23 آذر ,1396

اهم مطالب بیان شده در دعای ندبه مسجد الجواد توسط حاج آقا سید مهدی فال اسیری

کافی است رهبری کمی پرده‌ها را کنار بزند،آنگاه خائنین به ملت باید با لباس و آرایش زنانه فرار کنند

حاج آقا سیدمهدی فال اسیری در دعای ندبه به صحبت در مورد بصیرت و این‌که نقش بصیرت در موفقیت جوامع بشری چیست و مواردی که انسان با بصیرت موفق شده و یا با چشم پوشی از بصیرت ، با سطحی نگری و تبعیت از احساسات، نابود شده است پرداختند. ایشان فرمودند: در طول تاریخ زیاد داشتیم جریاناتی که اگر بصیرت بوده؛ موفقیت هم به دنبالش بوده و هر کجا که از بصیرت فاصله گرفته شده تبعات آن هم دیده شده است.

درذیل به اهم بیانات ایشان می پردازیم:

*یکی از مواردی که در مساله بصیرت خیلی نقش دارد؛ بحث دشمن شناسی و موقعیت شناسی است. انسان باید دوست را از دشمن تشخیص دهد. دشمن شناسی جزء اولین لوازم بصیرت است. قرآن می‌فرماید با دشمنانی که دشمنی آن‌ها به دلیل قالوا ربناالله هست دوستی نکنید و به این‌ها اعتماد نکنید. این‌ها نشستند تا شما لحظه‌ای غافل شوید؛ هجوم بیاورند و شما را نابود کنند و یا تابع خود کنند.

* بعضی وقت‌ها انسان نگاه می‌کند می‌بیند کسانی که از قیافه و لباسشان این‌گونه برمی‌آید که باید با قرآن آشنا باشند؛ بیگانه‌ترین افراد به قرآن هستند. از یک طرف دست دراز می‌کنند به طرف دشمنان اسلام و قرآن و کشور و انقلاب و از طرف دیگر می‌بینیم با شعار تبعیّت از رهبری، عملاً خلاف فرامین ایشان حرکت می کنند.

 

* در زمان جنگ تحمیلی، دولتی بر این مملکت حاکم بود که تمام نقصان‌ها و کم‌کاری‌ها و بی‌مدیریتی‌هایش را به پای جنگ می‌نوشت. تمام دزدی‌ها، سوءمدیریت‌ها و سوء نیت‌ها را. فشارهایی را که بر مردم مظلوم انقلابی وارد کردند و سرمایه‌هایی را برای خود انباشته کردند تا هر روزی که این ملت بیدار شد از این سرمایه‌های دزدی علیه امّت استفاده کنند. منتها این ملت بیدار هستند؛ حواسشان جمع است؛ دشمن را خوب می‌شناسند.

* این ملت دفعه اولش نیست که تحت فشار قرار می‌گیرد که صدایشان را در بیاید و علیه انقلاب حرکت کنند. هر چه فشار زیادتر شود تحمل می‌کنند؛ ولی هر موقع که تحملشان تمام شد قطعا علیه انقلاب حرکت نمیکند؛ آن‌ها به جایگاه اصلی خود حمله نمی‌کنند؛ بلکه ریشه عاملان اصلی را قطعا قطع خواهند کرد.

* قبلا هم این موارد را داشتیم در زمان بنی‌صدر چه فشارهایی به این ملت می‌آوردند. بعد مردم چه کردند؟ یقه امام را گرفتند؟ نه. کافی است رهبری کمی پرده‌ها را کنار بزند که هر لحظه‌ای که لازم شود این کار را می‌کنند. هر موقع پرده‌ها را کنار زد و مردم دیدند؛ آن وقت کسانی که خیانت کردند و قصد توطئه علیه این نظام و انقلاب را داشتند؛ باید با لباس زنانه و آرایش زنانه فرار کنند.

*الان یکی از توطئه‌هایی که توطئه گران دشمن اسلام و انقلاب و تشیع، این‌ روزها شروع کردند؛ این هست که فشارها و نابسامانی‌هایی را تحمیل کنند به این ملت و مملکت را به هم بریزند. مگر در سال 88 از این ملت چه می‌خواستند؟ می‌خواستند در خیابان‌ها بریزند و انقلاب را سرنگون کنند؛ بعد هم امثال رضا پهلوی با رای مردم تشریف بیاورند این‌جا. خیلی باید مواظب باشیم. ملت ما اگر گرسنگی هم بکشد؛ علیه خودش برنمی‌گردد.

*امام رضوان الله در تاریخ 23/5/66 فرمودند: " رسانه‌های گروهی و آمریکا هر چه داد و فریاد کنند؛ فایده ندارد و به حمدلله الان برق این مسائل در همه جای دنیا جلوه کرده و هر چه می‌خواهند داد و فریاد بزنند.

*حضرت امام میفرمودند:من سابق یک وقتی می‌گفتم اگر این‌ها بخواهند مرا مفتضح  کنند تعریف کنند. این که بدگویی می‌کنند بیشتر مردم توجه می‌کنند؛ برای این‌که شما اگر دستتان را به دریا هم بزنید نجس می‌شود. (بعضی‌ها افتخار می‌کنند با این‌ها دست بدهند و قدم بزنند). شما اگر تعریف از من بکنید؛ مردم همه مخالفت می‌کنند. اما خدای تبارک و تعالی خواسته است که این‌ها دشمنی کنند تا این که مردم مجهز شوند." این دید امام، این بصیرت امام، این راه‌گشایی امام هست.  صحیفه، جلد20، صفحه 142

*امام خامنه‌ای فرمودند: رحمت خدا بر امام بزرگوار ما که می‌فرمود: از دشمنی دشمن، از دشنام دشمن نترسید. وقتی او از شما بدگویی می‌کند؛ اخم می‌کند و دشنام می‌دهد؛ بدانید که شما یک کار بزرگی انجام داده‌اید یا دارید انجام می‌دهید و او ناراحت است. این را مقام معظم رهبری از امام نقل می‌کنند. می‌فرماید: از این بترسید که از شما تعریف کنند. اگر دشمن از شما تعریف کرد این نشان دهنده این است که شما یک کار بزرگی به نفع او انجام داده‌اید.

*الان به هر دلیلی، حقوق بعضی‌ها بالا و پایین شده است. ان‌شاءالله که اشتباه شده ولی این‌ها نباید باعث تجمع شود. در هر صورت باید مردم هر حرفی دارند بزنند. مگر نمی‌گوییم دولت مردمی است؟ مگر نمی‌گوییم ما انتقادپذیرترین دولت‌ها هستیم؟ مگر نمی‌گوییم ما راست‌گوترین هستیم؟ اگر دیدیم که مثلا اعلام کردند تورم صفر درصد شده و دیگر چیزی گران نشده؛ ولی شما رفتید و گرانی دیدید؛ این‌ها باعث نشود خدای نخواسته زمینه‌ای درست کنیم که دشمن بتواند از ما سوءاستفاده کند و ما را روی همان ریلی بیندازد که آن‌ها می‌خواهند.

*عزیزان ریل‌گذاری کردند؛ جدید هم نگذاشتند. چند دفعه خواستند مردم را روی این ریل بیندازند ولی به حول قوه الهی با عنایت امام زمان و با قدرشناسی که این ملت از رهبرشان داشتند؛ چه رهبر فقید انقلاب و چه رهبر معظم انقلاب، چون شکرگذار بودند نسبت به رهبری، آن وقت هم خداوند عنایت کرد و آن‌ها روی ریل پیش طراحی شده این‌ها نیفتادند. این ریل‌ها را همان اول انقلاب کاشتند. چند بار خواستند مردم را روی این ریل بیندازند و از مسیر اصلی خارج کنند؛ خداوند بصیرت داد؛ ملت چشم‌هایشان باز شد و آمدند درون اتوبان انقلاب. الان هم همین‌گونه خواهد شد.

*هم خودمان، هم نزدیکانمان را توصیه کنیم راجع به نتیجه کارهایی که می‌کنیم توجه داشته باشیم. نکند این طرفی که الان ما هستیم و تو این جوبی که آب می‌ریزیم؛ این آب به آسیاب دشمن برود. حواسمان جمع باشد به این‌هایی که در طول تاریخ 30 ساله اخیر، همه رقم به ما خیانت کردند؛ اعتماد نکنیم. آن‌هایی که آمدند حمله طبس، کودتای نوژه، جنگ تحمیلی  را به ما تحمیل کردند؛ ولی با عنایت خدا و همت مردم شکست خوردند؛ این‌ها پشت قضیه بودند.

* آن روزی که این تحریم‌ها را شروع کردند مگر ما مساله هسته‌ای داشتیم؟ نه نداشتیم. آن کسانی که سرمایه ما را بلوکه کردند و هزاران دشمنی دیگر که با ما داشتند؛ این‌ها تمام تلاششان را کردند تا ما را در جامعه جهانی بدنام کنند. هر سال اعلام کردند ایران ضد حقوق بشر است؛ ایران شکنجه گر است و ... . کسانی این‌ها را اعلام کردند که زندان‌هایی که با شعار بستن آنها توانستند رئیس جمهور شوند. هنوز به آن‌جا دست نزده، چند قضیه دیگر هم کشف شد. دشمنانمان را بشناسیم و مواظب باشیم که آب به آسیاب آن‌ها نریزیم