23 آذر ,1396

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی فال اسیری:

آغوش روحانیت باز است؛ و اگر کسی هم اشتباهی کرده قابل‌بخشش است و بخشیده می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی فال اسیری در دهمین برنامه اقامه نماز وحدت و تعیین قبله صحیح که در مسجد امیر المومنین(ع) برگزار شد گفت: با عنایت خداوند و هماهنگی که امام‌جمعه محترم خواهند کرد هفته‌ای یک‌شب دریکی از مساجد به‌صورت چرخشی نماز وحدت اقامه خواهد شد تا همه آن‌هایی که فکر می‌کنند که این‌ها بازی است هم یقین پیدا کنند.

 

 وی با قرائت این شعر که "صدبار بدی کردی و دیدی ثمرش را خوبی چه بدی داشت که یک‌بار نکردی" ادامه داد: آغوش روحانیت باز است 

و اگر کسی هم اشتباهی کرده قابل‌بخشش است و بخشیده می‌شود "الیوم المرحمه" وقتی‌که روحانیت با پشتیبانی این ملت حرکتی را آغاز کرده قرار نیست ما بخواهیم سقوط کنیم، قرار نیست کسی را بخواهیم نابود کنیم نه.ان‌شاءالله عزیزانی که می‌توانند در عمران و آبادی مادی و معنوی شهرستان نقش داشته باشند تشریف بیاورند منتها قرآن برای وحدت شرط معین کرده و فرموده است: "تعالوا الی کلمه سواء بیننا و بینکم " یک‌کلمه‌ای ما داریم که همه ما آن را قبول داریم. بیاییم برای قبول داشته‌هایمان بایستیم. البته قطعاً انسان‌ها باهم موارد اختلافی هم دارند. همه آن‌هایی که در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند اصل انقلاب را قبول دارند. این‌یک نقطه وحدت، امام امت بنیان‌گذار این نظام را همه ما قبول داریم، مقام معظم رهبری را هم که سکان‌دار و بنیان‌گذار این حرکت عظیم سازنده و تداوم‌دهنده و مجدِد اسلام و تشیع است همه ما قبول داریم. پس بیاییم بر همین موضوعات وحدت کنیم و گذشته‌ای را که به بهانه‌های مختلف شهرستان ما را عقب انداختند جبران کنیم و جلوی تکه و پاره شدن شهرستان را بگیریم. شما ببینید آباده را یک‌جور دارند می‌برند، بخش پشتکوه را جور دیگر، بخش قطرویه را طوری دیگر تحریک می‌کنند. همه این‌ها به دلیل این زمینه‌ای است که متأسفانه خودشان به وجود آوردند. لذا با آقا(امام‌جمعه محترم) هماهنگ کردم و ایشان هم فرمودند: "حرف من هم همین است. ما با هیچ‌کس خصومت شخصی نداریم و آغوش روحانیت باز است ".

  مسئول حوزه علمیه امام مهدی(عج) در پایان اضافه کرد: تأکید می‌کنیم که: بیایید بر سر اصولی که گفته شد و باهم در آن‌ها مشکلی نداریم وحدت کنیم. بیایند همه کمک کنیم تا ان‌شاءالله شهری نمونه داشته باشیم.