخاب کردند؛ کسی را انتخاب کردند  که رسول‌الله می‌خواست؟  این از امت رسول‌الله. ولی شما چه‌کار کردید؟ شما بعد از ارتحال امام رضوان‌الله  علیه، خبرگانتان، منتخبینتان،  کسانی که مجتهد بودند و شما انتخابشان کرده بودید، تقوایشان را و ورعشان را و  دینشان را و شجاعتشان را  امتحان کرده بودید و قبول داشتید، این‌ها آمدند جمع شدند و شخصیتی را انتخاب کردند برای جانشینی امام رضوان‌الله که همان کسی بود که امام می‌خواست و کسی بود که دقیقاً رهرو راه او بود و پیاده کننده تمام منویات امام رحمت‌الله‌علیه، یعنی حضرت امام خامنه‌ای.

ایشان در پایان خطاب به راهپیمایان 22 بهمن‌ماه گفت: شما ملت، با این فهم و بصیرت و درک و عمل و با این‌چنین امام، قطعاً باید تمام شیاطین دنیا دشمن شما باشند. دشمنی تمام شیاطین دنیا با شما و امام شما طبیعی است؛ چون هیچ‌وقت بادل، با حق جمع نخواهد شد. لذا عزیزان، باید آماده بود؛ مستعد بود که هرگونه دفاعی، در هر زمان و مکانی از فرمایشات مقام معظم رهبری را بادل و جان پذیرفت و ما باید این را به دشمن اعلام کنیم و در این شعارهایی که شما می‌دهید؛ همین‌ها بازدارنده دشمن است؛ ناامیدکننده دشمن است؛ بر هم زننده تمام برنامه‌های کثیف و ضدانقلاب و اسلام و تشیع دشمن است. 

پس از سخنرانی حاج سید مهدی فال اسیری قطعنامه راهپیمایی امسال قرائت شد و جمعیت حاضر ضمن به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل با شعارهای الله‌اکبر حمایت خویش را از بندهای قطعنامه اعلام داشتند.