29 بهمن ,1396

حاج سید مهدی فال اسیری

گردان همیشه سرافراز کمیل با تقدیم شهدای والامقام و رشادتهای شهدا سرآمد و شناخته شده برای یاران جبهه و جنگ است .

جمعی از فرماندهان گردان کمیل  مستقر در شهرستان به مناسبت میلاد سراسر نور حضرت فاطمه زهرا (س) با حاج سید مهدی فال اسیری دیدار و گفتگو کردند .

 احسنی مسئول اطلاعات و عملیات گردان کمیل در این دیدار  با بیان اینکه گردان کمیل 5 سال است که در شهر نی ریز  و با 7 نفر  پرسنل مشغول به کاراست  افزود : تلاش می کنیم ادامه دهنده راه شهدای 8 سال دفاع مقدس خصوصا شهدای گردان کمیل باشیم که در همین خصوص مهترین ماموریت گردان کمیل حضور در مناطق امنیتی و مرزی جنوب شرق کشوراست که در حال انجام آن هستیم و پرسنل این گردان به نوبت بر اساس شیفتی که لشکر مشخص کرده در مناطق صفر مرزی حضور پیدا کرده و به دفاع از مرزهای کشورمان می پردازند . وی ماموریت دیگر گردان کمیل نی ریز را  جذب و سازماندهی گردان آموزش دیده و پای کار، از بسیجیان عنوان و خاطرنشان کرد :  تلاش می کنیم جوانان و نوجوانان بسیجی عضو گردان کمیل را ساماندهی و جهت مبارزه احتمالی با دشمنان نظام اموزش دهیم .

حجه الاسلام والمسلمین سید مهدی  فال اسیری :

گردان کمیل روزی که گردان کمیل شد؛ ویژگی­های خودش را نشان داد. رشادت­هایی را نشان داد تا یکی از گردان­های شاخصی شد که هر کسی با جبهه و دفاع مقدس سروکار داشت و در هر کجای این خط بزرگ و طولانی دفاع بود؛ گردان کمیل را می­شناخت. چرا که گردان کمیل در جاهای مختلف،ماموریت­های مختلفی داشت و همه را هم واقعا سرافرازانه طی کرد. دستهایی تلاش کردند که این گردان را محو کنند؛ولی بالاخره با کمک خداوند و با عنایت امام زمان و اخلاصی که بنیانگذاران و پایه گذاران این گردان داشتند؛ دوباره احیا شد و در نی­ریز مستقر شد. حالا چند سالی است؛ به صورت موقت یک مکان و محلی دارد؛ منتها دشمن برای ما برنامه­ریزی دارد. قرآن می­فرماید اینها در کمین هستند که ما غافل شویم و یک­دفعه حجمه کنند و به کمتر از نابودی هم راضی نیستند؛ تجربه هم همین را می­گوید. ما اصلا نیازی به این قسمت آن نداریم؛ چون ما معتقد هستیم که قرآن معجزه واقعی رسول الله و حجت خداست. من می­خواهم این را خدمت عزیزان بگویم که: آیا ما واقعا برنامه­ریزی کردیم که آن چیزی که امام بیان کردند و از تشکیل بسیج به سرپرستی جمعی که وظیفه­شان پاسداری از انقلاب است راهدف داشتند تشکیل دهیم؟ قرار نبود که سپاه پاسداران، یک سپاه نظامی یا انتظامی صرف باشد. قرار بر این بود که در هر قسمت که نیاز شد؛ برای دفاع از انقلاب اسلامی و پاسداری از انقلاب اسلامی، آمادگی داشته باشد. یعنی اگر در مرزهای عقیدتی ما حجمه­ای صورت گرفت این سپاه با ایادی که به نام بسیج، که آن بسیج در آن روز نظر امام این بود که اکثریت قریب به اتفاق مردم را شامل می­شد وارد عمل شود. لذا فرمود بسیج 20 میلیونی، آن روز مگر ما چند نفر جمعیت داشتیم که امام فرمود 20 میلیونی؟ دقیقا ما افرادی که از حیث سن و قوای بدنی توان چنین قضیه ای را داشتند همین حدود 20 میلیون بود. بقیه آنها بچه­ها بودند یا پیرهای از کار افتاده که اگر اینها را منها می­کردیم می­شد همین 20 میلیون. مفهومش این است که یعنی امام می­خواستند تمام افرادی که کارایی دارند وارد بسیج شوند. آن عضویتی که امام می­خواستند این بود که این­ها خودشان را جزئی از این نظام بدانند. یعنی اگر گوشه­ای از این نظام، مورد تعرض قرار بگیرد؛ مورد حجمه قرار بگیرد؛ خدشه­ای در آن بخواهد وارد شود؛ باید این­ها واقعا با تمام وجود احساس کنند و بروند برای ترمیم آن. متاسفانه ما نتوانستیم تمام و کمال خواست امام را تحقق بدهیم و از آن متاسفانه­تر، این­که بعضی وقت­ها، ناآگاهانه خودمان بعضی از اعضایمان را ترد می­کنیم. بعد از انقلاب تنها شهری که هیچ چیزی در آن مصادره نشد؛ یزد بود. مرحوم آیت­الله شهید صدوقی رضوان­اللهآمدند؛ تمام کسانی که می­شد اموالشان مصادره شود، این­ها را به دنبالشان می­فرستادند و می­آمدند. دفترخانه را هم به خانه آورده بود. می­گفت: آقا شما چند قطعه زمین یا چند کارخانه دارید؟ چقدر از آن را دوست دارید بدهید به این ملت که هم این مردم به یک نان حلال برسندو هم شما راحت باشید؟گفتتند هر چه شما بفرمایید. گفتند نه. چقدر از آن را از روی اعتقاد و رضای نفس حاضرید به ما بدهید؟گفت نصفش می­کنیم. گفت واقعا؟ گفت بله. یک مصادره ما در این شهر نداریم. ما خیلی از همین کارهایی که همین الان در شهر خودمان اتفاق می­افتد را می­توانیم با تدبیر، هم کار خودمان را انجام دهیم؛ هم در ضمن ماموریت، جذب داشته باشیم.

.حاج سید مهدی فال اسیری با بیان نامگذاری شعار سال توسط مقام  معظم رهبری گفت : حضرت آقا ؛ بالاخره مدت ها فکر می کنند  از اطلاعاتی که دارندبرنامه­ریزی می­کنند. داده­هایی که در ذهنشان دارند از اطلاعات جهانی، که یک گوشه­اش هم ایران است؛ از آن اطلاعات استفاده می­کنند آن وقت حاصل جمع آن می­شود: اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی. یا مثلا دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی. این حاصل جمع خیلی تلاش است، خیلی تفکر هست. امسال که آقا اسم آن را گذاشته: دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی،  اگر آنها دو روز در خدمت شماها هستند .  که اگر بشود در آن28 روزی که این نیروهای شما برای خودشان هستند؛ این ارتباط­ها قطع نشود، رادیو را خاموش نکنید. راه هم دارد که بتوانید این ارتباط در این 28 روز هم باشد.فکر می­کنم چند اتفاق می­افتد. اولا این که اینها با شما یکی می­شوند؛ یعنی دیگر تقریبا فرقی بین شما و آنها نیست. ثانیا این­که هر اتفاقی در هر لحظه­ای که بیفتد؛ هم شما خبر می­شوید هم آنها. چون یک چیزهایی هست که آنها خبردار می­شوند شما بعد خبردار می­شوید و موقعی که ارتباط برقرار باشد و رادیو خاموش نباشد از طریق این­ها به شما اطلاع داده می شود و شما همیشه آنلاین خبر دارید. یک چیزی هم هست که شما مطلع می­شوید و آنها خبر ندارند؛ آن هم در این ارتباط. بعد آثار دیگری هم دارد. مثلا شما موقعی که در بحث اشتغال این­ها وارد شدید، در بحث ازدواج این­ها وارد شدید؛ این­ها خیلی کس و کار دارند و این کس و کارهای این­ها کور نیستند، شما بلواسطه در تمام این­ها اثر گذاشته­اید؛ یعنی همه آن­ها را وابسته کردید. یعنی واقعا راه­هایی که دشمن دارد علیه ما استفاده می­کند ما می­توانیم از همین راه­ها و از همین تجربیاتمان برای مسیر صحیح استفاده کنیم. چه اشکالی دارد هم پیش خودمان، هم پیش شهدا، هم پیش خداوند و امام زمان روسفید خواهیم بود. ما هم اگر چیزی از دستمان برآید در خدمت همه شما هستیم و دعا می­کنیم برای شما.