29 بهمن ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری

اگر نماز را برای بیلان کار بخوانید و به خاطر این که مرد ببینند و بگویند آدم خوبی هست بخوانید نمازتان باطل است در حالی که درختکاری راهر چند کهاگر برای پُز هم که باشد برای بیلان کار هم که باشد، هم بیلان کار جواب می دهد هم ثواب می برید

در مراسمی که با حضور حاج سید مهدی فال اسیری ، بخشدار مرکزی  ، مدیر شهرکهای صنعتی شهرستان  و جمعی از اعضائ  انجمنهای دوستدار طبیعت  در محل شهر ک صنعتی ده فاضل  برگزار شد 500 اصله نهال  بیاد 500 شهید گلگون کفن نی ریز غرس شد.

حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی فال اسیری  در این مراسم با گرامیداشت هفته منابع طبیعی بر گسترش فرهنگ منابع طبیعی و افزایش پوشش گیاهی تاکید کرد و از شهروندان خواست در حفظ منابع طبیعی بیش از پیش کمک کنند.

حاج سید مهدی فال اسیری با بیان این که درختکاری قصد قربت نمی خواهدگفت : این حُسنش هست یعنی شما نماز را به خاطر بیلان کار بخوانید به خاطر این که مردم ببینند بگویند آدم خوبی هست بخوانید، نمازتان باطل هست ولی درخت را اگر برای پُز هم که باشد برای بیلان کار هم که باشد، هم بیلان کار جواب می دهد هم ثواب می برید .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نی ریز  نیز با بیان اینکه این نهال‌ها از انواع گونه‌های مناسب با شرایط اقلیمی این شهرستان است، افزود: این نهال‌ها شامل سرو، کاج، اقاقیا، زبان گنجشک، افرا، بادام و انار، صنوبر، سرو و ...است که در 13 هکتار از منابع طبیعی شهرستان غرس خواهد شد .
جلالی  با اشاره به اینکه همزمان با روز درختکاری، توزیع 7500 اصله درخت در شهرستان آغاز شد، اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند برای دریافت نهال به اداراه منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: دریافت نهال برای مراکز آموزشی، صنایع، نهادهای خصوصی و دولتی به صورت صدور حواله صورت می‌گیرد.
جلالی  هدف از این اقدام را مشارکت جدی مردم در امر مهم درختکاری به منظور توسعه فضای سبز شهرستان نی ریز  بیان و اظهار کرد: توزیع نهال تا 25 اسفندماه سال جاری ادامه دارد.

در این مراسم حاج سید مهدی فال اسیری و دوستداران طبیعت 500 اصله درخت را غرس کردند